Jste zde: Úvodní stránka » Články » Trpíte v létě často vaginální (poševní) mykózou?

Novinky

Trpíte v létě často vaginální (poševní) mykózou?

6. 04. 2009

Máme pro Vás řešení!

Mnoho žen má problém s vaginální mykózou pouze v létě po koupání v českých rybnících a řekách nebo po koupání v bazénu. Bazén to však nemusí být pouze ten veřejný, ale mykózu může způsobovat i ten Váš domácí, pečlivě udržovaný. Nevěříte?

Většina žen si myslí, že při koupání ve veřejném bazénu mykóza vznikne tím, že se jí do pochvy dostanou nějaké "breberky" které plavou ve vodě a jen čekají na to, až poplave kolem a skočí na ni. Omyl. I kdybyste byly v bazénu samy a první po jeho čištění a dezinfekci, mykózu můžete získat. Proč?

Právě proto, že je bazén tak precizně vydezinfikovaný a plný chlóru. Při koupání se totiž dostane chlorovaná voda také do pochvy, kterou řádně "vydezinfikuje". Což znamená, že uvnitř zabije veškerou poševní mikrofloru, kterou si tam tělo pěstuje, aby zabránilo těm cizím "breberkám" dostat se dovnitř. Ještě větší službu chlorované vodě uděláte, pokud máte při koupání tampón. Ten funguje jako vývěva, z jedné strany nasává menstruační krev, z druhé strany chlorovanou vodu. Poševní sliznice je tak tamponem vysušená (tampón jí odebírá přirozenou vlhkost) a chlórem řádně vydezinfikovaná.

NÁŠ TIP: SOLÁRNÍ PLACHTY A KRUHY CORNISUN - OHŘEJÍ VÁŠ BAZÉN ZDARMA!

Vzpomeňte si, jaká je vaše kůže po koupání v bazénu? Suchá, někdy až přeschlá, loupe se a svědí? Kůži si namažete krémem, ale co s poševní sliznicí?
Pokud s ní neuděláte nic, právě jste připravily živnou půdu pro kvasinky, které způsobují poševní mykózu. Ty se mohou uvnitř vesele množit. Večer (možná) přeskočí na partnera. Vy se začnete léčit (např. vaginálním roztokem), partner ne. Vy se vyléčíte, partner Vám mykózu znovu předá a tak pořád dokola.

A jak z tohoto začarovaného kruhu ven?
Pro napsání tohoto článku mne přivedlo několik žen, které si u nás kupovaly menstruační kalíšek. Když jsem jim vysvětloval funkci a možnosti využití, zaujala je jeho ochrana před vniknutím čehokoliv jak ven z pochvy (menstruační krev), tak zejméne dovnitř. A právě tato jeho funkce se dá využít jako ochrana před vznikem poševní mykózy. Chlórovaná voda se nedostane dovnitř pochvy a poševní sliznice zůstane ochráněna před nechtěnou dezinfekcí. Přirozená mikroflóra bude dál plnit svojí funkci a mykóza nevznikne.
Kalíšek si po koupání vyjmete, opláchnete a schováte. Můžete ho samozřejmě používat opakovaně. Jak ho používat se můžete dočíst v článku o menstruačním kalíšku.

Jednoduché řešení, ale vždyť právě v jednoduchosti je síla.... 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

JAK OHŘÁT VENKOVNÍ BAZÉN ZDARMA? Solární transparentní plachta CoriSun to dokáže. Ověřte si to! >>

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

barbora | 13. 03. 2012 18:35:19

dobrý den za jak dlouho například po vykoupání v bazénu se může mykoza projevit ?

Pavlínka | 04. 06. 2009 10:12:48

Také jsem trpívala v létě mykózou, ale už je to pryč. Dostal mě z toho Wobenzym, který skvěle funguje jako podpůrná léčba k antimykotikům. Mykózy se pak už nebudou opakovat. Co se týče kalíšku, tak na jednu stranu dobrý nápad, ale ne každá mykóza je z bazénů, občas taky „něco“ přinese partner.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (31.8 + 46.5) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15    Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

290 Kč

Tělové mléko pokožku hydratuje a účinně pomáhá při atopickém ekzému.
 
Je určené k dlouhodobé ochraně a k zjemnění pokožky. Tělové mléko je nasycené minerály a solí z Mrtvého moře, přidaná je aloe vera a heřmánek. Chrání pokožku před popraskáním a vysycháním, zaceluje ranky a jizvy.

Při aplikaci po koupeli se solí z Mrtvého moře hydratuje pokožku s atopickým ekzémem. Díky své konzistenci a snadnému roztírání je vhodné při atopickém ekzému zejména u miminek a malých dětí.
Pokožka po nanesení mléka může zčervenat. Je to přirozená reakce na sůl. Pokožka se jejím působením čistí zevnitř a nečistoty (ekzém) vystupují na povrch. Proto se ekzém může v prvním týdnu používání zhoršit. V dalších týdnech se postupně zlepšuje až do úplného vymizení. Pročištění celé vrstvy pokožky trvá minimálně 30 dní.
Mléko se okamžitě vstřebává a nezanechává na ní mastný film.

Aplikace: Na pokožku nebo na místo, kde je atopický ekzém, naneste krém. Po koupeli se solí z Mrtvého moře se vždy osprchujte čistou vodou a rozetřete tělové mléko. Atopický ekzém potírejte několikrát denně a kdykoliv se Vám zdá suchý.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články