Jste zde: Úvodní stránka » Články » Atopický ekzém - léčba? Nejdříve je třeba odstranit příčinu!

Novinky

Atopický ekzém - léčba? Nejdříve je třeba odstranit příčinu!

6. 07. 2013

Kůže prostřednictvím ekzému ukazuje to, co už Vaše tělo dávno ví, bohužel Vy sami ne.

Atopický ekzém způsobuje většinou Vaše matracePokud používáte na atopický ekzém kortikoidy, které Vám předepíše lékař, je to jako kdybyste rezavé auto natírali novou barvou a čekali, že z něj uděláte nové. Uvnitř  však bude stále reznout a rez bude ještě více vystupovat na povrch, stejně jako ekzém. Pomocí kortikoidů léčíte následek, ne příčinu ekzému. A když bude postižený stále ve stejném prostředí, ekzém se zase rychle vrátí.
Kůže je pouze obrazem stavu Vašeho těla a to tělo je potřeba nejdříve vyléčit, pak se sama vyléčí i kůže!

ATOPICKÝ EKZÉM = KORTIKOIDY = NUTNOST?
Klasický případ: pacient přijde ke kožnímu lékaři. Diagnóza: atopický ekzém - nasadíme kortikoidy. Co na tom, že se mohou používat pouze krátkodobě, protože po jejich použití se zeslabuje kůže. Hlavně že se ekzém vyléčí....
Jenže pouze na krátkou dobu. Ptá se Vás lékař na čem spíte, zda často větráte, radí Vám co dělat a nedělat? Podle mých zkušeností NE!
Možná si pamatujete na "zázračného" lékaře černé pleti (vystudoval českou medicínu), který v devadesátých letech v Novém Boru léčil kožní problémy a měl skvělé výsledky. Byl o něm i pořad v televizi kde tvrdil, že má recepty na masti od šamana svého kmene a že proto jsou tak účinné. Bohužel (nebo bohudík) se po nějaké době přišlo na to, že do svých "zázračných" mastí přidával obrovské množství kortikoidů, které díky tomu okamžitě účinkovaly. Po nějaké době se však ekzém vrátil, v ještě v horší formě :-(

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.

HLEDEJTE PŘÍČINU ATOPICKÉHO EKZÉMUVaše matrace je plná roztočů
V jedné diskusi o atopickém ekzému si maminka stěžovala, že její 27 letý syn, velmi trpí atopickým ekzémem. Má ho po celém těle, až se mu odlupují kousky kůže a žádné masti již nepomáhají. Velmi ho to svědí a tak si kůži ještě víc dráždí škrábáním. Maminka mu neustále vyvařuje a vyměňuje prostěradlo i povlečení, které je plné odloupaných kousků kůže. A tady je ten základní problém.
Maminka vyvařuje prostěradlo a povlečení, ale už vůbec jí nezajímá MATRACE, POLŠTÁŘ a PEŘINA. Právě tam se však nejlépe daří roztočům. Právě tam mají nejlepší prostředí pro množení a právě tam samozřejmě zase umírají. Jejich mrtvá těla se drobí v jemné částečky prachu a ty ten chudák syn, celou noc vdechuje. Když si lehne do postele, přes prostěradlo se na něj z matrace vyvalí oblak mrtvých roztočích tělíček, aby si jeho plíce celou noc užívaly obrovské množství alergenů.

PROČ KAŠLOU MIMINKA V POSTÝLCE
Další maminka si stěžuje, že jakmile položí miminko večer doma do postýlky, začne kašlat a přestane až ráno. Prý je to tím, dle její kamarádky která "dělá čínskou medicínu", že má miminko v leže oslabené plíce a poloha vleže vždy činnost plic zhoršuje?!?!?!?! TO BYCHOM KAŠLALI VŠICHNI!!!!
Když má tedy miminko oslabené plíce (jak říká kamarádka která "dělá čínskou medicínu"), kašle také, když jdete ven a položíte ho do kočárku? Vsadím se, že NE. Že by mělo miminko oslabené plíce jenom doma v postýlce?
Matrace pro miminka se většinou dědí nebo půjčují po generace, zároveň s postýlkou. Dokážete si představit, kolikrát se miminko do ní počůralo? Kromě potu, blinkání, mléka a čaje, se do matrace vsákla také moč, která je náramná mňamka pro roztoče.
Uvnitř matrace, na které někteří spí i několik desítek let, může žít až 10 milionů roztočů. Během svého krátkého života totiž splodí každá roztočí samička několik tisíc potomků.
Jakmile miminko položíte do postýlky, obklopí ho prach z mrtvých těl a trusu roztočů, který ho nutí ke kašli.

Solární plachta 7 mýtů o ohřevu bazénůPOSTEL = SEMENIŠTĚ ALERGENŮ
Dospělé lidské tělo během noci vypotí až jeden litr potu. Pokud se v posteli potíte při nemoci, vypotíte až několik litrů potu za den.Ten se vsákne přes povlečení do polštáře a do peřiny, hlavně však přes prostěradlo do matrace. Pokud máte matraci pět, deset, dvacet let, spočítejte si, kolik do ní nateklo za tu dobu potu a kolik se do ní odrolilo kilogramů staré, odumřelé kůže. Pot je plný mastnoty a dalších, pro roztoče blahodárných ingrediencí a na odumřelé kůži přímo hodují. Roztoči milují Vaše matrace.
Další pochoutka pro roztoče jsou PRAVÉ péřové peřiny, nejlépe z husího peří a také z ovčího rouna. Husí peří i ovčí vlna jsou totiž mastné a právě na té mastnotě si roztoči velmi rádi pochutnávají.

