Jste zde: Úvodní stránka » Články » Může se do solné jeskyně s rýmou a kašlem?

Novinky

Může se do solné jeskyně s rýmou a kašlem?

5. 03. 2009

Do jiných možná ne, do té naší ROZHODNĚ ANO!!!!!

Mezi lidmi koluje mýtus a některé "solné jeskyně" ho samy podporují, že do solné jeskyně se nesmí chodit, pokud máte rýmu nebo kašel.

Volala mi známá, že v jejich městě je také solná jeskyně. Chtěla se tam objednat a přitom se zmínila paní recepční, že má dcera trochu rýmu a proto že tam jdou. "Tak to přijďte až budete úplně zdravé, k nám do jeskyně se s rýmou a kašlem nesmí!" odvětila jí recepční.
A já se ptám: Na co tu solnou jeskyni stavěli? Kdo tam smí potom chodit? Pouze zdraví a silní jedinci? K čemu taková jeskyně je? Pouze na relaxaci?
K tomu ale nepotřebují tuny soli, stačí v prázdné místnosti zhasnout a pustit relaxační hudbu. V některých lázních to mají dokonce jako proceduru a říkají tomu muzikoterapie.

Možná je to proto, že nemají v jeskyni účinnou ventilaci a tak se bojí, aby se vzduch uvnitř nenakazil kašlajícími a smrkajícími, když to potom nejde vyvětrat. Některé jeskyně totiž mají pouze vnitřní klimatizaci bez přívodu vnějšího, čerstvého vzduchu. Klimatizace tak v případě, že stoupne vnitřní teplota, vzduch pouze ochladí, ale již ho nevyčistí, ani nenahradí čerstvým z venku (poznáte to tak, že je uvnitř jeskyně na stěně klimatizační jednotka, která zespoda vzduch nasává a předem ho ochlazený žene ven).
Je to stejné, jako když máte klimatizaci doma nebo v přímořském hotelu. Pouze nasává vnitřní vzduch a ochlazený ho zase vrací zpět. Nefiltrovaný, nevyměněný, pouze ochlazený. Stále stejný (stejně vydýchaný), pouze o pár stupňů chladnější a o pár stupňů vlhkosti sušší (klimatizace vysušuje vzduch).

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI PRAHA 9 LETŇANY.

Solná jeskyně a vzduch v ní má nahrazovat to, čeho se nám vnitrozemcům nedostává: čerstvý, vlahý, čistý, přiměřeně vlhký a mírně prosolený přímořský vzduch. Když přijedete k moři, okamžitě nemáte rýmu, nekašlete, neškrábete si kožní ekzém, ten totiž jakoby "zázrakem" zmizí a vy se najednou cítíte svěží a odpočatí. To vše dokáže mořská sůl. U nás je jí 12 tun a hlavně je ve vzduchu cítit. Proto Vám pomáhá, i když nejste u moře.

Abych tedy uvedl mýtus o návštěvě nebo nenávštěvě solné jeskyně S RÝMOU na pravou míru:

DO SOLNÉ JESKYNĚ SE CHODÍ, alespoň do té naší ;-) , A LÉČÍ SE TAM:
- když máte běžnou rýmu nebo zastydlou rýmu (sinusitidu)
- když máte sennou rýmu (pylová sezóna právě začíná)
- když máte kašel (suchý, dráždivý i vlhký, prostě jakýkoliv)
- když máte astma
- když máte atopický ekzém (dermatitidu)
- když máte lupénku (psoriázu)
- když máte hypo (sníženou) funkci štítné žlázy
- když máte bronchytidu
- když trpíte dušností (zadýcháváte se do schodů)
- a samozřejmě také, když chcete relaxovat, předcházet nachlazení a posilovat imunitu

DO SOLNÉ JESKYNĚ SE NECHODÍ ( a to do jakékoliv):
- když máte zvýšenou teplotu
- když máte infekční onemocnění (tuberkulózu, zápal plic, atd...)
- když máte hyper (zvýšenou) funkci štítné žlázy
- když máte tzv. zelenou rýmu (je také infekční a léčí se antibiotiky) některé maminky však s takovou rýmou posílají děti do školky a pak se nakazí celá školka :-(

Takže...., pokud Vás přepadne rýma a kašel, přijďte do naší solné jeskyně a podpořte tak její léčbu. Říká se sice, že léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden. Při každodenní návštěvě naší solné jeskyně však trvá pouze 3 - 4 dny a již po první návštěvě pocítíte značnou úlevu.

