Jste zde: Úvodní stránka » Články » Openspace a kanceláře s nucenou ventilací bez možnosti větrání.

Novinky

Openspace a kanceláře s nucenou ventilací bez možnosti větrání.

4. 10. 2015

JAK V OPEN SPACE VYTVOŘIT VZDUCH JAKO U MOŘE?

Kanceláře s nucenou ventilací bez možnosti větráníLedová nebo naopak nedostatečná klimatizace, suchý vzduch a nemožnost vyvětrat, to vše dělá z open space kanceláří postrach zaměstnanců. Do literatury se dokonce dostal termín „syndrom open space“, který se projevuje bolestmi hlavy, častým nachlazením, únavou, ale i depresí.
Podle rozsáhlého výzkumu 92 % zaměstnanců v open space trápí problémy, které snižují jejich výkonnost a schopnost podávat odpovídající výkon.

PROČ SE ZVYŠUJE NEMOCNOST V OPEN SPACE KANCELÁŘÍCH S NUCENOU VENTILACÍ?

Můj známý byl z malé kanceláře, ve které si mohl kdykoliv otevřít okno a vyvětrat, přemístěn do nové, moderní, prosklené budovy s centrální ventilací. Měl svojí novou, samostatnou, prostornou a slunnou kancelář. Když jsem ho měsíc po přestěhování navštívil, měl opuchlé rudé oči, suché popraskané rty a neustále popíjel vodu z láhve, aby se alespoň trochu osvěžil. Již po deseti minutách pobytu v jeho kanceláři jsem zjistil, proč tak vypadá. Měl jsem sucho v krku, špatně se mi dýchalo a cítil jsem, že mě začíná bolet hlava. Po půl hodině jsem odešel, nadechl se venku čerstvého vzduchu a bolest přešla. On v tom však musel sedět 8 hodin denně.

JAK ZLEPŠIT PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ V OPEN SPACE

Většina z Vás ví, že komu se špatně dýchá, kašle, má zahleněné plíce nebo dušnost, u moře vše zmizí jako mávnutím proutku. Čerstvý, solí nasycený vzduch dělá zázraky. Pomoc je jednoduchá. Vytvořit si takový mořský vzduch v kanceláři. Jak?

Open space ventilační vložky CornisAir

VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR

Pro kancelářské prostory s nuceným větráním a open space kanceláře jsou jednoduchým řešením ventilační vložky CornisAir, umístěné do anemostatu (ventilační mřížka, kterou proudí vzduch do místnosti).
Venitilační vložky CornisAir jsou naplněny speciálními zrny, které obsahují mikročástice soli.
Při prostupu vzduchu skrz ventilační vložku CornisAir se tyto nanočástice pozvolna uvolňují a vytvářejí jemně slaný, mořský vzduch. Slaný vzduch působí na sliznice dýchacích cest a průdušky a pomocí tzv. osmózy (viz. dále), je čistí. Zároveň mikročástice soli zabraňují v šíření virů a bakterií - také díky osmóze. 
Příklady instalace ventilační vložky CornisAir v budovách s nucenou ventilací najdete zde > 

OSMÓZA - biologický proces, který pomáhá při čištění sliznic dýchacího ústrojí a zabíjí bakterie

Viděli jste někdy trávu, kterou pomočil pes? Říká se, že jí moč spálila. Není tomu tak. Uschla sama. Díky osmóze totiž travní buňky začaly ředit slanou moč vlastní vodou a zcela se vysušily. 
Jak funguje osmóza? Pokud ponoříte jakoukoliv sladkovodní buňku do slaného roztoku, začne vylučovat vodu a bude se ho snažit rozředit. Pokud se slaný vzduch dostane do dýchacího ústrojí, zduřelé sliznice (rýma) splasknou a bude se Vám lépe dýchat. Vysušené sliznice se zase zvlhčí, a vrátí se jim jejich správná funkce - zachytávat nečistoty z dýchaného vzduchu.
Na bakterie a viry v ovzduší působí osmóza úplně stejně. Pokud se dostanou do slaného prostředí, začnou vylučovat vodu, kterou obsahují a vysuší se. Toho využívají ventilační vložky CornisAir. 

Další funkcí ventilační vložky CornisAir, je zvýšení počtu záporných iontů ve vzduchu.

PROČ JSOU DŮLEŽITÉ ZÁPORNÉ IONTY?

Běžný počet záporných iontů v ovzduší je 400 ks/ cm³ vzduchu. Čím více jich vzduch obsahuje, tím je čistší, např. v lese, u vodopádu nebo u moře. Uprostřed lesa je počet záporných iontů okolo 1000 ks/ cm³, u vodopádu může být až 2000 ks/ cm³ i více.
Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší. Naopak v uzavřených, vzduchotechnikou větraných a klimatizovaných prostorách se počet záporných iontů pohybuje pouze kolem 50 ks/ cm³ a méně.

JAK SE ČISTÍ VENKOVNÍ VZDUCH POMOCÍ ZÁPORNÝCH IONTŮ?

Článek o čištění venkovního vzduchu pomocí záporných iontů najdete zde >> 

JAK ZVÝŠIT POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OPEN SPACE KANCELÁŘÍCH?

Při proudění vzduchu skrz ventilační vložky CornisAir, dochází ke zvýšení počtu záporných iontů bez toho, aby musela být dodávána elektrická energie na jejich vytvoření. Funguje to stejně jako v přírodě. Vzduch z ventilace se musí protlačit skrz jemné otvory ve vložce, naráží na okolí otvorů a tím se vytváří velké množství záporných iontů.
Stejným procesem se tvoří záporné ionty v solné jeskyni Letňany, která díky tomu získala Certifikát Státního zdravotního ústavu.