Dáváte v letní teplé, slunečné dny "vyvětrat" peřiny na okno? Pro roztoče tak vytváříte pravý ráj. Mají v peřinách krásně teploučko a vlhko (opravdu věříte tomu, že se vlhkost přes sypek a povlečení za pár hodin na okně vypaří?) a k tomu ještě hojnost Vašeho mastného potu a kůže k jídlu. MŇÁÁÁÁM. A tak se množí a množí....a umírají a umírají....

MOJE VLASTNÍ ZKUŠENOST S  ATOPICKÝM EKZÉMEM
Dříve, když jsem si lehl do postele, okamžitě jsem začal kašlat a cítil jsem se, jako bych si lehal do prachu. Přitom prostěradlo i povlečení bylo čerstvě vyprané a vyžehlené. V té době jsme totiž měli molitanovou matraci, která do sebe nasávala veškerý pot, který jsem za noc vydal (hodně se potím). Molitanová matrace nemá šanci se nijak vyvětrat a tak se stala hojnou půdou pro roztoče i když bylo prostěradlo čistě vyprané.
Obrovské množství roztočů bylo v matraci a jakmile jsem si lehl, prach z jejich mrtvolek proletěl prostěradlem a já to celou noc dýchal. Když jsem odkryl potah matrace, zjistil jsem, že je celá plesnivá.

ODSTRAŇTE PŘÍČINY ATOPICKÉHO EKZÉMULegoland Německo - vstupenky a ubytování
Proto se nejdříve podívejte na matraci. Často (klidně každý den) ji vysávejte vysavačem, abyste odstranili odumřelé roztoče a prach. Pokud nechcete nebo nemůžete koupit novou, pořiďte si chránič matrace a chránič polštáře (na polštář postačí každý den čistý ručník), který zachytí veškerý pot a odpadávající kůži a můžete ho vyvařit spolu s prostěradlem a povlečením (vysoká teplota roztoče zabíjí).

Podle nedávno zveřejněné studie chránič matrace sníží množství živých roztočů během měsíce o více než 90%.

Peřiny, když už je musíte větrat venku, dávejte ven pouze ve velkém mrazu. Ten roztočům nesvědčí a spolehlivě je zabije. Peřiny nechte na mrazu nejlépe přes noc, aby pořádně promrzly. Pak je ale dejte vyčistit, nebo pokud je máte prací, vyperte je, abyste je zbavili odumřelých roztočích těl.
Před spaním a také ráno v pokoji pořádně vyvětrejte. PŘIZNEJTE SE, UŽ JSTE DNESKA DOMA VĚTRALI? Větráním mám na mysli plně otevřená okna (stačí na 5 - 10 minut) , ne celý den otevřenou "větračku"!
Při spaní mějte vypnuté topení a udržujte vlhkost v místnosti okolo 40%. Nižší vlhkost vysušuje nosní sliznice, vyšší pomáhá bujení plísní a roztoči si v ní přímo libují.

ROZTOČI A JEJICH DRUHY
Tzv. prachoví roztoči jsou malí tvorečkové, kteří měří pouze 250 až 300 micronů = 0,3 mm, takže nejsou viditelní lidským okem. Mají osm nohou a proto nepatří mezi hmyz, ale jsou příbuzní pavouků.
Na Zemi žijí již 400 milionů let, ale až v roce 1694 je holanďan Anton van Leeuwenhoek objevil pod mikroskopem.
Ačkoliv žije na Zemi mnoho druhů roztočů, Atopický ekzém je často způsobován přemnožením roztočů v matracích, na kterých spíte.nejběžnější jsou pouze dva. Dermatophagoides farinae (americký) a Dermatophagoides pteronyssinus (evropský). "Dermatophagoides" znamená "pojídač kůže".
Celí život jsme jimi obklopeni, protože se živí naší starou, odumřelou kůží. Alergenem se ale nestávají živí roztoči, ti se zuby nehty drží uvnitř blahodárné matrace, kde žijí 3 - 4 měsíce. Každá samička zvýší populaci o 25 - 30 roztočích miminek týdně. Alergii způsobuje protein obsažený v jejich trusu a také jejich rozpadlá, mrtvá tělíčka. Ty se dostávají do vzduchu, který celou noc dýcháme a ty nám dráždí dýchací cesty a způsobují alergii. Při každém otočení v posteli si totiž jen přidáváme do okolního vzduchu oblak prachu, složený z trusu roztočů a jejich odumřelých těl.

JAK LÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM
Z toho co jsem napsal doufám vyplynulo, že léčení atopického ekzému (a to jak homeopatiky, ječmenem, kozím mlékem, mastmi nebo kortikoidy) je k ničemu, pokud neodstraníte příčinu a tou je většinou Vaše matrace. Pokud bych prodával matrace, mohli byste to považovat za dobrý reklamní článek. Já ale matrace neprodávám a je mi jedno u koho ji koupíte. Hlavně ji vyměňte, nebo si alespoň poříďte chránič matrace a polštáře. Pak již máte s atopickým ekzémem skoro vyhráno.

Video - rozhovor o léčbě atopického ekzému pomocí soli z Mrtvého moře.

