Jste zde: Úvodní stránka » Články » Je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře?

Novinky

Je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře?

20. 03. 2012

JE A VELIKÝ!!!

Asi si řeknete, ten chlap se úplně zbláznil. Jsou přece stejné, jaký by mezi nimi měl být rozdíl?
Jsou obě získané vysušením vody z Mrtvého moře, jsou stejně bílé a jsou také stejně slané a obsahují stejně minerálů.......NEBO SNAD NE????

Jaký je rozdíl mezi solemi z Mrtvého moře?

                           Sůl z Mrtvého moře                                                Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezi solemi na obrázcích není žádný viditelný rozdíl. Kromě ceny a...
Ta vlevo se prodává za cca 100 - 150 Kč za 1 kg a můžete ji koupit v supermarketech i lékárnách. Sůl vpravo zakoupíte pouze u nás, za cca 260 Kč za 1 kg. Obě jsou z Mrtvého moře, tak proč je v ceně tak velký rozdíl?
Ten hlavní je v množství minerálů, které sůl z Mrtvého moře obsahuje a kvůli kterému si ji kupujete. Rozdíl, který nevidíte, ale cítíte, pokud sůl ochutnáte. Po ochutnání je sůl vlevo slaná (jak jinak, řeknete si), sůl vpravo je však HOŘKÁ.

 NÁŠ TIP: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE >>>

Je voda v Mrtvém moři 10x slanější než ostatní moře, jak tvrdí i věhlasné televizní stanice?

Ano i ne. Voda v Mrtvém moři obsahuje více než 80% různých minerálů (nejvíce obsahuje magnezia (hořčíku) - 47% z celkového objemu minerálů) a pouze 20% soli, zatímco voda v běžném moři obsahuje pouze 3% minerálů a 97% soli. Právě díky vysokému obsahu hořčíku, je sůl z Mrtvého moře tak léčivá.
Voda v Mrtvém moři není slaná, ale hořká!Legoland Německo - vstupenky a ubytování v bungalovech

Pravá sůl z Mrtvého moře, ze které NEJSOU odstraněny minerály, je na chuť hořká, až si dovolim říct, že je odporná a nedá se spolknout, stejně jako voda z Mrtvého moře. Z toho důvodu také v Mrtvém moři nic nežije. Tzv. demineralizovaná sůl z Mrtvého moře (jsou z ní odstraněny minerály) je na chuť slaná, stejně jako běžná mořská, nebo kuchyňská sůl.

Kdo chce využívat léčivé účinky soli z Mrtvého moře, měl by kupovat hořkou sůl, která obsahuje vysoké množství minerálů. Pokud je sůl z Mrtvého moře slaná nebo jen mírně hořká, tyto minerály neobsahuje a její účinek se rovná účinku běžné mořské soli.
NENECHTE SE NAPÁLIT, KUPUJTE POUZE SŮL Z MRTVÉHO MOŘE, KTERÁ OBSAHUJE MINERÁLY!!!

Jak zjistíte, že jste si koupili sůl z Mrtvého moře, která obsahuje stejný obsah minerálů, jaký má voda v Mrtvém moři?

Jednoduše.
Vysypte trochu soli na papír. Běžná sůl po čase vyschne, i když byla mokrá. Pravá sůl z Mrtvého moře z vysokým obsahem hořčíku, i když byla suchá, za chvíli zvlhne a bude stále jakoby vlhká. Hořčík totiž na sebe váže vodu.
Sůl se sice používá na rozlité červené víno, protože dobře váže vodu, vzdušnou vlhkost ale neváže. To dokáže pouze hořčík (magnezium).

NÁŠ TIP: SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN S NYLONEM - OHŘEJE VÁŠ BAZÉN ZDARMA!

Jaký je rozdíl mezi kamennými solemi?

    Kamenná sůl - těží se v dolech v Polsku                   Kamenná sůl - těží se v horách kolem Mrtvého moře
      obsahuje pouze 3% minerálů                                                            obsahuje 80% minerálů     Kamenná sůl - těží se v polských dolech
Kamenná sůl  - těží se v horách kolem Mrtvého moře

 

 

 

Rozdíl v Množství minerálů je vidět na barvě soli. Kamenná sůl, která se těží v horách kolem Mrtvého moře je šedá, díky vysokému obsahu minerálů.

Minerální sůl z Mrtvého moře - pomáhá při léčbě atopického ekzému, lupénky, plísni nehtů, ....

Minerální sůl z Mrtvého moře

 

Sůl z  Mrtvého moře, kterou u nás můžete zakoupit (a zdarma dostáváte k 10. vstupové permanentce), nakupujeme přímo od  izraelského dovozce. 
Obsahuje 47% hořčíku a další minerály, stejně jako voda z Mrtvého moře. Jakost soli je potvrzena certifikátem, vydaným izraelským institutem jakosti.

 

 

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Marie Burešová | 18. 07. 2018 14:30:34

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli sůl z mrtvého moře může pomoci dítěti s numulární dermatitidou.Děkuji za odpověd.

