Jste zde: Úvodní stránka » Články » Miminka - rýma a kašel u miminek a pomoc v solné jeskyni Praha Letňany

Novinky

Miminka - rýma a kašel u miminek a pomoc v solné jeskyni Praha Letňany

16. 02. 2012

Pro muže je to smrtelná nemoc ;-), pro miminka je nepříjemná, pro maminky jedna z nejhorších nemocí jejich drahoušků.

Nejmenší návštěvník naší solné jeskyně - stáří 2 měsíceMluvím o rýmě, prostém nachlazení, které nás chlapy dokáže vyřadit z normálního života. Ano, dokážeme chodit se zlomenou nohou 14 dní a nejdeme k doktorovi, protože TO nic není, ale jakmile nás přepadne rýma, umíráme a dožadujeme se plné podpory okolí, manželky nebo přítelkyně ;-(.
Když nám nikdo není nápomocen, pomůžeme si sami, ne však miminko. To bohužel neumí smrkat, napařovat si obličej, nemůže samo chodit do solné jeskyně :-) atd... A hlavně, pokud má ucpaný nos, nemůže se ani pořádně najíst ( nakojit).

Stejně jako pro chlapy, je pro miminka rýma velice nepříjemná nemůcka. Jak na ní a jak pomoci miminkům?

NÁŠ TIP: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? VÍCE ZDE >>>

Miminka nemohou sedět a tak jim rýma stéká do hrtanu a tam je trápí (proto taky kašlou). Jako první pomoc jim zvedněte pod hlavou matraci, na které leží. Dejte tam třeba tlustou velkou knihu (pod hlavu) a středně tlustou knihu pod tělo. Prostě aby byla matrace rovná, ale měla mírný sklon. (My jsem to řešili různým počtem časopisů....)
Miminka neumějí smrkat a tak se jim musí pomáhat. Použít můžete různé odsávačky, ale to je pro miminko dost nepříjemné.
Proto je lepší rýmě předcházet. Důležité při boji s rýmou, je udržovat doma správnou vlhkost. Ta by se mělaLEGOLAND Německo - vstupenky a ubytování v bungalovech pohybovat mezi 40 - 50%, stejně jako v naší solné jeskyni. Pod 30% je již velmi suchý vzduch a ten vysušuje sliznice, nad 50% přispíváte k rozmnožování plísní a roztočů v bytě (nad 60% je to už jako v tropickém pralese). Některé solné jeskyně uvádí, že je u nich vlkost 60-70%. Tam bych opravdu nechtěl relaxovat :-(((( Pokud jste byli někdy v botanické zahradě, víte o čem mluvím....

S vlhkostí souvisí teplota vzduchu. Pro spaní miminek se doporučuje teplota 20-21°C. Raději jim dejte teplejší dupačky, na ně ponožky, než abyste spoléhali na peřinku, tu stejně odkopou.
Pro větší děti, 2 roky a více, již zkuste při spaní 18°C. Hlavně před spaním vypněte topení, to hrozně vysušuje vzduch a tím i sliznice v nose. Pokud opravdu musíte při spaní topit (ale neměli byste), dejte na topení mokrý ručník, abyste zvýšili vlhkost vzduchu. A před spaním pořádně vyvětrejte.

Z mé vlastní zkušenosti vím ( mám 3 dcery), že jsou přikryté až k nosu, když je v pokoji nízká teplota, třeba i 15°C. Jakmile byla teplota vyšší než 18°C neustále se odkopávaly.
Naše třetí dcera spí mezi námi na manželské posteli (stejně jako předchozí dvě dcery) a neustále se také odkopává. V ložnici máme někdy i 15°C (nikdy tam netopíme) a ona je přesto nemocná jen minimálně (většinou to chytne od jiných dětí). Samozřejmě ji v průběhu noci přikrýváme, ale ona se stejně během pár vteřin odkope. Proč?
Miminka - rýma a kašel - léčba v solné jeskyni Praha LetňanyProtože děti mají rychle pracující metabolismus (látkovou výměnu) a je jim prostě pořád teplo. Proto se odkopávají, je jim vedro!!!! Proč se neodkopou, když je dáte pořádně zabalené v kočáře ven na mráz? Protože dýchají studený vzduch a ten odvádí přebytečné teplo, které produkuje jejich tělíčko!!!!
Netrapte je teplou peřinou, dopřejte jim studený a vlhký vzduch na spaní. Pak se nebudete trápit s jejich rýmou a nebudete muset používat odsávačku, kapky do nosu atd...

A jak pomáhá naše solná jeskyně miminkům při rýmě? Při pobytu u nás miminka dýchají slaný vzduch, zvlhčují si tím nosní sliznice, uklidňují si je a tím se jim lépe dýchá. Přirozeně, lehce a nenásilně. Zbavují se tak nejenom rýmy, ale také ekzémů a alergií. Přesvědčilo se o tom již hodně maminek, zkuste to také!

Zdravá a silná miminka Vám přeje Jaroslav Málek

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta CorniSun s nylonem transparentní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Martina S. | 25. 02. 2009 14:56:02

Chodím do Vaší jeskyně a musím všechno uvedené potvrdit, po několika návštěvách byla rýma pryč a jsem u vás moc spokojení. Děkuji i za super vybavenou šatnu pro miminka.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (48.9 + 23.2) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články