Jste zde: Úvodní stránka » Články » Jak zlepšit vzduch v open space kancelářích?

Novinky

Jak zlepšit vzduch v open space kancelářích?

20. 02. 2016

Vytvořte si mořský vzduch v open space kanceláři.

Kanceláře s ventilací bez možnosti větrání open spaceLedová nebo naopak nedostatečná klimatizace, suchý vzduch a nemožnost vyvětrat, to vše dělá z open space kanceláří postrach zaměstnanců. Do literatury se dokonce dostal termín „syndrom open space“, který se projevuje bolestmi hlavy, častým nachlazením, únavou, ale i depresí.
Podle rozsáhlého výzkumu 92 % zaměstnanců v open space trápí problémy, které snižují jejich výkonnost a schopnost podávat odpovídající výkon.

PROČ SE ZVYŠUJE NEMOCNOST V OPEN SPACE KANCELÁŘÍCH S VENTILACÍ?

Můj známý byl z kanceláře, ve které si mohl kdykoliv otevřít okno a vyvětrat, přemístěn do nové, moderní, prosklené budovy s centrální ventilací. Měl svojí novou, samostatnou, prostornou a slunnou kancelář.Ventilační vložky CornisAir v open space kancelářích Když jsem ho měsíc po přestěhování navštívil, měl opuchlé rudé oči, suché popraskané rty a neustále popíjel vodu z láhve, aby se alespoň trochu osvěžil. Již po deseti minutách pobytu v jeho kanceláři jsem zjistil, proč tak vypadá. Měl jsem sucho v krku, špatně se mi dýchalo a cítil jsem, že mě začíná bolet hlava. Po půl hodině jsem odešel, nadechl se venku čerstvého vzduchu a bolest přešla. On v tom však musel sedět 8 hodin denně.

JAK ZLEPŠIT PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ V OPEN SPACE

Většina z Vás ví, že komu se špatně dýchá, kašle, má zahleněné plíce nebo dušnost, u moře vše zmizí jako mávnutím proutku. Čerstvý, solí nasycený vzduch dělá zázraky. Pomoc je jednoduchá. Vytvořit si takový mořský vzduch v kanceláři. Jak?

Ventilační vložky CornisAir v open space kancelářích

VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR

Pro kancelářské prostory a open space jsou jednoduchým řešením ventilační vložky CornisAir, umístěné do difuzoru (ventilační mřížka, kterou proudí vzduch do místnosti).
Venitilační vložky CornisAir jsou naplněny speciálními zrny, které jsou tvořeny nanočástice mořské soli a soli z Mrtvého moře.
Při prostupu vzduchu skrz ventilační vložku CornisAir se tyto nanočástice pozvolna uvolňují a vytvářejí jemně slaný, mořský vzduch. Slaný vzduch působí na sliznice dýchacích cest a průdušky a pomocí tzv. osmózy (viz. dále), je čistí. Zároveň nanočástice soli zabraňují v šíření virů a bakterií - také díky osmóze. 

OSMÓZA - biologický proces, který pomáhá při čištění sliznic dýchacího ústrojí a zabíjí bakterie

Viděli jste někdy trávu, kterou pomočil pes? Říká se, že jí moč spálila. Není tomu tak. Uschla sama. Díky osmóze totiž travní buňky začaly ředit slanou moč vlastní vodou a zcela se vysušily. 
Jak funguje osmóza? Pokud ponoříte jakoukoliv sladkovodní buňku do slaného roztoku, začne vylučovat vodu a bude se ho snažit rozředit. Pokud se slaný vzduch dostane do dýchacího ústrojí, zduřelé sliznice (rýma) splasknou a bude se Vám lépe dýchat. Vysušené sliznice se zase zvlhčí, a vrátí se jim jejich správná funkce - zachytávání nečistot z dýchaného vzduchu.
Na bakterie a viry v ovzduší působí osmóza úplně stejně. Pokud se dostanou do slaného prostředí, začnou vylučovat vodu, kterou obsahují a vysuší se. Toho využívají ventilační vložky CornisAir. 

VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR TAKÉ ZVYŠUJÍ MNOŽSTVÍ ZÁPORNÝCH IONTŮ VE VZDUCHU!