Teď se ještě zbavit toho otravného svědění. Vyzkoušejte sůl z Mrtvého moře! Na atopický ekzém (a nejenom na něj) funguje, díky obsaženému velkému množství minerálů (téměř 50% hořčíku), velmi dobře. Přidat ji můžete do koupele (i pro miminka), nebo ji použijte na potírání ekzému vodou z Mrtvého moře. Mořská voda bude na ekzému pálit (zvlášť pokud ho máte rozškrábaný), ale vyplatí se to, protože atopický ekzém se vyléčí a to většinou během 30 dnů. A hlavně bez použití kortikoidů! 
Po koupeli je vždy nutné pokožku opláchnout čistou vodou a potřít hydratačním mlékem nebo krémem, nejlépe s obsahem solií z Mrtvého moře, aby se pokračovalo v léčbě. Přečtěte si o výsledcích léčby atopického ekzému v naší solné jeskyni >>>. Jak léčíme atopický ekzém v solné jeskyni Letňany.

Kupujete opravdu pravou, neochuzenou sůl z Mrtvého moře? Přečtěte si, jak poznáte pravou minerální sůl z Mrtvého moře.

Noci bez kašlání a dny bez škrábání Vám přeje Jaroslav Málek

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta  čirá Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Jiricek | 02. 06. 2016 21:29:05

Dobry den,u mne se ten ekzem objevil az v 45 letech-doktorka na mne vyzkousela co slo a nic nezabiralo.Mel jsem svedive pupinky na chodidlech a chodil jsem v sandalech pomalu i ve snehu protoze v plnych botach se mi potily nohy a svedelo to jeste vic.Zkousel jsem na to od morske soli prez masticky pro atopiky snad vsechno co slo.Nekde jsem se dokonce docetl o priznivem ucinku zelenych potravin tak jsem do sebe zacel ladovat chlorelu a mladej jecmen-ucinky byly znatelne jiz po ctrnati dnech tak jsem to asi dva roky vydrzel baštit.Vysledek nebyl uplne takovy jaky bych si predstavoval ale alespon jsem mohl zacit chodit zase v normalnich botach a ne v sandalech v zime.Prestalo to tak akutne svedet a v noci jsem se prestal drbat jako bych mel blechy vyrazky jsem se vsak nezbavil uplne.Uz jsem se s tim zacal pomalu smirovat ze se toho nikdy nezbavim kdyz nahle prisel zasadni zlom.Pred dvema lety jsem navstivil sveho obvodaka a pri kontrole/rikam tomu STK/mi udelali rozbor krve a zjistili ze mi skoro vubec nefunguje stitna zlaza.Poslali mi na vysetreni endokrinologovi a ten mi predepsal lentilky s tim ze je mam do konce zivota a uz je budu brat naporad.Rikal jsem si-co mi jeste v zivote potka za bordel s temi chorobami-atopik a k tomu jeste nefunkcni stitna zlaza..Jake vsak bylo moje prekvapeni kdyz po tydnu pouzivani leku na stitovkuse zacal pomalu ale jiste vytracet ten ekzem az vymyzel skoro uplne.Skoro myslim tim ze pokud opomenu vzit lentilku na stitovku tak citim ze mi zacinaji svedet chodidla ajdu to honem nepravit..Co vsak u mne pusobi jako budicek na ten mizerny ekzem je pokud si dam lahvove pivo ktere je pasterovane nebo vino s obsahem siricitanů-to bych se potom mohl udrbat-zklidni se mi to az druhy den.Pokud si vsak dam pivko nefiltrovane a nepasterovane tak jsem naprosto v pohode a nevi ze jsem nejakym ekzemem kdy trpel.Nez jsem to vychytal do dnesniho stavu tak mi to sice trvalo pet let ale vysledek za to stoji.Doktori se sice snazi pomoci ale podle mne spolu nijak nekomunikuji a kazdy se snazi resit tu svoji problematiku.Podle kozni lekarky jsem se toho previtu nemel sanci do konce zivota zbavit a endokrinolog se taky podivil kdyz jsem mu vysvetlil ze hlavnim prinosem u mne bylo neco uplne jineho nez by melo byt-o problemech se stitnou zlazou jsem se dozvedel vicemene nahodou aniz by se to nejak projevilo po zdravotni strance jsem naprosto zdrav..Treba tyhle informace nekomu pomohou-ja jsem taky procital vse co se dalo a zkousel jsem vsechno co vypadalo byt jen trochu nadejne.Zdravi Jirka..50\"

Katty | 03. 05. 2016 22:11:19

Moje mama pouzivala jeleni luj po vrstvach a balila si ruce celodene do obvazu sice to trvalo delsi dobu nez to zmizlo ale uz ma 10let pokoj ja jsem ho v zivote nemela a ted se mi objevil na ruce a noze na noze je to v pohode ale na ruce mi to mokva praska protoze porad voda a ohybani skrabani ale mazu to excipialem jelenim lojem a ramou obycejnym maslem a obcas i imazolem snad mi to pomuze ale musim rict ze kdyz to namazu na noc tak me to nesvedi kdyz zapomenu rano se probudim a mam ruku jak zhavou kouli rozskrabanou.

Martina | 20. 02. 2016 20:31:38

OK vsechno super a kdyz ziju v chladne zemi u more kde je vlhkost bohuzel 100 stoprocentni Plisni se tu neskutecne dari jak se tomu da tedy zabranit?

