Jste zde: Úvodní stránka » Články » Atopický ekzém (atopická dermatitida) a jeho léčba? Jak léčit atopický ekzém?

Novinky

Atopický ekzém (atopická dermatitida) a jeho léčba? Jak léčit atopický ekzém?

15. 08. 2014

ATOPICKÁ DERMATITIDA - ATOPICKÝ EKZÉM A JEHO LÉČBA. UZDRAVTE SE!

Atopická dermatitida - Atopický ekzém fotoCO VÁM LÉKAŘI NEŘÍKAJÍ O ATOPICKÉM EKZÉMU A JEHO LÉČBĚ.

Co vám řekne doktor, když k němu přijdete s atopickým ekzémem?
Atopickou dermatitidou oslabenou kůži je třeba mazat zvláčňujícím krémem a uměle tak posilovat kožní bariéry. Tím se zabrání jednak úniku tekutin z těla, jednak průniku alergenů do kůže. Snaha o dostatečnou hydrataci a promaštění představuje základ péče o ekzematickou kůži.
V akutních fázích nemoci někdy musejí přijít ke slovu kortikoidy, hormonální přípravky ve formě mlék, či krémů. Není ovšem dobré používat je déle, než je nezbytné. Při dlouhodobější terapii totiž způsobují nevratné ztenčení čili atrofii kůže.

Co říkáme klientům o atopickém ekzému (atopické dermatitidě) my?
Pokud patříte k lidem, kteří trpí atopickým ekzémem, určitě jste již zažili rychlou změnu k lepšímu po příjezdu k moři. Může za to jednak čistý, přiměřeně vlhký a čerstvý vzduch, který u moře dýcháte (vnitřní očista těla) a také koupání ve slané vodě, která odstraňuje alergeny z pokožky a podporuje její správnou činnost (vnější očista těla). Sůl ale nečistí pokožku pouze z vnějšku, ale díky osmóze, pročišťuje pokožku zevnitř. Jak je to možné?Atopická dermatitida - Atopický ekzém foto

OSMÓZA - biologický proces, který pomáhá při atopické ekzému.
Viděli jste trávu, kterou pomočil pes? Říká se, že jí moč spálila. Není tomu tak. Uschla sama. Díky osmóze totiž travní buňky začaly ředit okolní slaný roztok moči vlastní vodou, kterou obsahují a zcela se vysušily. Toho využíváme v naší terapii.
Pokud ponoříte lidské tělo (kožní buňky) do slané vody, začne vylučovat vodu, stejně jako tráva. S vodou ale odcházejí také toxíny a nečistoty, obsažené v atopické pokožce. Tím dochází k pročištování pokožky z vnitřku těla a čistí se ve všech vrstvách. Díky tomu se v prvních dnech terapie atopický ekzém může na pohled zhoršit, protože na povrch začnou vystupovat nečistoty ze spodních vrstev pokožky a dokonce se může objevit i tam, kde dosud viditelný nebyl. Je to ale normální proces a v dalších dnech se začne stav zlepšovat. Doporučuji proto každý den koupel v soli z Mrtvého moře (u miminek a dětí) nebo potírání postižených oblastí vodou z Mrtvého moře (u dospělých).

Ke koupelím a k potírání doporučuji používat sůl z Mrtvého moře s vysokým obsahem hořčíku. Hořčík totiž pomáhá v regeneraci kožních buňek a v jejich rychlejší obměně. Často se ale prodává sůl z Mrtvého moře, která obsahuje jen malé nebo žádné procento hořčíku! Jak poznáte pravou, neochuzenou sůl z Mrtvého moře? Čtěte zde.

Atopická dermatitida - Atopický ekzém fotoVyrovnejte střevní mikroflóru ve střevech!
V televizní reklamě je vám doporučována konzumace jogurtů s Lactobacily. Při terapii proti atopickému ekzému ale doporučuji užívat Lactobacily v mnohem vyšších dávkách. Proč?
Pokud jste užívali např. antibiotika, vyhubili jste  si v žaludku a ve střevech všechny "dobré" bakterie a přemnožily se tam ty "špatné" - kvasinky. Kvasinky se navíc živí cukry, takže pokud jíte slazené jogurty, dodáváte do střev sice ty "dobré" bakterie, ale zároveň přidáváte potravu těm "špatným". V jednom slazeném jogurtu je až 5 kostek cukru, takže konzumací slazených jogurtů vašim střevům moc nepomůžete.
Proto doporučuji užívat Lactobacily v tabletách alespoň 3x denně.
Pro miminka jsou k dispozici např. Lactobacílky Baby - vysýpací kapsle, které můžete přidávat do kaše nebo mléka. Růst Lactobacilů ve střevech můžete podpořit konopným semínkem. Chutná jako oříšky a mohou ho užívat děti i dospělí. O účincích konopného semínka si můžete přečíst článek zde....