Takže, píšu to pořád, ale opakování je matka moudrosti a jak je vidět, není toho nikdy dost:
Do solné jeskyně se rýma a kašel chodí léčit, NÉ že se chodí do solné jeskyně až po jejich úplném vyléčení (alespoň do té naší :-)). To by byla úplně k ničemu (i když..., byla by dobrá pro relaxaci,ale to si umím představit i někde jinde... a nepotřebuji k tomu 12 tun soli ;-)

Hodně zdraví Vám přeje Jarda Málek

P.S. docela mě mrzí, že když se s Vámi bavím v jeskyni, říkáte mi, jak Vám naše jeskyně pomohla, jak jste vyběhli do třetího patra, což jste dříve nemohli kvůli zadýchávání, jak jste se vyspaly, protože miminko konečně spalo celou noc a nedusilo se rýmou, jak syn konečně v noci nekašlal, jak Vám jeskyně pomohla při astmatu atd...
ale nikdo to nenapíše do komentáře a já pak vypadám, jako že si to všechno vymýšlím :-(((((

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Martin | 21. 11. 2015 21:19:09

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat zda se do solné jeskyně smí při braní antibiotik na močové cesty.
Děkuji za odpověď!
S pozdravem
Martin Novák

Málek - solná jeskyně Letňany | 21. 09. 2010 14:26:00

Dobrý den Jano,
je to umožněno ventilací naší solné jeskyně. Na rozdíl od všech ostatních, je dovnitř tlačen čerstvý vzduch zvenčí, skrz porézní stěny ze solných briket a vydýchaný vzduch je odváděn stropen zase ven. Tím se v jeskyni udržuje neustále čistý vzduch.
Při seanci je ventilace puštěna slabě. Při přestávce mezi seancemi je puštěna naplno, aby se vzduch kompletně vyměnil. Proto, i když je uvnitř 30 dětí ze školky, je vzduch během seance stále čerstvý.
U ostatních jeskyní je uvnitř klimatizace, která vnitřní, vydýchaný vzduch pouze ochladí, ale nevymění. Jejich stěny jsou postaveny ze solných kamenů, nebo jsou původní stěny budovy postříkány solnými krystaly, takž skrz ně vzduch procházet nemůže. Tím je znemožněna výměna vzduchu.

Jana | 12. 08. 2010 09:07:58

Dobrý den, není mi jasné, jak zajistíte, že se zdraví návštěvníci Vaší jeskyně nenakazí od nemocných (nemocným - kašlajícím a smrkajícím - pobyt ve Vaší jeskyni přímo doporučujete, takže jich tam asi bude hodně), kteří s nimi budou v jednom \"turnusu\" v jeskyni. Je pěkné, že po každém turnusu jeskyni vydefinfikujete UV lampou a vyměníte vzduch, ale co se stane, když se člověk octne v jeskyni se skupinou smrkajících a kašlajících lidí? Není to trochu jako kdybyste doporučoval léčit se v čekárně u lékaře, kde je také spousta nemocných? Děkuji za odpověď.

Petra Votočková | 10. 03. 2009 16:22:28

Už 4.týden se \"plácáme\" v chorobách, mladší syn (1,5) měl nejdříve zánět průdušek, po dobrání léků se stav zlepšil, ne však na dlouho, za pár dnů přišla rýma a kašel zase. Starší dcerka (3,5) dlouho odolávala, ale nakonec jsme se té nudli u nosu také nevyhnuli. Pořád jsem přemýšlela, zda do jeskyně s rýmou a drobným kašlem jít či nejít (děti neměly teplotu, rýma byla vodová), až jsem si přečetla tento článek a tak jsem sebrala děti a vyrazila do vašeho solného chrámu (již jsme samožejmě chodili i dříve, ale vždy jen za úplného zdraví všech jedinců ;-)). A musím řící, že již po první návštěve jsem zaznamenala velké zlepšení!!!
Takže díky, že umožňujete usmrkánkům léčit své dýchací cesty! ;-)

Hanka Aubrechtová | 06. 03. 2009 10:03:46

Dobrý den, musím jen souhlasit. Asi dva měsíce jsme se mořily u dvouleté dcery s nekonečným kašlem (hlavně v noci). Zkoušely jsme snad všechny kapky na různé kašle, nakonec jsme skončily na antibioticích, ale ani ty nepomohly. Tak jsem v zoufalství zkusila zajít s dcerou do solné jeskyně a hned po první návštěvě kašel ustal. Takže teď tam chodíme pravidelně. Dcera si to tam zamilovala a to jste neslyšeli ten řev, když omylem vynecháme :-)). Všem doporučuju, perfektně si odpočinete a dítko se docela vyřádí. Hanka A.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (30.5 + 30.2) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články