PETRUNKA | 21. 06. 2015 22:57:14

A nějké bližší info? Nebo třeba odkaz?

Blanina | 21. 06. 2015 22:54:07

Jasně, bez lékařského předpisu je třeba Radioxar :))

PETRUNKA | 20. 06. 2015 23:38:25

Ahojte všichni mám jen lehký atopický ekzém. Svědí ale občas fakt příšerně, co na to používate? Dají se koupit i nějaké přípravky bez lékařského předpisu?

Milena | 10. 06. 2015 06:18:04

Dobrý den.Čítám,čítám tohle stále dokola ale mám pocit,že veškerý problém není jen atopický ekzem.Tady organizmus opravdu nestíhá čistit některé nečistoty z těla.Snížená imunita těla. Myslím si že jde i o překyselení těla a následného vypuknutí těchto problémů. Také může jít o parazity v těle. Pokud má někdo potíže se žaludkem může se to následně ukázat na těchto častých partiích na těle, jako jsou ruce předloktí i na nohou.
Často někteří mají dočasné vyhrocení těchto potíží.
Určitě na co si dávat pozor co si možnáněkteří nejsou vědomi jsou voňavky na těle,hlavně přes léto. Chlorovaná voda opravdu kůži nedopřeje v tomhle případě ničemu dobrému ba naopak je chlorovana voda jako kyselina na kůži. Další věc jsou prací prášky,kterých je nutno se vyvarovat a vyzkoušet více pracích prášků ,které jsou pro citlivou pokožku šetrné. Alergie na potraviny .Další věc ,které si možná někdo nevšimne je nošení náramků nějakého kovu,kdy může tahle reakce kov,pot a kůže závežně škodit jako tichý zlodějíček zdraví.
Určitě bych doporučila i bylinné čaje na pročištění jater ,ledvin. Nějaké diety a měně stresu .Sůl je nad zlato :-D Kortikoidy si myslím,že pokud použiti je občas mohou pomáhat.Ten kdo trpí tímto ekzémem déle je určitě nutností ale někde ten problém musí být nejen na tělě ale i na duši.Čím méně kortikoidů tím lépe.
Budu ráda pokud někdo může přidat nějaké své zkušenosti. Ahoj Mila

eva | 21. 01. 2015 17:45:39

Atop.exzem mám 45 let.Mám za sebou vše-lázně,léčitele,léčbu v nemocnicích...a výsledek ŽÁDNÝ.V zimě je to horší a ani léčba doktorů je nulová.A protože to máte ,tak dlouho návštěva kožního je taková ,že jen napíše nové mastě a tím je vše hotové.Na hledání příčiny ze strany lékařů zapomente.DOKTOŘI mě řekli ,že žádný lék ,mastě na exzém NENÍ.A ti co to slibují lžou ,prý to je jen byznis a tam nejde o zdravý ,ale o tahání peněz z lidí.Mám 2 děti a holka to má po mě a když jde občas se mnou lékaři ,tak jsme stejně osypané.Lekařka nám řekne ,že jsme jak dvojčata.V nemocnici mě jen řeknou ,že mě nepomůžou ,že jde jen o kosmetickou léčbu ,léžím týden dva a jdu domů.Tak by mě zajímalo co ti naši kožní mudrcové radí???Jen vám zničí kůži kortikoidy a pak konec léčba není.měla jsem částeč.důchod a ten mě vzali,protože nejdu do nemocnice-a v neocnici vám nepomůžou!! EXZÉM mám po celém tělě i v hlavě. Ten kdo ho má ,tak mě dá za pravdu,že žít s tím je k.....těžké.Lékaři vám nepomůžou ,tak už rok je nenavštěvuji po tolika letech beznaděje n ně kašlu.Jemom přeji Všem pouze pevné nervy a sílu s tím bojovat.

Kristýna | 30. 09. 2014 16:56:50

Dobrý den, Je mi 10 a atopický ekzém mi začal ve 3 měsících, je to katastrofa.
Furt mě to svědí, pálí, A doporučuji Nechodit do chlorované vody. :(

Málek - solná jeskyně Letňany | 28. 01. 2014 13:05:56

Dobrý den Andreo,
přečtěte si článek JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.
Je na něj odkaz v horní části tohoto článku. Tam se dozvíte, jak léčit atopický ekzém s pomocí soli z Mrtvého moře a dalších prostředků.
Indulona i kokosový olej ekzém sice promašťují, snižují jeho svědivost, ale nemohou ho vyléčit.

Andrea | 13. 01. 2014 15:13:00

Dobrý den , prosím o pomoc. Minulý rok se mi objevil atopický ekzém. Měla jsem ho jako dítě cca v 6letech od té doby jsem měla klid a znova mě začal trápit po 14 letech. Docházim pravidelně na kožní a pokaždé mi dají ty samé antibiotika, kortiokoidy a masti. Přijde mi, že v podstatě nikdo neví co s tim . Nejdřív jsem ho měla jen na rukou a později se mi roznesl po celém těle včetně obličeje nad rty a víčkách. Mám taky alergii na kočky, vitamín C a v podstatě na vše kyselé.
Chtěla jsem se zeptat zda tady někdo trpí stejnym onemocněním a co by jste mi na to doporučili. Slyšela jsem, že je dobrá modrá indulona a kokosový olej na promazávání, ale bojim se toho oboje mi přijde dost navoněné. Děkuji moc

Milda | 23. 11. 2013 15:23:57

Zkuste meditova a exem i mnohdy zmizne i do 24 hodin někdy i přes noc ale pak se vrátí no ale lépe už ho máte pod kontrolou, budtě vždy veselí a nepouštejtě si do sebe vadné energie a podobný věci možná se vám to už bude dařit se toho exemu zbavovat jen silou myšlenky a k tomu je dobry mít třeba modrou indulonu či bio krém aloe vera a mužete přímo vidět jak se ten exem zlepsuje s každou hodinou

Vláďa | 05. 03. 2013 06:22:00

Manželka měla velice silný atopický ekzém a solná jeskyně ji dost pomohla.