Vyčistěte si nosní sliznice, průdušky a plíce.
Stejně jako u moře, je i v naší solné jeskyni vzduch silně nasycen solí. Jelikož je postavena pomocí speciální technologie, získala solná jeskyně Letňany jako jediná v ČR, Certifikát státního zdravotního ústavu o čistotě vzduchu. Už jste ale možná slyšeli, že lékaři pobyt v solných jeskyních nedoporučují. Proč?

Video - rozdíl mezi solnými jeskyněmi a jak poznat tu, která Vám pomůže. 

Při terapii doporučuji, alespoň 3x týdně, pobyt v naší solné jeskyni. Při pobytu dýcháte, stejně jako u moře, čistý, čerstvý, přiměřeně vlhký (40 – 50 %) a mořskou solí nasycený vzduch. Mořská sůl, obsažená ve vzduchu, zase pomocí osmózy čistí nosní sliznice a průdušky a vytahuje z nich vodu. Zduřelé sliznice tak již po prvních 15 minutách pobytu splasknou a klientům se zastydlou nebo alergickou (sennou) rýmou, se mnohem lépe dýchá. Při pravidelných návštěvách dokonce alergie zcela ustupuje.

Proč to vše píši? Pokožka je takový monitor našeho těla. Atopický ekzém je vždy následek nějakého problému v našem těle a ukazuje na to, že je uvnitř něco v nepořádku. A jelikož jsou nosní sliznice bránou do našeho těla, zachytávají na sobě všechny nečistoty ze vzduchu. Když dobře nepracují, nečistoty se dostávají dál do těla a jsou zpětně vylučovány, kromě jiného, také pokožkou. Pokud sliznice vyčistíte, zlepšíte jejich schopnosti, budou lépe pracovat a zlepší se i stav pokožky.

Pokožka se působením soli vysušuje, co s tím?Atopická dermatitida - atopický ekzém na ruce foto
Osmotický proces pročišťuje pokožku skrz naskrz, ale také jí vysušuje. Musíte jí hydratovat, doplnit jí vláhu a zbavit se protivného svědění, které atopický ekzém doprovází.
Pokud byste pokožku promazávali obyčejnými i neobyčejnými hydratačními krémy, přerušili byste osmotický proces. Pokožka by sice byla vláčná, ale samotné hydratační krémy nečistoty z pokožky nevytáhnou. 
Proto při naší terapii doporučuji používat tělový krém (pro dospělé a na lokální použití) nebo tělové mléko (pro miminka a celotělové použití).

Proč právě tyto přípravky? Obsahují totiž sůl z Mrtvého moře. Hydratují pokožku a zároveň díky soli pokračuje osmotický proces a vytahování nečistot z pokožky. Krém se velmi dobře vstřebává, nezanechává na pokožce 7 mýtů o solárním ohřevu bazénů a solární plachtěmastný film a není parfémovaný. Po potření pokožka přestává během 5 - 10 minut svědit a je vláčná.
Při terapii doporučuji 3x až 5x denně promazávat. Je ale možno promazávat vždy, když je pokožka suchá. Prostě mazat, mazat, mazat.

UPOZORNĚNÍ:
- v prvním týdnu terapie se může ekzém zhoršit a objevit i tam, kde dříve nebyl
- sůl při koupeli nebo potírání pálí, obzvlášť jeli ekzém mokvavý, takže miminka pláčí a chlapi křičí, ale musíte vydržet
- stejné je to i při potírání krémem, může pálit, po několika minutách ale pálení přejde a přestane i otravné svědění
- po koupeli v soli tělo vždy osprchujte čistou vodou
- pokud místa potíráte vodou z Mrtvého moře, opláchněte je po 30 minutách čistou vodou
- po osušení vždy postižená místa potřete hydratačním krémem se solí z Mrtvého moře
- kožní buňky se obnovují jednou za 30 dní, tak dlouho trvá, než se nová buňka ze spodní vrstvy pokožky dostane na povrch
- minimálně tak dlouho trvá i terapie, je proto důležité pokračovat, i když se vám zdá ekzém jako vyléčený

Video - rozhovor o léčbě atopického ekzému pomocí soli z Mrtvého moře.

