Jste zde: Úvodní stránka » Články » Jak snížit náklady na provoz zastřešeného bazénu o 50%? Pomohou solární plachty CorniSun.

Novinky

Jak snížit náklady na provoz zastřešeného bazénu o 50%? Pomohou solární plachty CorniSun.

20. 01. 2013

Trápí vás ochlazování vody v bazénu? Zastřešení není všelék.

Solární plachta na bazén CorniSunJistě to znáte, vyhřejete vodu v bazénu na 28°C, večer se vykoupete a ráno je teplota vody o 3°C nižší. Pokud máte solární nebo elektrický ohřev vody v bazénu zapnutý stále, tuto změnu nepoznáte, protože ohřev udržuje teplotu vody průběžně stejnou. Když ohřev vody na celý den vypnete, zjistíte, že i pod zastřešením dochází k velkému ochlazování vody. Čím je to způsobeno? Odpařováním vody!

ODPAŘOVÁNÍ VODY A TEPLOTA VODY V ZASTŘEŠENÉM BAZÉNU.

Čím vyšší je teplota vody v bazénu, tím více se odpařuje a tím rychleji se snižuje její teplota. Z bazénu o rozměrech 8 x 4 m se denně! odpaří více než 100 litrů vody! Aby se voda mohla odpařit, potřebuje energii a tu získává z tepla, které je v ní naakumulované. Proto se teplota vody snižuje, i když je teplota okolního vzduchu stejná nebo vyšší. I pod zastřešením bazénu tak dochází k rychlému snižování teploty vody. Přes den vodu ohřejete, přes noc se většina doplněného tepla zase ztratí. Jak omezit snižování teploty vody?

Úspora nákladů na ohřev vody v bazénu při využití solární plachty CorniSun

 

 VLHKOST V OKOLÍ BAZÉNU A ODPAŘOVÁNÍ VODY.

Další problém, který souvisí s odparem vody a který řeší hodně majitelů vnitřních bazénů umístěných v budovách, je vlhkost. Aby nebylo v okolí bazénu jako v sauně, musí se odpařená voda někam odvést. K tomu se používá buď jednoduchá ventilace, která vlhký vzduch odvede ven a nasaje čerstvý z venku (v zimě se musí ohřívat), případně klimatizace, která vzduch ochladí, zbaví vlhkosti a vrátí zpět k bazénu. Obojí je však energeticky náročné. Jak omezit vysokou vlhkost v okolí bazénu?

JAK OMEZIT OCHLAZOVÁNÍ VODY A ZVYŠOVÁNÍ VLHKOSTI VZDUCHU U ZASTŘEŠENÝCH BAZÉNŮ.

Jelikož oba problémy souvisí s odpařováním vody, vyřešíte je zakrytím hladiny. Samozřejmě, pouze pokud se nebudete Vy nebo Vaši klienti koupat, ale i tak můžete velmi podstatně snížit náklady na ohřev vody v bazénu a klimatizaci okolního vzduchu.
Pokud bude hladina vody zakrytá každý den alespoň 12 hodin (přes noc), sníží se náklady na provoz bazénu o  40 - 50%. Při provozu vyhřívaného bazénu 6x3 m celoročně a ohřevu vody elektrickými přímotopy, jsou přibližné náklady na ohřev vody a klimatizaci vzduchu 150 – 200 tisíc Kč. Při použití tepelného čerpadla 70 – 130 tisíc Kč. Úspora při zakrytí hladiny tak může být  až 80 000 Kč / rok, respektive 40 000 Kč / rok. Další úspora je v menším množství doplňované vody a chemických prostředků na její údržbu.

NEVĚŘÍTE? ZKUSTE MALÝ POKUS.

Nalijte do dvou stejných skleniček horkou vodu. Na hladinu jedné z nich položte vystřižený kroužek z igelitu.
Po 30 minutách sáhněte na skleničky. Která z nich je ještě teplá a která studená? Teplá je ta s igelitem na hladině. Proč? Protože se voda nemohla odpařovat!

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

JAK OHŘÁT VENKOVNÍ BAZÉN ZDARMA? Solární transparentní plachta CoriSun to dokáže. Ověřte si to! >>

CO POUŽÍT NA ZAKRYTÍ HLADINY VODY V BAZÉNU.

Na malé bazény do 3x3 m je možno použít modrou bublinkovou fólii, která má však krátkou životnost kvůli materiálu (PE polyethylén), který se časem rozpadá. Na větší bazény (např. 6x3 m) je také již příliš těžká a k manipulaci s ní jsou nutné alespoň 2 osoby. U velkých bazénů (např. 10x5 m) je již použití jednodílné bublinkové folie bez navijáku nemožné.
Jako pomůcku pro zakrytí hladiny použijte solární plachtu CorniSun, která se prodává v metráži nebo solární kruhy o průměru 150 cm nebo 200 cm, které se jednoduše rozloží po celé hladině vody a před koupáním se zase lehce odstraní. Dokáže to i malé dítě. Pokud je nepoužíváte na bazénu, složené se vejdou na židli, takže nezabírají téměř žádné místo.
Solární plachta CorniSun v metráži je široká 150 nebo 200 cm a proto se při odstraňování z hladiny lehce sroluje  a také se snadno na hladinu nasune.

PROČ NA ZAKRYTÍ HLADINY POUŽÍT PRÁVĚ SOLÁRNÍ PLACHTU CORNISUN? Její vlastnosti najdete zde >>

Solární plachta CorniSun - úspora nákladů na ohřev vody v bazénu

INVESTICE, KTERÁ SE VRÁTÍ BĚHEM NĚKOLIKA TÝDNŮ.

Největší náklady na provoz vnitřního bazénu tvoří ohřev vody, chemické prostředky a klimatizace prostor kolem bazénu. Investice do solární plachty CorniSun, je pro bazén 6 x 3 m okolo 3000,- Kč. Ve srovnání s úsporou několika desítek tisíc Kč na provozních nákladech, se investice vrátí během 1 - 2 měsíců.

SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN = MALÁ INVESTICE - VELKÁ ÚSPORA. CENÍK NAJDETE ZDE >>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

JAK OHŘÁT VENKOVNÍ BAZÉN ZDARMA? Solární transparentní plachta CoriSun to dokáže. Ověřte si to! >>

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Michal Čapek | 02. 06. 2016 19:31:31

Dobrý den, mám sklolaminátový venkovní zapuštěný bazén se zastřešením a chtěl bych ho používat celoročně. Vždy jsem ho \"zazimoval\" a na jaře opět zprovoznil.....je možné ho mít celoročně? a popřípadě prosím o nabídky.Děkuji moc

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (2.7 + 48.9) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články