Jste zde: Úvodní stránka » Články » SOLNÁ JESKYNĚ PRAHA 9 LETŇANY - video TV Pětka Supermáma

Novinky

SOLNÁ JESKYNĚ PRAHA 9 LETŇANY - video TV Pětka Supermáma

8. 01. 2013

Jak funguje solná jeskyně Praha Letňany - pořad TV PĚTKA SUPERMÁMA

KDE TAKÉ PSALI O NAŠÍ SOLNÉ JESKYNI:

LETŇANSKÉ LISTY - článek o čistotě vzduchu v solné jeskyni Praha 9 Letňany                 KAFE.CZ - atopický ekzém a jeho léčba

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI PRAHA 9 LETŇANY.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta CorniSun s nylonem transparentní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Málek - solná jeskyně Letňany | 14. 02. 2013 12:06:00

Dobrý den paní Malušková,
slaný roztok na atopické pokožce pálí, protože je poškozená její ochranná vrstva. Po několika minutách ale pálení přestane.
Roztok, který jste připravila je pro miminka dosti silný. U miminek spíše doporučuji koupání ve vaničce, zpočátku každý den. Do koupele přidejte 3 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře (dejte tam co nejméně vody, aby byly potopené jenom nožičky) a žínkou omývejte tělíčko 20 - 30 minut. Poté osprchujte čistou vodou.
Po koupeli vždy doporučuji použít na atopickou pokožku hydratační krém se solí z Mrtvého moře. Sůl v něm obsažená dál pokračuje v léčbě ekzému. Krémem nebo mlékem potírejte pokožku i během dne, můžete i vícekrát.
Pálení může nastat i po namazání krémem, ale po několika minutách znovu přestane. Pokožka se tím také zklidní a přestane svědit, což je to nejdůležitější.
Tuto terapii doporučuji provádět alespoň po dobu 30 dní, než se kompletně obnoví poškozené kožní buňky.
Pokud se v průběhu ekzém zlepší, můžete již koupat v soli pouze 2x týdně, krémem však promazávejte stále několikrát každý den.

Malušková K. | 13. 02. 2013 13:22:00

Dobrý den, dcera (2 měsíce) má atopický ekzém na tvářích a na krku.
Rozpustila jsem 2 polévkové lžíce ve 250ml převařené vody. Tímto roztokem ji potřu postižená místa tampónkem. Pouze potřu a nechám zaschnout. Snažím se vydržet její příšerný pláč, který po 15 min ustane a dcera usne.
Nechávám roztok na obličeji 30min a poté tampónkem a převařenou vodou smyju a ošetřím tělovým mlékem dle Vaší řady.
Mám roztok správně naředěný, když to dceru takto bolí? A jaký roztok použít, pokud bych ji chtěla vykoupat ve vaničce celou? Děkuji za radu

Málek - solná jeskyně Letňany | 17. 01. 2013 10:25:00

Dobrý den paní Sedláčková,

do koupele přidávejte 3 polévkové soli z Mrtvého moře. Ta naše obsahuje velké množství hořčíku, který pomáhá obnovovat kožní buňky. Do koupele ještě přidávejte kuchyňskou Mořskou sůl, asi půl kila. Můžete jí koupit v běžném supermarketu asi za 20 Kč/ 1 kg.
Koupejte asi 20 - 30 minut bez mýdla a poté osprchujte.
K potírání doporučuji tělové mléko s obsahem soli z Mrtvého moře (najdete v našem e-shopu). Vždy po koupeli a denně klidně 5x, pokud je pokožka suchá. Mléko hydratuje a zároveň obsahuje sůl, která pokračuje v léčbě ekzému.
Účinné látky obsahuje krém i tělové mléko stejné. Mléko se ale lépe roztírá, pokud je ekzém na celém těle. Krém doporučuji, pokud je ekzém pouze lokální.
Pro podporu imunity a zlepšení mikroflory ve střevech, doporučuji podávat Laktobacily. Při ekzému 2x až 3x denně 1 tabletu.
Vše najdete v našem e-shopu.

VAROVÁNÍ: Ekzém se v prvním týdnu léčby může zhoršit, ale je to normální průběh. Dokonce se může objevit i tam, kde doteď nebyl. Vytahuje ho na povrch sůl a tím pročišťuje pokožku. V dalších týdnech se ale začne lepšit, až do úplného vyléčení. Musíte vydržet.
Budu rád, pokud mi dáte vědět, jak léčba probíhá.

Přeji Vám hezký den.
Ing. Jaroslav Málek

petra sedláčková | 17. 01. 2013 08:44:00

Dobrý den, pane Málku,

na Vašich stránkách mě zaujala Vaše doporučení na léčbu ekzémů. Protože syn odmalička na ekzémy trpí a nyní máme zrovna horší období, tak jsem se rozhodla vyzkoušet něco nového. Chtěla jsem se poradit, co přesně byste mi na vyzkoušení pro 5ti leté dítě doporučil. Předpokládám, že sůl do koupele a nějaký krém či tělové mléko. Účinné látky jsou u krému a mléka stejné? A kolik soli se do koupele dává, tj. jak dlouho nám vydrží půlkilové balení? A ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte, která solná jeskyně v Pardubicích je nejlepší.

Předem děkuji za odpověď. Petra Sedláčková

Jitka Čásová | 16. 01. 2013 15:49:53

Před vánočními svátky jsem navštívila pana Málka v solné jeskyni. Malý měl atopický ekzém po celém těle. Podle doporučení jsme ho koupali v soli a mazali krémem. Bylo to hrozné, mazala jsem ho i v noci a budila ho.
Je to měsíc, co jsme s tím začali a je teď úplně čistý. Je to zázrak. Když jsem to ukazovala doktorce kožní, nechtěla mi věřit, ale pak říkala, že ho bude maminkám doporučovat. Chci poděkovat panu Málkovi. Nevěřila jsem, že bychom se toho někdy zbavili, protože mi to říkala doktorka, ale šlo to. Díky a doporučuji.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (11.0 + 38.5) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15    Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

290 Kč

Tělové mléko pokožku hydratuje a účinně pomáhá při atopickém ekzému.
 
Je určené k dlouhodobé ochraně a k zjemnění pokožky. Tělové mléko je nasycené minerály a solí z Mrtvého moře, přidaná je aloe vera a heřmánek. Chrání pokožku před popraskáním a vysycháním, zaceluje ranky a jizvy.

Při aplikaci po koupeli se solí z Mrtvého moře hydratuje pokožku s atopickým ekzémem. Díky své konzistenci a snadnému roztírání je vhodné při atopickém ekzému zejména u miminek a malých dětí.
Pokožka po nanesení mléka může zčervenat. Je to přirozená reakce na sůl. Pokožka se jejím působením čistí zevnitř a nečistoty (ekzém) vystupují na povrch. Proto se ekzém může v prvním týdnu používání zhoršit. V dalších týdnech se postupně zlepšuje až do úplného vymizení. Pročištění celé vrstvy pokožky trvá minimálně 30 dní.
Mléko se okamžitě vstřebává a nezanechává na ní mastný film.

Aplikace: Na pokožku nebo na místo, kde je atopický ekzém, naneste krém. Po koupeli se solí z Mrtvého moře se vždy osprchujte čistou vodou a rozetřete tělové mléko. Atopický ekzém potírejte několikrát denně a kdykoliv se Vám zdá suchý.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články