Jak funguje Domácí solná jeskyně CorniSalt, jsem popisoval v televizním pořadu zde:

JAK POZNÁTE, ŽE SE ZVÝŠIL POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ VE VZDUCHU?

Kladné i záporné ionty molekul vzduchu jsou neviditelné a bez jakéhokoliv zápachu. Zda jsou ve vzduchu obsaženy ve větším množství právě záporné ionty poznáte tak, že se Vám začne usazovat prach na nábytku více než dřív. Budete mít sice více práce s utíráním prachu, ale o to budete mít čistější a příjemnější vzduch, který dýcháte.

Openspace kanceláře vzduch ventilační vložka CornisAir

                         

 

 

  

 

Instalovaná ventilační vložka CornisAir do otvoru ventilace v kanceláři open space. 

 

 


  

PROČ INSTALOVAT VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR DO VENTILACE - SHRNUTÍ.

Prostupem vzduchu skrz vložky CornisAir se vzduch nasycuje nanočásticemi soli. Tím se vytváří jemný mořský vzduch, který zlepšuje dýchání a čistí dýchací cesty a sliznice. Omezuje také pálení očí a v krku. Zároveň se zabraňuje šíření bakterií a virů v prostředí kanceláří.
Díky opravdu jemnému uvolňování nanočástic, neucítíte při vstupu do místnosti slaný vzduch, ucítí ho ale Vaše sliznice, které jsou na slané prostředí velmi citlivé.
Působením vytvořených záporných iontů dochází ke stálému čištění vzduchu a ten se stává příjemnější a zdravější pro dýchání.

Ventilační vložka CornisAir do openspace kanceláří.

                 

 

 

  

 

Ventilační vložka CornisAir obsahuje zrna s nanočásticemi soli, které se uvolňují do ovzduší.

 

 

  

PROČ NENÍ VLOŽKA CORNISAIR ZCELA VYPLNĚNA ZRNY?

Zrna jsou ve vložce rozprostřena v jedné vrstvě a jsou mezi nimi mezery, aby byl umožněn volný prostup vzduchu do místnosti. Vzduch proudí kolem zrn a tím se uvolňují nanočástice soli.

PŮSOBÍ NANOČÁSTICE SOLI NEGATIVNĚ NA PŘÍSTROJE V KANCELÁŘI?

Ne. Jelikož se uvolňují pouze mikročástice soli, ani je na svém stole neuvidíte, ani neucítíte.
Může se Vám na povrchu nábytku tvořit větší množství prachu, ale to je způsobeno zvýšeným počtem záporných iontů, které se spojili s nečistotou, zneutralizovali se, spadli k zemi a pročistili tak vzduch. 
Viz článek: Záporné ionty - přírodní čistička vzduchu. > 

CO UDĚLÁ IONIZOVANÝ MOŘSKÝ VZDUCH V KANCELÁŘI SE ZAMĚSTNANCI?

- sníží jejich nemocnost
- odstraní bolesti hlavy
- odstraní pálení očí
- zvýší aktivitu a výkonnost
- rychle vyléčí nachlazení, rýmu, kašel
- omezí šíření virů a bakterií

Vaši zaměstnanci se prostě budou do práce těšit, protože pokud je přes víkend přepadne rýma nebo viróza, pobytem v kanceláři se jí lehce a jednoduše zbaví!

Instalace vložky CornisAir do přívodu vzduchu v kanceláři

                         

 

 

 

Instalace ventilační vložky CornisAir do přívodu vzduchu v okenním parapetu. Vzduch je přiváděn zespodu.

 

 

 

 

 JAK JE SLOŽITÁ MONTÁŽ VENTILAČNÍCH VLOŽEK CORNISAIR DO VENTILACE?

Ventilační otvory mají plastové kryty anemostaty, které se odstraní a místo nich se vloží vložka CornisAir. Celá montáž trvá zhruba 5 - 10 minut (samozřejmě záleží na výšce stropu a dostupnosti ventilačních otvorů).

MONTÁŽ VENTILAČNÍ VLOŽKY CORNISAIR DO ANEMOSTATU (vývod vzduchu umístěn ve stropě místnosti)
Umístění ventilační vložky CornisAir do anemostatu ve ventilaci open space

ZLEPŠETE VZDUCH A PROSTŘEDÍ VE VAŠÍ KANCELÁŘI NEBO OPEN SPACE!

Zajímají Vás podrobnosti o instalaci ventilačních vložek CornisAir?
Volejte 774 37 64 64 nebo pište na e-mail malek@cornis.cz

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Málek - solná jeskyně Letňany | 08. 01. 2016 15:28:13

Dobrý den paní Palivcová,

tuto vložku lze vložit do jakéhokoliv výstupu potrubí, záleží na jeho rozměrech a zda je ve stropě nebo ve zdi. Je možno ji vyrobit i na míru.

Miloslava Palivcová | 08. 01. 2016 12:01:00

prosím o informaci zda se dá řešit touto vložkou i jen jednotlivá kancelář, která je umístěna v komerční velké budově napojené centrálně na potrubí s klimatizací ( chlazení i topení v jednom) budova je již zastaralá . Děkuji za informaci M. Palivcová

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (14.3 + 26.7) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články