Jaroslav | 04. 02. 2013 02:01:24

Zdravim
Ja mam extremne rozvinutu formu mokvajuceho atopickeho ekzemu. Je to limitujuce vo vsetkych aktivitach. Intenzivne sportujem, ale je to utrpenie aj co sa tyka pohlavneho zivota. Mam mokvajuce hlbsie rany v oblasti genitalii a aj priamo na nich, rovnako cely trup a tvar. O koncatinach ani nehovoriac. Tymto problemom trpim cca styri roky, ale nikto mi nepomohol. Akurat to nabera regresivnu tendenciu. Dovolim si trvdit, ze som psychicky odolnejsi, pretoze absolutne ignorujem akekolvek pohlady verejnosti (casto su ti ludia priam vyplaseni, ze co to vedla nich je), ale pre niekoho to moze byt velmi deprimujuce. Treba sa na to vykaslat.
Studujem na vysokej skole tretim rokom a v tomto prostredi sa mi exkzem zhorsil. Je tom samozrejme aj stresom. Bude horsie, ale treba to brat s nadhladom.

Carpe diem

Jaroslav Gašpar | 19. 11. 2012 16:43:04

Ahojte lidi je mi 14 let a mám atopický ekzém není to nic příjemného svědí to jak něco a pořad se musím škrábet a pak když se škrábe tak mi zrudne pokožka a vypadáto to hrozně!!! někdy se i stydím jít do školy ale musím :/ někdy to mám dobrý někdy zas špatný doktor mi předepsal tyto dvě masti:Lipobase je na promazání a má kortikoidy a ta druhá Protopic má taky kortikoidy ale ve větším množství ta je na zhoršení ale jak ji používám zjistuji že mi to spíš zhoršuje než zlepšuje lidi když vám doktor předepíše něco takovýho tak si nemyslete že si to namažete a na druhý den jdete do školy nebo práce a je po ekzému blbost trvá to dlouho než se to zlepší :( trpělivost přináší růže a toto je stejný případ tak lidi držte se sem s váma a hlavní pravidlo: !!!!! neškrábat!!!!!!! . přeji hezký den :)

Málek - solná jeskyně Letňany | 07. 08. 2012 11:34:37

Petro, napsal jsem Vám e-mail, ozvěte se.

Petra | 04. 08. 2012 22:56:00

Terezo,
mohly bychom si podat ruce. Příznaky ekzému mám od mokvajicího až po šupiny a praskliny.Tento rok mě k tomu jeste začaly rudnout a natýkat nohy takže vypadam jako velká rudá kreveta. Tento měsíc sem už byla dvakrat v nemnocnici a vlastne nic nezjistili akorat do me napchali 12 injekci ktere do dvou dnu prestanou pusobit. Jelikoz mám atopický ekzém po celem těle, tak dost těžko hledám práci..vlastne žádnou nemám a nebo ji kvuli ekzemu musim po nejake dobe prestat delat. Doktoři me poradili skvělou věc neškrabat se a modlit se! Momentálně už ani nemám chut do nejake nemocnice chodit. Pokud by někdo věděl o nejakém dobrem doktorovi nebo o nečem co opravdu učinkuje na težší formy ekzému tak sem s tim.

Valerie | 02. 08. 2012 18:39:24

Tak hale ty ANONYME číslo 1.....! zas nějaká chatrá ne ?? Já mám atopický ekzém celý život a vím, že žádná konopná mast mě nepomohla!!! nevim jak tobě ....! ale každýmu pomáhá něco jinýho ! mě například nepomohlo nic a drbu si to furt jak šakal ! tak nědělej chytrou ?? OK ?? nebuď KOZA !!!

tereza | 06. 07. 2012 21:15:44

mam nake puchirky na rikuch moc to svedi a sami praskaji doktor mi dal mast s kortikojdama a nepomaha muzete mi neco doporucit dekuji

