Jste zde: Úvodní stránka » Články » Alergie na pyl „alergická senná rýma“ - zbavte se jí v naší solné jeskyni.

Novinky

Alergie na pyl „alergická senná rýma“ - zbavte se jí v naší solné jeskyni.

15. 04. 2011

Po několika návštěvách se příznaky alergie významně zmírňují.

Alergie na pyl - senná rýmaZáchvaty kýchání a intenzivní slzení očí během teplého slunného dne - to jsou příznaky alergie na pyl, tzv. alergické senné rýmy.

Projevuje se tak chybná reakce obranného systému těla na látky normálně neškodné. U alergické senné rýmy jsou to právě pyly, které uvolňují rostliny do vzduchu a ty dráždí dýchací cesty postiženého. Bylo zjištěno, že u  dětí narozených v pylové sezoně je vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyvine sezonní alergie na pyl.

Na alergickou sennou rýmu se nejčastěji užívají léky způsobující dekongesci (stažení krevních cév zásobujících nosní sliznici). Jejich účinek je rychlý, ale bohužel krátkodobý. 
Jelikož tělo uvolňuje při alergické reakci nadměrné množství histaminu, který způsobuje otoky a svědění, užívají se antihistaminika (tablety nebo sirup), které blokují jeho zánětlivé účinky. Antihistaminika lze využít též jako zklidňující prostředek. Protože se histamin účastní mechanismů vedoucích ke zvracení, lze antihistaminika využít například při prevenci mořské nemoci.
Pozor na užívání Aspirinu a dalších podobných léků, které alergické příznaky pylové alergie spíše zhoršují. Jejich užívání se proto při senné rýmě nedoporučuje.Legoland Německo - vstupenky a ubytování v bungalovech

Jak pomáhá pobyt v naší solné jeskyni při alergii na pyl (senné rýmě)?
Do vzduchu uvnitř solné jeskyně se nedostanou žádné alergeny (prach, pylové částice) z venku, díky účinné filtraci a také díky průchodu čerstvého vzduchu skrz stěny postavené ze solných briket, které působí jako druhá filtrace (pobyt je právě proto vhodný pro tzv. pylové alergiky). 
Ve vzduchu naší solné jeskyně je díky tomu koncentrovaný obsah soli a minerálů obsažených v mořské vodě. Ty se uvolňují prostupem vzduchu mikroštěrbinami v solných stěnách jeskyně. Mořský vzduch pomáhá uklidňovat zduřelé nosní sliznice pouhým dýcháním a zmírňuje příznaky alergie na pyl.
Ve vzduchu jeskyně je také obsaženo vysoké množství záporných iontů vzduchu, což má naše jeskyně jako jediná v ČR potvrzeno atestem Státního zdravotního ústavu. Počet záporných iontů ukazuje na čistotu vzduchu. Čím více jich je, tím vzduch obsahuje méně nečistot a lépe se dýchá.

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI

Spojením vysokého obsahu minerálů, soli z Mrtvého moře a záporných iontů, se vzduch v naší solné jeskyni stává pravou oázou pro alergiky, a to nejenom ty pylové.

"Senný alergik" odchází po seanci se zklidněnými sliznicemi, bez slzení očí a tekoucí rýmy.

Jak často navštěvovat naši solnou jeskyni při alergické senné rýmě? Při silné reakci mohou postižené osoby navštěvovat naši solnou jeskyni každý den. Při mírných obtížích doporučuji dvě návštěvy týdně.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Petra Škorpilová | 14. 05. 2009 16:33:48

Chodím do Vaší solné jeskyně již od ledna s malou dcerkou každý týden. Až nyní jsem si po přečtení tohoto článku uvědomila, že jsem letos na jaře vůbec neměla sennou rýmu, která mne každoročně přepadne. Nejdřív jsem to přisuzoval tomu, že zřejmě žádné pyly ve vzduchu nebyly, ale jelikož tím trpí i manžel a ten kašle a smrká jako každý rok, musím Vám dát za pravdu. Opravdu mi Vaše solná jeskyně pomohla. Konečně jaro a léto bez kapesníků.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (44.1 + 15.3) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 18
So - Ne Zavřeno
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Pleťová maska peelingová proti vráskám 150 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Pleťová maska peelingová proti vráskám 150 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

280 Kč

Pleťová maska peelingová proti vráskám je určena pro všechny typy pleti.

Pleťová maska proti vráskám důkladně a hluboce čistí pleť, odstraňuje odumřelé buňky a podporuje buněčnou obnovu. Je obohacena výtažky z macešky a keře hamamelis (vilínu). Dodává pleti zdravý a svěží vzhled.

Aplikace: Pleťovou masku proti vráskám naneste na očištěnou pleť, nechte cca 5 min působit, poté vlhkými prsty krouživými pohyby pleť důkladně, ale jemně promasírujte a opláchněte vodou.

U mastné pleti možno nechat pleťovou masku zaschnout.
U suché pleti aplikujte masku proti vráskám 1x za 14 dní, u mastné i několikrát týdně. Po pleťové masce aplikujte hydratační nebo výživný krém.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články