Open space kancelářePROČ JSOU DŮLEŽITÉ ZÁPORNÉ IONTY?

Běžný počet záporných iontů v ovzduší je 400 ks/ cm³ vzduchu. Čím více jich vzduch obsahuje, tím je čistší, např. v lese, u vodopádu nebo u moře. Uprostřed lesa je počet záporných iontů okolo 1000 ks/ cm³, u vodopádu může být až 2000 ks/ cm³ i více.
Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší. Naopak v uzavřených, vzduchotechnikou větraných a klimatizovaných prostorách se počet záporných iontů pohybuje pouze kolem 50 ks/ cm³ a méně.

JAK SE ČISTÍ VENKOVNÍ VZDUCH POMOCÍ ZÁPORNÝCH IONTŮ?

Článek o čištění venkovního ovzduší pomocí záporných iontů najdete zde >> 

JAK ZVÝŠIT POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OPEN SPACE?

Při proudění vzduchu skrz ventilační vložky CornisAir, dochází ke zvýšení počtu záporných iontů bez toho, aby musela být dodávána elektrická energie na jejich vytvoření. Funguje to stejně jako v přírodě. Vzduch z ventilace se musí protlačit skrz jemné otvory ve vložce, naráží na okolí otvorů a tím se vytváří velké množství záporných iontů.
Stejným procesem se tvoří záporné ionty v solné jeskyni Letňany, která díky tomu získala Certifikát Státního zdravotního ústavu.

JAK POZNÁTE, ŽE SE ZVÝŠIL POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OVZDUŠÍ?

Kladné i záporné Ionty molekul vzduchu jsou neviditelné a bez jakéhokoliv zápachu. Zda jsou ve vzduchu obsaženy ve větším množství právě záporné ionty poznáte tak, že se Vám začne usazovat prach na nábytku více než dřív. Záporné ionty se totíž spojí s nečistotou ve vzduchu, která je nabita kladně, zneutralizují se a padnou k zemi. Budete mít sice více práce s utíráním prachu, ale o to budete mít čistější a příjemnější vzduch, který dýcháte.

Open space kanceláře vzduch ventilační vložka CornisAir

                         

 

 

  

 

Instalovaná ventilační vložka CornisAir do otvoru ventilace v kanceláři open space. 

 

 


  

PROČ INSTALOVAT VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR DO VENTILACE - SHRNUTÍ.

Prostupem vzduchu skrz vložky CornisAir se vzduch nasycuje nanočásticemi mořské soli a soli z Mrtvého moře. Tím se vytváří jemný mořský vzduch, který zlepšuje dýchání a čistí dýchací cesty a sliznice. Omezuje také pálení očí a v krku. Zároveň se zabraňuje šíření bakterií a virů v prostředí kanceláří.
Díky opravdu jemnému uvolňování nanočástic, neucítíte při vstupu do místnosti slaný vzduch, ucítí ho ale Vaše sliznice, které jsou na slané prostředí velmi citlivé.
Působením vytvořených záporných iontů dochází také ke stálému čištění vzduchu a ten se stává příjemnější a zdravější pro dýchání.

Ventilační vložka CornisAir do open space kanceláří

                 

 

 

  

 

Ventilační vložka CornisAir obsahuje zrna tvořená nanočásticemi mořské soli a soli z Mrtvého moře, které se pozvolna uvolňují do ovzduší.

 

 

  

PROČ NENÍ VLOŽKA CORNISAIR ZCELA VYPLNĚNA ZRNY?

Zrna jsou ve vložce rozprostřena v jedné vrstvě a jsou mezi nimi mezery, aby byl umožněn volný prostup vzduchu do místnosti. Vzduch proudí kolem zrn a tím se uvolňují nanočástice soli.

PŮSOBÍ NANOČÁSTICE SOLI NEGATIVNĚ NA PŘÍSTROJE V KANCELÁŘI?