Jirka | 29. 06. 2012 14:57:00

Dobrý den, je mi 14 let. Když mi byli 3 měsíce,, měl jsem atopický exém. Ten za nedlouho vymizel(po starostlivé péči matky) a dlouhou dobu nic.
V zimě na začátku roku 2011 se nemoc projevila znova. Vždy, když jsem vešel z chladu do horka a obráceně, tak mi zčervenala a zflekatěla kůže na obličeji, krku, břichu a rukách..Za cca 2 hodiny se to uklidnilo,ale když jsem proces opakoval (přišel ze zimy do horka a opačně) tak jsem to mě znova. Za nedlouho vše kompletně vymizelo a já prožil bezstarostné léto 2011..
Tuto zimu (začátek roku 2012)se mi toto objevilo znova,ale ve větší míře. Nejen když jsem přišel z horka do zimy a opačně,ale i při fyzické námaze (běh,jízda na kole,cvičení) a při psychické námaze(stres,rozčilení atd...)a k tomu se projevuje silnou,ale silnou svědivostí. Mám fleky hlavně na rukách a nohách,občas i na krku,ale zase to vymizí do cca. 2 hodin,potom ale nsmím mít stres a pohyb,což je nemožné a mám to opět znova.
Proto jsem šel v březnu na odběr krve a za měsíc paní doktorka konstatovala, že mám alergii na roztoče..Konstatovala také,že mám začínající astma,ale o atopickém exemu se moc nezminovala,nechala ho jaksi, stranou. Na osypání mi nasadila prášky Levoceirizin-ratiopharm 5mg, pravidelně 1 na noc. Ty nezabírali, tak jsem šli 25.6 na kontrolu a dala mi prášky Azomyr 5mg, také 1 na noc a při potížích Dithiaden. Tyto prášky beru asi týden, ale také nezabírají a mám strach, že nezaberou stejně, jako ty před nimi.
Matka mi ještě před týdnem koupila mast A-DHERMA. Také vůbec zádné zlepšení. Ted,když svítí sluníčko,tak na něj ani nemůžu, nebot když na něm chvíli jsem, tak se zpotím a osypu se a žádný prášek na zklidnění kůže nepomůže.
Co mám udělat aby toto trápení zmizelo ??? Napadá mě hlavně koupit novou matraci, protože ta moje je už hodně stará, koupit speciální protiroztočové povlaky na polštář a deku, téměř každý den vysávat prach a sundat záclovy, dát pryč koberce. Je všechno nutné ??
Ještě mě napadla koupit mastičku s obsahem minerálních solí z mrtvého moře.Slyšel jsem, že má pozitivní účinky. Děkuji za rady.

ANONYM | 17. 04. 2012 22:34:46

Jestli mužu poradit tak na atopycký ekzém je nejlepší konopná mast nebo vývary a koupele s konopí dost to pomáhá

Sufik | 09. 04. 2012 21:23:41

Dobrý den. Přečetla jsem si ten článek a přijde mi lehce slabomyslný. Ano, je potřeba spát v čistém a to i včetně matrací a pod. ale s ekzémem to nemá nic společného. Každý si sám musí vypozorovat, co pomáhá. Hlavně žádný stres. I to je důvod, proč pomáhají lázně. A nemáčet se zbytečně a mazat se. Ovšem jsou období, kdy nepomůže vůbec nic. Vůbec. A kdo trpí ekzémy celý život, ví, o čem mluvím. Rok o tom nevíte a během pár dnů jsou ruce krvavé.

alena | 12. 03. 2012 13:45:52

dobrý den,
jsem atopik od , střídají se u mě dobré a špatné období. je úplně jedno na čem spím....pokud se ekzém rozjede, můžete spát třeba na zemi a svědit vás to nepřestane. po mnoha letech jsem se vrátila do lázní v Lipové. právě tady končím pobyt. jsem nádherně čistá, kůži mám jak batole, nic mě nesvědí. všem doporučuji. jen mě dost zarazila informace, že naše zdravotní pojištovny hodlají atopický ekzém úplně vyřadit z indikačního seznamu.....přála bych ze srdce komukoliv z těchto chytrých hlav zkusit pár dní s rozbouřeným ekzémem žít....takže volejte po lázenské léčbě, jinak nám ji zruší a nepomůže nám vůbec nic. a věřte mi, že za těch 38 let co s ekzémem žiju už jsem zkusila opravdu téměř všecho!

anis | 23. 02. 2012 11:59:22

Dceři se objevil atopický ekzém, příznaky: zarudlá opuchlá kůže v předloktí a pod koleny, drsná a popraskaná od škrábání...mazaly jsme vším možným a nakonec pomohl OBYČEJNÝ PYTHIOL.... během jediného dne se celá postižená oblast (i s otevřenými rankami po škrábání) výrazně uklidnila, splaskla a hlavně - přestala bolet..... !!! :)
se solí z Mrtvého moře ještě zkušenost nemám, ale určitě též vyzkouším...

