Jste zde: Úvodní stránka » Články » Návštěvy dětí ze škol a školek v solné jeskyni Praha Letňany pomáhají rodičům.

Novinky

Návštěvy dětí ze škol a školek v solné jeskyni Praha Letňany pomáhají rodičům.

28. 04. 2009

Děti nejsou tak často nemocné a rodiče s nimi nemusí být doma.

děti ze školky Litvínovská 300, ProsekSolnou jeskyni Praha Letňany již pravidelně navštěvují děti ze školek a škol z blízkého (Letňany, Prosek, Čakovice, Ďáblice), ale i širokého okolí (Hovorčovice, Bášť). Podle ohlasů rodičů (a nejen jich) jim pobyt v naší solné jeskyni prospívá a díky tomu nejsou tak často nemocné. Hlavně rýma a kašel je tolik netrápí. Vždyť pokud chodí do naší jeskyně dvakrát v týdnu, nadýchají se při pobytu takového množství minerálů obsažených v mořské soli, jakoby se celý týden rekreovali u moře.

Děti se vždy do naší jeskyně těší. Není to ale pouze kvůli bonbónům nebo lízátku, které dostanou při odchodu. Těší se na tu hromadu soli, kterou vytvoří uprostřed jeskyně nebo barevná podlahová světla, která zasypou. Zvlášť červené světlo je láká, sůl pak totiž vypadá jako žhavá láva.
děti staví solnou horu
Chodí k nám také děti ze Speciální mateřské školky z ulice Litvínovská 300, na Proseku. Tuto školku navštěvuje kolem 50 dětí hlavně se somatickými a logopedickými vadami, děti zdravotně oslabené, se sníženou imunitou, s psychickými problémy, s mentálním i kombinovaným postižením, s výchovnými problémy a děti s ADHD (hyperaktivita s poruchou pozornosti). Každé dítě má vypracovaný individuální vzdělávací plán, který ho provází celou školní docházkou.

V jeskyni si děti hrají buď samostatně, nebo pod vedením učitelek tancují a hrají různé hry. K dispozici mají množství hraček (bábovky, kyblíky, lopatky, hrabičky), na které se okamžitě po vstupu do jeskyně vrhnou, aby měl každý právě tu, kterou nutně potřebuje :-).děti  ze školky hrají v solné jeskyni různé hry

A co patří k důležité výbavě učitelek při návštěvě solné jeskyně Praha Letňany? Papírový kapesník! Pokud mají děti rýmu (i zastydlou), sůl obsažená ve vzduchu jim zklidní nosní sliznice a rýma se jim spustí. Paní učitelky pak nestačí utírat nosy ;-).

Na pobyt v solné jeskyni přispívá většina zdravotních pojišťoven (kromě VZP). A tak díky speciální ceně, kterou poskytujeme školkám a školám a příspěvku pojišťoven má velká část dětí půlroční vstupné skoro zdarma.

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Málek - solná ejskyně Letňany | 20. 04. 2013 10:36:51

Dobrý den paní Marková,
bohužel je pravda, že 99% solných jeskyní spíše škodí, než aby pomáhaly. Proto také lékaři nedoporučují pobyty v solných jeskyních.
Podívejte se na video, kde jsem o tom vyprávěl v pořadu Supermáma na TV Pětka. Dozvíte se tam vše.
http://www.solnajeskyneletnany.cz/novinky/solna-jeskyne-praha-letnany-drzitel-certifikatu-statniho-zdravotniho-ustavu-video/

marková | 12. 04. 2013 18:13:00

dobrý den, jsem učitelka a chodíme s dětmi 1x týdně do jeskyně v Praze 7... mám pocit,že nejen že nepomáhá, ale naopak, že dcera mnohem více marodí... jsem z toho rozpačitá a asi přestanu dceru s sebou brát, což mě mrzí. může mít solná jeskyně takovýto vliv?

Roman Andrle | 08. 12. 2010 10:30:25

Velmi příjemné prostředí, milá obsluha, naprostá relaxace, užil jsem si to, a lépe se mi dýše. Určitě se vrátím.
Všem vřele doporučuji!
Roman Andrle, Praha - Čakovice

Málek - solná jeskyně Letňany | 04. 05. 2009 18:29:00

Vážený pane Dr. Velecký,
ani se nedivím, že souhlasíte s komentářem Antijardy, když jste ho napsal sám. I já bych souhlasil se svým komentářem. V dnešní době internet není tak anonymní, jak si myslíte a podle I.P adresy se dá hodně zjistit. Takže až příště budete "anonymně" vystupovat pod více jmény, zkuste to nějak jinak.
Nevím, čeho jste specialista, protože zkratka Dr. před jménem, se v češtině nepoužívá, pouze za jménem, takže lékař určitě nejste. To byste to tak nenapsal!
Jen tak mimochodem, právě lékaře (ty pravé s MUDr. před jménem, musím přesvědčovat, že naše solná jeskyně není plná bakterií a plísní, jak si podle návštěvy některých solných jeskyní, bohužel, myslí. A zatím se mi to, naštěstí, daří.
Jeden příklad za všechny: Lákal jsem blízkou školku k návštěvě naší solné jeskyně. Paní vedoucí mi řekla, že už v jedné jeskyni byla a že se jí tam nelíbilo (nevětraný vzduch, horko, vlhko atd.) Když jsem ji přemluvil a přivedl k nám, okamžitě začala s dětmi naši jeskyni navštěvovat. Proč asi?
Ve svých článcích píši pouze o tom, jak by měla správná solná jeskyně fungovat. Tím ale neútočím proti ostatním jeskyním. Názor ať si udělají návštěvníci sami.
A že chválím výsledky naší solné jeskyně? Pokud léčíme atopický ekzém, rýmu a kašel s velmi dobrými výsledky, napíši o tom, aby se to dozvěděli také další lidé a využili léčivé síly naší solné jeskyně a pravé soli z Mrtvého moře. Uleví tak miminkům od rýmy, zbaví se svědivého atopického ekzému, astmatikům se lépe dýchá. Výsledky hovoří samy za sebe....
Pokud budete mít zase cestu kolem (když naši solnou jeskyni tak dobře znáte, zřejmě jste tu již byl), zastavte se, rád si s Vámi popovídám, ale to byste musel vystoupit z anonymity a to už bude asi těžší, že?
Přeji Vám pěkný den.
Ing. Jaroslav Málek

Dr. Jiří Velecký | 30. 04. 2009 18:29:28

Souhlasím s předchozím komentářem (než jste jej vymazal). Přestaňte už konečně ve svých článcích a webových stránkách katalogu solných jeskyní v ČR se samochválou a také s neustálými útoky proti jiným solným jeskyním. Mimochodem: vaší solnou jeskyni znám a jako specialista snad mohu posoudit, že nemáte o nic víc, než co by neměla i vaše konkurence... Pokud vymažete i tento můj příspěvek, svědčí to o vaší neserióznosti. S pozdravem
Dr. Jiří Velecký

ANTIJARDA | 30. 04. 2009 18:04:33

proč máte komentáře k vašemu článku, když je vzápětí vymažete?????
že by cenzura jen pozitivních reakcí????
antijarda

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (37.8 + 47.8) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články