Ne. Jelikož se uvolňují pouze mikročástice soli, ani je na svém stole neuvidíte, ani neucítíte.
Může se Vám na povrchu nábytku tvořit větší množství prachu, ale to je způsobeno zvýšeným počtem záporných iontů, které se spojili s nečistotou, zneutralizovali se, spadli k zemi a pročistili tak vzduch. 
Viz článek: Jak se čistí venkovní ovzduší pomocí záporných iontů. > 

CO UDĚLÁ MOŘSKÝ VZDUCH V KANCELÁŘI SE ZAMĚSTNANCI?

- sníží jejich nemocnost
- odstraní bolesti hlavy
- odstraní pálení očí
- zvýší aktivitu a výkonnost
- rychle vyléčí nachlazení, rýmu, kašel
- omezí šíření virů a bakterií

Vaši zaměstnanci se prostě budou do práce těšit, protože pokud je přes víkend přepadne rýma nebo viróza, pobytem v kanceláři se jí lehce a jednoduše zbaví!

Instalace vložky CornisAir do přívodu vzduchu v kanceláři

                         

 

 

 

Instalace ventilační vložky CornisAir do přívodu vzduchu v okenním parapetu. Vzduch je přiváděn zespodu.

 

 

 

 

 JAK JE SLOŽITÁ MONTÁŽ VENTILAČNÍCH VLOŽEK CORNISAIR DO VENTILACE?

Ventilační otvory (difusory) mají plastové kryty, které se odstraní a místo nich se vloží vložka CornisAir. Celá montáž trvá zhruba 5 - 10 minut (samozřejmě záleží na výšce stropu a dostupnosti ventilačních otvorů).

MONTÁŽ VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR DO DIFUSORU (vývod vzduchu umístěn ve stropě místnosti)
Umístění ventilační vložky CornisAir do difusoru ve ventilaci openspace
 

 

 

 

 


ZLEPŠETE VZDUCH A PROSTŘEDÍ VE VAŠÍ KANCELÁŘI NEBO OPEN SPACE!

Zajímají Vás podrobnosti o instalaci ventilačních vložek CornisAir?
Volejte 774 37 64 64 nebo pište na e-mail malek@cornis.cz

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun na bazén to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Ing. Jaroslav Málek - Cornis, s.r.o. | 19. 10. 2017 09:45:42

Dobrý den,

solné vložky CornisAir se vyrábějí na míru do ventilačních otvorů. Podle rozměrů a jejich počtu se také odvíjí cena.
Zavolejte mi a můžeme se sejít. Podíval bych se na ventilaci a prodiskutovali bychom možnost instalace vložek.

Děkuji a přeji Vám hezký den.

Russell | 21. 09. 2017 23:57:27

Dobry den,

kde se saji vlozky CornisAir koupit nebo objednat?


Dekuji

Miloslava Palivcová | 25. 03. 2016 14:20:00

Dobrý den,
po instalaci vložky Cornisair do ventilace v mé kanceláři (zatím je tam mám 3 týdny) mě přestaly pálit oči a vzduch je o hodně lepší. Dokonce se mi stává, že se do ní vyloženě těším, pokud mám jednání v jiné kanceláři v budově, kde mě začnou znovu po chvíli pálit oči a špatně se mi dýchá.
Také se mi začalo usazovat na květinách a stole více černého prachu. Ani jsem netušila, kolik máme v Mostě ve vzduchu uhlí. To usazování prachu přisuzuji většímu množství záporných iontů ve vzduchu, tak jak mi pan Málek vysvětloval při instalaci.
Ventilační vložky Cornisair mohu jenom doporučit.
M. Palivcová

Málek - Cornis, s.r.o. | 26. 02. 2016 11:37:00

Dobrý den paní Palivcová,

ventilační vložku CornisAir lze vložit do jakéhokoliv výstupu vzduchového potrubí, záleží na jeho rozměrech a zda je ve stropě nebo ve zdi. Je možno ji vyrobit i na míru.
Jaroslav Málek Cornis,s.r.o. - Ventilační vložky CornisAir

Miloslava Palivcová | 25. 02. 2016 16:35:00

Prosím o informaci zda se dá řešit touto vložkou i jen jednotlivá kancelář, která je umístěna v komerční velké budově napojené centrálně na potrubí s klimatizací ( chlazení i topení v jednom) budova je již zastaralá . Děkuji za informaci M. Palivcová

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (17.4 + 44.2) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články