Tereza | 05. 02. 2012 22:18:49

Dobrý den.
Je mi patnáct a už tak od 10 let jsem měla velké problémy s akné. Bylo to hrozné, obzvlášť pro holku v dospívajícím věku. Vyzkoušela jsem opravdu všechno možné, ale nic nezabíralo. Před 8 měsíci jsem si na doporučení několika lidí, kteří říkali, že jediné, co jim pomohlo, byla antikoncepce. Takže jsem si nechala předepsat antikoncepci s názvem VREYA. Za 2 necelé měsíce se mi akné zlepšilo jen minimálně, za to na konci srpna se mi udělal takový docela velký flek v loketní jamce na pravé ruce. Myslela jsem si, že to je jen nějaká vyrážka z něčeho, co jsem právě snědla. Jenže pak se ten flek začal ještě více zvětšovat. Tak jsem na doporučení antikoncepci vysadila, ovšem vyrážka nezmizela a ještě víc se zhoršila.
Vyrážka se rozjela do obou loketních jamek, do míst pod kolenem, na krku, obličeji, břichu a nohách.
Takže jsme začali lítat po doktorech, co se to vlastně se mnou děje. Byla jsem u několika doktorů. Dokonce jsem vyzkoušela i bylinkářku, který mi dala pročišťovací čaje, které piji do teď, ale nic se nezměnilo. Upravila jsem si jídelníček, nejím nic, co by mohlo vyvolat nějakou alergickou reakci. Byla jsem dokonce u paní, která Vám pomocí přístroje, který vydává tóny řekne, co Vám je. Ta paní mi dala tzv. ,,informační léky,, - jsou to kapky, které vyrábí jakýsi pan Jonáš. Jsou to výtažky z bylin apod. Byla jsem týden v nemocnici, kde mi odebrali všelijaké možné vzorky z mého těla...dokonce mi odebrali vzorek kůže na krku (skoro až v dekoltu) - ovšem až do teď tam mám jizvu jak Brno!!! Po skoro 2 měsících zjistili, že mám atopický ekzém.
Ovšem nic z toho nepomohlo. Jeden čas jsem to měla v loketních jamkách tak rudé a vysušené, že to až bolelo. Paní doktorka mi dala promašťovací mastičku a tou jsem si to hned namazala (večer před spaním). Ráno jsem se vzbudila a měla jsem kůži vysušenou natolik, že praskala. Strašně to bolelo.
Jednou mi mamka přes svou kolegyni z práce přinesla balení nějaké přípravku s německým názvem, který se prodává v DM drogeriích. Je to přípravek, který chutná jako mléko ředěné vodou s pískem. Není to nic moc, ale rozhodně už tak po 3 - 4 dnech jsem viděla zlepšení. Kůži už nemám tak rudou a ani ne tak vysušenou. Ale pořád je to hodně vidět. Teď mě ovšem trápí strašné svědění celého těla. Kolikrát se ráno probudím a ta místa, kde mám ekzém, mám rozškrábaná. Kolikrát přes den mě to začne takhle strašně svědět a nevím co s tím. I když vím, že už to nemám tak rudé, ale pořád se trápím.
Když jsem se doktorů ptala, jak je možný, že jsem mohla atopický ekzém dostat zrovna já, i když v naší rodině nikdo atopický ekzém nemá a alergická na nic nejsem, tak odpověď byla taková: ,,Mohla jsi se s tím narodit. Mohlo se to projevit až teď. Nebo to máš ze stresu. Nesmíš se stresovat. Nesmíš tohle, nesmíš tamto...\" Co má dělat sakra člověk jako já, který není na nic alergický, ekzém v rodině nemá, ale je citlivý jako pařez a je vystresovaný z každý blbiny?? To jako, že když to mám psychického rázu, že se mě to bude držet a není možný, aby se mi to aspoň zlepšilo???

Poraďte mi prosím...

monika | 11. 08. 2011 20:43:25

zkuste chytrou houbu . Pomáhá při ekzému ahodně zjemnuje kůži. Mám ted trochu atopický ekzém . Opravdu doporučuji mýdla ,tělové mléko z mrtvého moře . a také ovesné koupele a otruby .

Soňa | 04. 07. 2011 11:43:03

Dobrý den pane Manacho,
mohl byste prosím konkretněji rozepsat, čím vším jste se zbavil této zákeřné nemoci?

Děkuji mockrát..

Kelly | 19. 02. 2011 06:32:57

K vůli matracím to rozhodně není.Moje dcera se narodila již celá mokvavá.Vyléčila jsem to dietou a to: žádné sladkosti a maso.Jedla rybu,kure,hodne zeleniny a ovoce.Pomohlo hodne vzduch u moře.Kelly

ALENA | 14. 01. 2010 23:17:03

DOBRÝ VEČER PANE MÁLEK
.MÁM VNUČKU -ATOPICKÝ EKZEM,MYSLIM ŽE ZLATÍČKO UŽ I DEJCHALA NĚCO NA ASTMA.NEDAVNO SNAD MĚLA ZÁPAL PLIC.JÁ JSEM BABIČKA ALENKA JSEM V PLNÉM INVALIDNÍM DŮCHODU.ZTP/P.VNUČKA JE V PRVNÍ TŘÍDĚ.ZEPTÁM SE MÁM U VÁS NĚJAKOU SLEVU - A PERNAMENTKU S VNUČKOU NA 10 SEZENÍ.RÁDA BYCH TO VNUČCE KOUPILA,ALE MUSELA BYCH CHODIT SNI. - KOUPIT SI SŮL A ASI I KRÉM.KONEČNÁ CENA JE? JEŠTĚ SE ZEPTÁM PROPLATÍ MI POJIŠTOVNA NĚCO - POJIŠTOVNA MINISTERSTVA VNITRA - OBĚ DVĚ JSME U TETO POJIŠTOVNY.POJEDEM Z ČERNÉHO MOSTU - CO KVÁM JEZDÍ A ZASTÁVKU,KDYŽ MI NAPÍŠETE BUDU RÁDA.ŠPATNĚ VIDÍM.DĚKUJI A.B.

Alžběta Nováčková | 14. 01. 2010 18:28:00

Dobrý den,
mám dvě dcery (3,8). Mladší má alergii na roztoče a citlivou pokožku. Jak je přesně v článku uvedeno, hlavně v noci měla malá velké problémy (špatně se ji dýchalo a často si ručičky hrozně rozškrábala). Dostala jsem jednak informace o solných roztocích (v kombinaci s koupáním ve vodě s mořskou solí), které už zabírají a také současně od alergoložky kontakt na bariérové protiroztočové povlaky od firmy SALUBERA a konečně i spánek je klidný a je vidět, že i dcera je po ránu odpočatá!Není to sice levné, ale určitě se to vyplatí!Teď kupujeme povlaky i pro starší dceru.Vřele doporučuji!