SHRNUTÍ TERAPIE
Pro úspěšnou terapii dodržujte tyto zásady:
- každý den (po týdnu terapie stačí obden) se koupejte v soli z Mrtvého moře
- pokud máte ekzém pouze lokálně, místa potírejte 1 denně vodou z Mrtvého moře (nedoporučuji u miminek)
- postižená místa nebo celé tělo, potírejte několikrát denně krémem nebo mlékem se solí z Mrtvého moře
- 3x denně užívejte tablety Lactobacílky
Solární plachta CorniSun čirá průhledná- pro prodporu růstu Lactobacilů užívejte každý den Konopné semínko
 - pokud můžete, doporučuji jako podporu v terapii, navštěvovat alespoň 3 x týdně solnou jeskyni Letňany- nepřestávejte, i když se Vám zdá boj s ekzémem nekonečný, někomu trvá i několik měsíců, než se tělo a pokožka zcela pročistí.

 
PŘEČTĚTE SI: Článek o možných příčinách atopického ekzému.

Vyzkoušejte sílu vody z Mrtvého moře ZDARMA.
V naší solné jeskyni je možnost vyzkoušet podpůrnou sílu vody z Mrtvého moře. Každý návštěvník si může pomocí tampónů potřít postižená místa. Voda se odpaří a na pokožce zůstane slabá vrstvička soli z Mrtvého moře. Pomáhá také při popáleninách, puchýřích, proti plísním nehtů i hemoroidech.

Máte dotazy k terapii?

Zavolejte na tel.: 736 701 422 - rád Vám na ně odpovím.
Pokud nebudu přítomen, zanechte vzkaz. Ozvu se Vám. Děkuji.
Ing. Jaroslav Málek

Jak probíhá terapie:

                                                                  Hana - celý průběh najdete zde...

Atopická dermatitida - atopický ekzém průběh léčbyAtopická dermatitida - atopický ekzém průběh léčby

 

 

 

 

 

 

 

                            Na začátku                                                                                           Po 30 dnech

 
                                                                 Rudolf - celý průběh najdete zde

 

Atopická dermatitida - atopický ekzém miminka - průběh léčbyAtopická dermatitida - atopický ekzém miminka - průběh léčby

 

 

 

 

 

 

 

                            Na začátku                                                                                         Po 10 dnech

                                                               Barbora - celý průběh najdete zde

Atopická dermatitida - atopický ekzém průběh léčbyAtopická dermatitida - atopický ekzém průběh léčby

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta čirá Cornisun na bazén

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Solná jeskyně Letňany Ing. Jaroslav Málek | 08. 11. 2018 17:37:44

Dobrý den, paní Burešová

mohu Vám doporučit to, co radím u atopického ekzému a je popsáno v článku:
větší množství lactobacilů v tabletách (3x denně tabletu) můžete i víc
konopné semínko loupané (kávovou lžíčku denně na lačno)
koupele ve slané vodě
potírání pokožky hydratačním krémem se solí

Pokud Vám doktorka řekla, že je možnost alergie na roztoče, vyměňte matraci na které spí, případně alespoň kupte chránič matrací a tu předtím pořádně vyluxujte.

Marie Burešová | 04. 11. 2018 20:22:39

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 12 letého syna, který má přes tři roky numulární dermatitidu. Je to nesvědivá forma, která se zhoršuje v zimě. Nechci mu pořád dávat kortikostereoydy. Zkoušeli jsme konopnou mast, měsíčkovou vazelinu, pročišťující čaje na imunitu. Nebyla mu zjištěna žádná alergie ani citlivost na bakterie, ale doktorka se domnívá, že je citlivý na roztoče protože mívá ucpaný nos a slzící oči. Antibiotické masti nepomáhají. Moc prosíme o radu. Děkuji

Marie Burešová | 16. 07. 2018 15:33:44

Pomohla by na numulární dermatitidu pro dítě sůl z Mrtvého moře?

Lucka | 18. 11. 2017 23:11:12

Dobrý den mohla bych se zeptat ,mám 18 měsíčního syna ktery trpí ekzemem od 6 měsíců ,teď na zimu se to hodně zhoršilo:( Dávam mu probiotica,colostrum a aloi dle rad doktorů,nechci chemickou cestou tak zkoušíme toto....akurad se to pořád nějak zhoršuje je to možná i tím že to vše začína pusobit a tělo se čistí bere to už 4 měsíce....teď bych chtěla zkusit vaši mořskou sul....takže když malému napouštím vanu cca 10-15 čísel tak do toho 2 lžíce soli a polévat zbytek míst kde je ekzém?A mlékem mazat i přes den chci se zeptat po měsici v tém stále pokračovat?Nebo pak se to dá vysadit?Takže první týden každy den koupat a poté obden po dobu jednoho měsíce?mooooc Vám děkuji za radu

