Jste zde: Úvodní stránka » Články » Záporné ionty - přírodní čistička vzduchu.

Novinky

Záporné ionty - přírodní čistička vzduchu.

4. 02. 2016

Jak se čistí vzduch v přírodě? Proč jsou důležité záporné ionty ve vzduchu?

PROČ JSOU DŮLEŽITÉ ZÁPORNÉ IONTY VE VZDUCHU?

Běžný počet záporných iontů v čistém ovzduší je 400 ks/ cm³ vzduchu. Čím více jich vzduch obsahuje, tím je čistší, např. v lese, u vodopádu nebo u moře. Uprostřed lesa je počet záporných iontů okolo 1000 ks/ cm³, u vodopádu může být až 2000 ks/ cm³ i více.
Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší. Naopak v uzavřených, vzduchotechnikou větraných a klimatizovaných prostorách se počet záporných iontů pohybuje pouze kolem 50 ks/ cm³ a méně.

JAK VZNIKAJÍ V OVZDUŠÍ ZÁPORNÉ IONTY?Vznik záporných iontů v ovzduší

V lese proudí vzduch skrz listí (jehličí) stromů a naráží do nich. U vodopádu zase padající kapky vody naráží do vzduchu. Tímto nárazem se molekula vzduchu rozštěpí na kladný iont a záporně nabitý elektron. Elektron se spojí s další molekulou vzduchu a vznikne záporný iont (viz obrázek).

Kladné ionty jsou pomalejší a zároveň jsou přitahovány k zemi, která má záporný náboj. Proto je v ovzduší stále mírný přebytek záporných iontů.
Proces vzniku záporných iontů rozštěpením molekul vzduchu probíhá v přírodě nepřetržitě.


KAM MIZÍ ZÁPORNÉ IONTY?

Průmyslová zařízení a elektronika v kancelářích produkují ve zvýšené míře pouze kladné ionty. Kladně nabitý je také prach a nečistoty, obsažené ve vzduchu. Z toho důvodu je, hlavně v hustě osídlených oblastech, koncentrace kladných iontů až 6 x vyšší (smog), než je jejich množství ve volné přírodě.

JAK SE ČISTÍ VZDUCH V PŘÍRODĚ?

Jelikož jsou nečistoty a prach nabité kladně (+), při kontaktu se záporným iontem (-) se s ním spojí, zneutralizují se a padnou k zemi. Tímto procesem se v přírodě čistí vzduch, ale zároveň se snižuje počet záporných iontů.

JAK ZVÝŠIT POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OPENSPACE NEBO DOMA?

Pomohou ventilační vložky CornisAir, které se instalují do otvorů ventilace, kterou proudí vzduch do kanceláře. Při proudění vzduchu skrz ventilační vložky CornisAir, dochází ke zvýšení počtu záporných iontů bez toho, aby musela být dodávána elektrická energie na jejich vytvoření. Funguje to stejně jako v přírodě. Vzduch z ventilace se musí protlačit skrz jemné otvory ve vložce, naráží na okolí otvorů a tím se vytváří velké množství záporných iontů.
Stejným procesem se vytvářejí záporné ionty v solné jeskyni Letňany, která díky tomu získala Certifikát Státního zdravotního ústavu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun na bazén to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (24.7 + 38.6) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články