Milena | 09. 07. 2015 20:46:45

Dobrý den,mám koleno 2x po operaci meniskus a chrupavka a stále mám otok,výpotek a bolesti.Dostala jsem sul z mrtvého moře,že si mám dělat obklady.Nevím jak na to.Děkuji za radu

Karel | 26. 09. 2014 14:31:36

Dobry den,mam ekzem na vice mistech na tele takze idealni je napustit vanu a pridat morskou sul. Jaky pomer morske soli a vody je spravny? Dekuji za odpoved

irena | 03. 08. 2014 10:27:03

celý život trpím atopickým ekzémem. patlám se jenom mastičkama od kožního lekaře a výsledek žádný. pomozte prosím radou. Děkuji

Málek - solná jeskyně Letňany | 25. 01. 2014 15:38:00

Lupénka je bohužel nevyléčitelná, ale pokud se budete koupat v soli z Mrtvého moře nebo budete postižená místa potírat vodou z Mrtvého moře, projevy lupénky se zmírní.
Po koupeli vždy doporučuji opláchnout místa čistou vodou a potřít hydratačním krémem, nejlépe s obsahem soli a minerálů z Mrtvého moře.

erl zdenek | 23. 01. 2014 17:29:18

tripim lupenkou kdyz se budu koupat v solny lazni lupenka zmizi,,?

Málek - solná jeskyně Letňany | 23. 01. 2014 12:17:00

Dobrý den Soňo,
u miminek s atopickým ekzémem doporučuji obojí, koupele i potírání krémem. Do koupele přidejte 3 polévkové lžíce soli (dejte tam co nejméně vody, aby byly potopené jenom nožičky) a žínkou omývejte tělíčko 20 - 30 minut. Poté osprchujte čistou vodou. První týden koupejte v soli každý den.
Po koupeli vždy doporučuji použít na atopickou pokožku hydratační krém se solí z Mrtvého moře. Sůl v něm obsažená dál pokračuje v léčbě ekzému.
Krémem nebo mlékem potírejte pokožku i během dne, můžete i vícekrát.
Po namazání krémem i při koupeli může nastat pálení, ale po několika minutách přestane a pokožka se tím také zklidní a přestane svědit, což je to nejdůležitější.
Tuto terapii doporučuji provádět alespoň po dobu 30 dní, než se kompletně obnoví poškozené kožní buňky.
Pokud se v průběhu ekzém zlepší, můžete již koupat v soli pouze 2x týdně, krémem však promazávejte stále několikrát každý den.

Soňa R. | 23. 01. 2014 06:13:00

Dobrý den,
váš článek mi přijde velmi zajímavý a určitě mořskou sůl vyzkouším pro mého 15ti měsíčního chlapečka, kterému se ekzém nyní udělal poprvé (do té doby neměl s kůží žádné problémy).
Zajímalo by mě, jestli mu můžu pomoct od toho urputného svědění dříve, než ten ekzém zmizí pomocí soli.
A doporučujete raději koupel nebo krémy, popř. kombinaci?
diky

Jana | 01. 06. 2013 19:59:00

Byla mi zjištěna alergie na vonné látky, mám ekzém kolem oka.
Mám dotaz: jsou kosmetické výrobky (krémy) z mrtvého moře absolutně bez vonných látek ?
děkuji Jana

Marie | 13. 04. 2013 13:47:34

Mojí 20ti leté vnučce nepomáhá nic. Vyzkoušeli jsme už co se dá, ale všechno jenom na čas pomůže. Jsme nešťastní. Zkusíme ještě tu sůl, pak napíšu.Kdybyste měli ještě nějakou radu budu ráda. Díky

Málek - solná jeskyně Letňany | 23. 03. 2013 15:43:00

Sůl má tu vlastnost, že do sebe nasává vlhkost (používá se např. na vysátí červeného vína z ubrusu), tedy i pot z nohou. Umíte si tím pádem představit, jak by sůl v jeskyni vypadala, kdyby tam každý chodil bos!
Je sice pravda, že na soli nepřežije žádná živá buňka (zabije ji biologický proces zvaný osmóza), ale do jeskyně klienty na boso nepouštíme z hygienických důvodů, protože po ní pak lezou děti a miminka.

Jana | 22. 03. 2013 11:31:16

Dobrý den,je nám velmi příjemné chodit bosky v soli.Slyšela jsem,že vlastnosti soli dovolují,aby se nemusela měnit po \"cizích\"nohách.Je to pravda?Děkuji,hezký den.

Málek - solná jeskyně Letňany | 08. 01. 2013 17:23:33

Dobrý den Martino,
v našem e-shopu najdete krém i tělové mléko s obsahem soli z Mrvého moře, kterým doporučuji postižená místa potírat, třeba i 5x denně, pokud budou suchá. Krém i mléko se velmi dobře vstřebává a nezanechává mastný film.
Díky obsahu soli působí velmi dobře na ekzémy, takže byste mohla mít, během 14 dnů až měsíce, pokoj.