Málek - Solná jeskyně Letňany | 13. 11. 2016 09:40:44

Dobrý den,

mohu Vám pouze doporučit to co radím u atopického ekzému:
větší množství lactobacilů v tabletách (3x denně tabletu)
konopné semínko loupané (polévkovou lžíci denně na lačno)
koupele ve slané vodě
potírání pokožky hydratačním krémem se solí
Vše je popsáno v článku nahoře

Vendul K | 11. 11. 2016 20:38:55

Dobrý večer prosím Vás mám dotaz syn 13let má crohnovu chorobu - bioléčbu,astma slabé objevil se mu exzém na těle i na hlavě mezi vlasama. Můžete mi něco doporučit.Jsme z Plzně.

Ivana | 06. 06. 2016 20:33:00

Dobry den,
mam atopicky ekzem a rada bych zkusila Vasi terapii. Kde bych se dozvedela vice,kde zacit?
Diky,

Málek - solná jeskyně Letňany | 20. 01. 2016 15:45:22

Do koupele přidávejte 2 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře. Nebojte se, i miminka se koupají v moři, kde je koncentrace soli mnohonásobně vyšší.
Abyste vytvořila mořskou vodu, musela byste přidat do koupele asi 3 kg soli.

Jana K. | 20. 01. 2016 09:41:47

Dobrý den, máme 2měsíční miminko s atop.ekzémem. Jaké by mělo být dávkování soli do koupele u tak malého dítěte? Bojíme se, abychom mu špatným dávkováním soli ve vodě naopak ještě neublížili. Výrobky od vás máme zakoupené a dnes bychom měli prvně začít s koupelí. Děkuji za odpověď. Jana

Málek - solná jeskyně Letňany | 30. 09. 2015 17:11:36

Dobrý den Tomáši,

všechny odpovědi a také co dělat, abyste se zbavil ekzému, můžete najít v článku.
Co doporučuji udělat
1. užívat Lactobacily – 3 tablety denně, pro srovnání mikroflory ve střevech.
2. každý den se koupat v soli z Mrtvého moře (4 lžíce do vody ve vaně, vody co nejméně, pouze aby zakryla nohy a omývat celé tělo 15 – 20 minut)
3. po koupeli se osprchovat čistou vodou a natřít hydratačním krémem nebo tělovým mlékem s obsahem soli z Mrtvého moře
4. stejným krémem nebo mlékem se potírat 3x - 4x denně
5. vydržet tyto procedury dělat alespoň 30 dní, protože po tu dobu se pokožka čistí

V prvním týdnu, až 14 dnech, se může ekzém zhoršit a většinou se zhorší, ale musíte vydržet. Pokožka se čistí a nečistoty tvořící ekzém vylézají na povrch. Proto se může ekzém objevit i tam, kde dosud nebyl vidět. Pokud se přestane koupat v soli nebo mazat, vše zase zaleze zpátky a ekzém budete mít pořád. Po 3 týdnech se ekzém začne lepšit.

Pokud nemáte nějakou jinou příčinu ekzému, např. celiakii, měl byste se ekzému zbavit. Chce to jenom koupat se v soli a mazat, mazat, mazat. Krém, ale musí obsahovat sůl. Pokud se budete promazávat krémy na ekzém, které doporučují lékaři a koupíte je v lékárně, ekzém se nevyléčí a promazávat budete do konce života.

Tomáš Bui | 28. 09. 2015 01:17:46

Dobrý den, mám dotaz prosím.
Je mi 16 let a mám nejspíše atopický ekzém, ale moje doktorka mi řekla, že to je ekzém, který časem přejde a nastanou problémy s dýcháním ... snažil jsem se, ale byl jsem smutný kolik peněz kvůli \'\' masti/ krémy \" co mi doktorka napsala rodiče utratily. Až po 2 letech jsem se rozhodl, že stím něco musím udělat, a tak jsem narazil na váš článek, který mě přesvědčil, že mám tu šanci být zase zdravý a nestydět se za svojí kůži a nosit trička ve škole .. Prosím o postup, jak mám začít? Mohl bych vás požádat o tématický plán kdy a jak co mám dělat? Vydržím to!
Děkuji
Bui

Lenka | 21. 01. 2015 01:24:15

Tohle všechno konečně dává smysl! Díky za novou naději.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (26.5 + 39.4) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články