Andrea | 13. 01. 2010 17:15:20

Dobrý den,pane Jardo,přečetla jsem si Vaše články a dost teda taky koukám!!!!Máme dvouletou holčičku s atopickým ekzémeme a nejraději bych hned utíkala k Vám do solné jeskyně,ale bohužel jsem ze Vsetína a to dojíždění k Vám by se nám asi nevyplatilo.Ikdyž,kdyby se dceři aspon trošku ulevilo.....tak by se ty cesty vyplatili!!!!Ale aspon to hned vyzkouším s tím polštářem a větráním a spoustu dalších Vašich rad!!!!!!A hlavně si aspon u Vás objednám tu sůl a krémy a zahájím podle vašich rad léčbu.Tak a budu doufat,že to co jsem si tady přečetla platí!!!Naše děvčátko má ekzem už skoro po celém těle a nejraději bych si tu její kůži s ní vyměnila!!!!Tak snad tentokrát se ji vaši lečbou uleví ikdyž vynecháme tu Vaši solnou jeskyni(bohužel)mějte se pěkně a děkujieme za rady Andrea

Eda | 05. 10. 2009 17:40:25

Tak jo děkuji moc snad to pomůže

Málek - solná jeskyně Letňany | 05. 10. 2009 15:45:13

Sůl i krém si můžete objednat v e -shopu naší solné jeskyně.

Eda | 05. 10. 2009 14:54:00

občas mi atopický ekzém skorem zmizí ale zase hned vyraší:( Potřeboval bych nazvy těch solí pokud to má a té nejvhodnější masti k tomu,jsem už zoufalý a jsem ochoten vyzkoušet vše abych se toho zbavil,pokud bude někdo hodný a napíše kde se to dá sehnat jestli v lékarně tak budu vděčný,diky

Eda | 05. 10. 2009 14:39:00

Dobrý den, atopickým ekzémem mam pokrytou větší část pravé ruky,nevíte kde by se dala koupit ta sůl z Mrtvého moře a tou mastí na to?

amanda | 04. 09. 2009 21:13:49

mam atopicky eksem a porad se mi to zhorsuje skusim tu sul snad je to pravda skoda jen ze na to nenasli jeste zadny lek

Málek - solná jeskyně Letňany | 11. 07. 2009 14:09:00

Na koupele rukou Vám doporučuji roztok se solí z Mrtvého moře. Nechte působit alespoň 30 minut. Poté opláchněte a potřete krémem se solí a minerály z Mrtvého moře. Již se u nás léčila paní s tímto problémem a během 2 týdnu měla ekzém vyléčený.
Prvních pár dnů se ekzém vizuelně zhorší, ale nepřestávejte v koupelích a stále promazávejte. Krém se solí nejenom že promaže pokožku, ale minerály v něm obsažené ji zároveň léčí. Solný roztok pomáhá vyplavovat z kůže toxiny, ale pokožku vysušuje. Proto musíte mazat, mazat a mazat.

Marie | 06. 07. 2009 19:04:21

Dobry den!Trpim atopickym ekzemem jiz 21 let pouzivala jsem kortikoidy,promazavaci maste proste vse lekar mi doporucil pouzivat marihuanu a z ni delane maste nepomohlo to chtela bych zkusit nejake lecive byliny ci si ruce v necem macet prosim doporucte mi nejake byliny,dekuji

Vladan | 03. 07. 2009 22:20:56

Atopický ekzém, nejdříve je nutné odstranit příčinu

Vlasta | 01. 06. 2009 12:10:00

Dobrý den pane Jardo, přečetla jsem si vaše povidani a docela koukam, máme 20 měs. holčičku a máme od 3 měs. atopický ekzém. Vyzkoušela jsem s manželem tolik věcí, že jsme už na pokraji sil. Malá se vždy od 22:30 škrábe pravidelně každou noc 2-3 hod. Na kožním oddělení samé kortikoidy, ted dokonce jezdim k léčitelce, ale preparáty stoji tolik penez že je to hrůza. Lečbu bereme pres mesic a podle nas je to furt stejne, nevime jak mame maličke pomoct zkusime tedy ješte tu sůl. hezký den

Hana | 20. 04. 2009 11:46:36

Před měsícem jsem spolu se svými dvěma syny začala využívat velkorysou nabídku Ing. Málka a docházíme denně či obden do Solného chrámu. Zároveň si místa postižená atopickým ekzémem potíráme solným roztokem a obden se koupeme ve vodě s mořskou solí; dále požíváme i DSM krém. Stav ekzému se nám již v prvním týdnu terapie až překvapivě zlepšil. Ekzém sice úplně nezmizel, ale nesporným úspěchem je nejen dobrý subjektivní pocit,ale hlavně fakt, že již měsíc fungujeme bez kortikoidů i imunomodulátorů. Bohužel jsme po 14 dnech museli docházku do solné jeskyně přerušit kvůli chřipce a v té době se nám (s výjimkou staršího syna) ekzém opět zhoršil. Nyní se po týdnu zase dostáváme do přijatelného stavu. Solný chrám budeme navštěvovat i nadále!

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (48.8 + 46.2) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články