Jste zde: Úvodní stránka » Články » Alergie na pyl „alergická senná rýma“ - zbavte se jí v naší solné jeskyni.

Novinky

Alergie na pyl „alergická senná rýma“ - zbavte se jí v naší solné jeskyni.

15. 04. 2011

Po několika návštěvách se příznaky alergie významně zmírňují.

Alergie na pyl - senná rýmaZáchvaty kýchání a intenzivní slzení očí během teplého slunného dne - to jsou příznaky alergie na pyl, tzv. alergické senné rýmy.

Projevuje se tak chybná reakce obranného systému těla na látky normálně neškodné. U alergické senné rýmy jsou to právě pyly, které uvolňují rostliny do vzduchu a ty dráždí dýchací cesty postiženého. Bylo zjištěno, že u  dětí narozených v pylové sezoně je vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyvine sezonní alergie na pyl.

Na alergickou sennou rýmu se nejčastěji užívají léky způsobující dekongesci (stažení krevních cév zásobujících nosní sliznici). Jejich účinek je rychlý, ale bohužel krátkodobý. 
Jelikož tělo uvolňuje při alergické reakci nadměrné množství histaminu, který způsobuje otoky a svědění, užívají se antihistaminika (tablety nebo sirup), které blokují jeho zánětlivé účinky. Antihistaminika lze využít též jako zklidňující prostředek. Protože se histamin účastní mechanismů vedoucích ke zvracení, lze antihistaminika využít například při prevenci mořské nemoci.
Pozor na užívání Aspirinu a dalších podobných léků, které alergické příznaky pylové alergie spíše zhoršují. Jejich užívání se proto při senné rýmě nedoporučuje.Legoland Německo - vstupenky a ubytování v bungalovech

Jak pomáhá pobyt v naší solné jeskyni při alergii na pyl (senné rýmě)?
Do vzduchu uvnitř solné jeskyně se nedostanou žádné alergeny (prach, pylové částice) z venku, díky účinné filtraci a také díky průchodu čerstvého vzduchu skrz stěny postavené ze solných briket, které působí jako druhá filtrace (pobyt je právě proto vhodný pro tzv. pylové alergiky). 
Ve vzduchu naší solné jeskyně je díky tomu koncentrovaný obsah soli a minerálů obsažených v mořské vodě. Ty se uvolňují prostupem vzduchu mikroštěrbinami v solných stěnách jeskyně. Mořský vzduch pomáhá uklidňovat zduřelé nosní sliznice pouhým dýcháním a zmírňuje příznaky alergie na pyl.
Ve vzduchu jeskyně je také obsaženo vysoké množství záporných iontů vzduchu, což má naše jeskyně jako jediná v ČR potvrzeno atestem Státního zdravotního ústavu. Počet záporných iontů ukazuje na čistotu vzduchu. Čím více jich je, tím vzduch obsahuje méně nečistot a lépe se dýchá.

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI

Spojením vysokého obsahu minerálů, soli z Mrtvého moře a záporných iontů, se vzduch v naší solné jeskyni stává pravou oázou pro alergiky, a to nejenom ty pylové.

"Senný alergik" odchází po seanci se zklidněnými sliznicemi, bez slzení očí a tekoucí rýmy.

Jak často navštěvovat naši solnou jeskyni při alergické senné rýmě? Při silné reakci mohou postižené osoby navštěvovat naši solnou jeskyni každý den. Při mírných obtížích doporučuji dvě návštěvy týdně.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Petra Škorpilová | 14. 05. 2009 16:33:48

Chodím do Vaší solné jeskyně již od ledna s malou dcerkou každý týden. Až nyní jsem si po přečtení tohoto článku uvědomila, že jsem letos na jaře vůbec neměla sennou rýmu, která mne každoročně přepadne. Nejdřív jsem to přisuzoval tomu, že zřejmě žádné pyly ve vzduchu nebyly, ale jelikož tím trpí i manžel a ten kašle a smrká jako každý rok, musím Vám dát za pravdu. Opravdu mi Vaše solná jeskyně pomohla. Konečně jaro a léto bez kapesníků.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (14.1 + 48.9) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15    Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

290 Kč

Tělové mléko pokožku hydratuje a účinně pomáhá při atopickém ekzému.
 
Je určené k dlouhodobé ochraně a k zjemnění pokožky. Tělové mléko je nasycené minerály a solí z Mrtvého moře, přidaná je aloe vera a heřmánek. Chrání pokožku před popraskáním a vysycháním, zaceluje ranky a jizvy.

Při aplikaci po koupeli se solí z Mrtvého moře hydratuje pokožku s atopickým ekzémem. Díky své konzistenci a snadnému roztírání je vhodné při atopickém ekzému zejména u miminek a malých dětí.
Pokožka po nanesení mléka může zčervenat. Je to přirozená reakce na sůl. Pokožka se jejím působením čistí zevnitř a nečistoty (ekzém) vystupují na povrch. Proto se ekzém může v prvním týdnu používání zhoršit. V dalších týdnech se postupně zlepšuje až do úplného vymizení. Pročištění celé vrstvy pokožky trvá minimálně 30 dní.
Mléko se okamžitě vstřebává a nezanechává na ní mastný film.

Aplikace: Na pokožku nebo na místo, kde je atopický ekzém, naneste krém. Po koupeli se solí z Mrtvého moře se vždy osprchujte čistou vodou a rozetřete tělové mléko. Atopický ekzém potírejte několikrát denně a kdykoliv se Vám zdá suchý.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články