Martina Lišková | 07. 01. 2013 12:50:34

Dobrý den, jakým způsobem lze využít účinků soli z Mrtvého moře u 3 měsíčního miminka, kterému se \"rozjíždí\" ekzém na obličeji a v záhybech zápěstí a kolene. Existují i nějaké mastičky a s touto solí? Děkuji za upřesnění.

Málek - solná jeskyně Letňany | 18. 10. 2012 08:37:50

Dobrý den paní Urbánková,
v Mrtvém moři se můžete koupat stejně dlouho a často jako v běžném moři. Po opuštění moře můžete na sobě nechat sůl zaschnout a nechat ji působit. Před oblečením doporučuji se osprchovat a natřít celé tělo hydratačním mlékem.
Při vstupu do moře Vás mohou pálit různá poškození kůže, ekzém, lupénka, záděry a pupínky. Po několika dnech, jak se bude pokožka uzdravovat, bude pálení slabší, až zcela vymizí.

Věra Urbánková | 18. 10. 2012 05:57:56

Dobrý den,
prosím o informaci, kolikrát denně a jak dlouho se mohu koupat přímo v Mrtvém moři?
Děkuji za odpoved
V.Urbánková

Málek - solná jeskyně Letňany | 07. 09. 2012 11:38:08

Dobrý den Uršulo,
vodu se solí z Mrtvého moře bych Vám nepřál pít (pokud je to ovšem originální sůl). Je totiž tak hořká, že by to nemuselo, po prvním doušku, dobře dopadnout a myslím, že byste ji ani nepolkla.
To co pijí Vaši známí je sice sůl z Mrtvého moře, ale jak píši v článku, ochuzená o všechny minerály a tudíž slaná. Vlastnostmi je úplně stejná, jako obyčejná mořská sůl za 15 Kč/kg v supermarketu.
O pročišťování organizmu pitím slaného roztoku jsem bohužel nic neslyšel, ale pokud k tomu používají sůl z Mrtvého moře bez minerálů, zbytečně vyhazují peníze za předraženou, obyčejnou mořskou sůl.

Uršula Witoszová | 05. 09. 2012 14:01:08

Dobrý den, mám dotaz, je i sůl z mrtvého moře, která se dáva do nápoje? Já jsem se vždy setkala, že sůl z mrtvého moře se jenom zevně používá a není k vnitřnímu použiti. Znám pár lidi, kteří pro čištěni organizmu piji vodu se soli z mrtého moře. Děkuji za odpověď

Málek - solná jeskyně Letňany | 26. 06. 2012 10:31:11

Dobrý den pane Plachý,

sůl do bazénu přidat můžete, ale….voda bude hořká a dětem nebude „chutnat“. Bez chlorinátoru je přídavek soli do vody zbytečný, voda se bez dodání chloru bude kazit stejně, bude pouze hořká. A teď mne napadlo, že by ani chlorinátor nefungoval, protože hořká sůl z Mrtvého moře obsahuje malé množství normální soli NaCl a tak by se nemělo co rozkládat a chlorinátor by vytvářel malé množství chloru.

Pokud Vám však jde o to, udělat vodu zdravější pro děti, můžete sůl přidat. Do bazénu s chlorinátorem se běžně přidává 1 kg soli na 150 litrů vody, podle toho byste mohl přidat hořkou sůl, nicméně stále budete muset bazén chlorovat.

Délka koupání není nijak omezená, čím déle tam budete, tím se do pokožky vstřebá více hořčíku, který je pro ni prospěšný.

Josef Plachý | 25. 06. 2012 08:54:00

Doporučil byste přidat "hořkou sůl" z mrtvého moře dětem do koupacího bazénu bez chlorinátoru? V jaké koncentraci? Lze kombinovat s běžnou bazénovou chemií? Existuje doporučení max. doby pobytu ve vodě s přídavkem "hořké soli"?. Děkuji.

kamila | 19. 04. 2012 17:50:00

Dobrý den, po tomto článku jsem se rozhodla léčit se soli z mrtvého moře, protože co jiného Vám pomůže než-li příroda. Koupila jsem si sůl a byla doopravdy hořká, takže se dá koupit i za docela slušnou cenu. Doufám, že to pomůže, jeliklož je to velmi nepříjemná nemoc. Děkuji za tip ohledně léčby soli z mrtvého moře :-).

Veronika Pížová | 31. 03. 2009 16:58:20

Sůl jsem dostala k permanentce, a brala ji jako obyčejnou koupelovou sůl. Ale jen do té doby, než jsem si vysušila vlasy. Do té doby jsem zkoušela 3 roky možné i nemožné, aby vypadaly jako před otěhotněním. Až po koupeli v této soli mám opět své vzdušné, zvlněné a lesklé vlasy, které se nemastí. Hurá!!!

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (37.9 + 23.1) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články