Jste zde: Úvodní stránka » Články » Záporné ionty - přírodní čistička vzduchu.

Novinky

Záporné ionty - přírodní čistička vzduchu.

4. 02. 2016

Jak se čistí vzduch v přírodě? Proč jsou důležité záporné ionty ve vzduchu?

PROČ JSOU DŮLEŽITÉ ZÁPORNÉ IONTY VE VZDUCHU?

Běžný počet záporných iontů v čistém ovzduší je 400 ks/ cm³ vzduchu. Čím více jich vzduch obsahuje, tím je čistší, např. v lese, u vodopádu nebo u moře. Uprostřed lesa je počet záporných iontů okolo 1000 ks/ cm³, u vodopádu může být až 2000 ks/ cm³ i více.
Vyšší množství záporných iontů v dýchaném vzduchu zlepšuje transport kyslíku v těle, zvyšuje prokrvení buněk a tím i obranyschopnost organismu. Vzduch se také pro člověka stává dýchatelnější a na pocit svěžejší. Naopak v uzavřených, vzduchotechnikou větraných a klimatizovaných prostorách se počet záporných iontů pohybuje pouze kolem 50 ks/ cm³ a méně.

JAK VZNIKAJÍ V OVZDUŠÍ ZÁPORNÉ IONTY?Vznik záporných iontů v ovzduší

V lese proudí vzduch skrz listí (jehličí) stromů a naráží do nich. U vodopádu zase padající kapky vody naráží do vzduchu. Tímto nárazem se molekula vzduchu rozštěpí na kladný iont a záporně nabitý elektron. Elektron se spojí s další molekulou vzduchu a vznikne záporný iont (viz obrázek).

Kladné ionty jsou pomalejší a zároveň jsou přitahovány k zemi, která má záporný náboj. Proto je v ovzduší stále mírný přebytek záporných iontů.
Proces vzniku záporných iontů rozštěpením molekul vzduchu probíhá v přírodě nepřetržitě.


KAM MIZÍ ZÁPORNÉ IONTY?

Průmyslová zařízení a elektronika v kancelářích produkují ve zvýšené míře pouze kladné ionty. Kladně nabitý je také prach a nečistoty, obsažené ve vzduchu. Z toho důvodu je, hlavně v hustě osídlených oblastech, koncentrace kladných iontů až 6 x vyšší (smog), než je jejich množství ve volné přírodě.

JAK SE ČISTÍ VZDUCH V PŘÍRODĚ?

Jelikož jsou nečistoty a prach nabité kladně (+), při kontaktu se záporným iontem (-) se s ním spojí, zneutralizují se a padnou k zemi. Tímto procesem se v přírodě čistí vzduch, ale zároveň se snižuje počet záporných iontů.

JAK ZVÝŠIT POČET ZÁPORNÝCH IONTŮ V OPENSPACE NEBO DOMA?

Pomohou ventilační vložky CornisAir, které se instalují do otvorů ventilace, kterou proudí vzduch do kanceláře. Při proudění vzduchu skrz ventilační vložky CornisAir, dochází ke zvýšení počtu záporných iontů bez toho, aby musela být dodávána elektrická energie na jejich vytvoření. Funguje to stejně jako v přírodě. Vzduch z ventilace se musí protlačit skrz jemné otvory ve vložce, naráží na okolí otvorů a tím se vytváří velké množství záporných iontů.
Stejným procesem se vytvářejí záporné ionty v solné jeskyni Letňany, která díky tomu získala Certifikát Státního zdravotního ústavu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun na bazén to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (13.4 + 12.3) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15    Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Tělové mléko na atopický ekzém 300 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

290 Kč

Tělové mléko pokožku hydratuje a účinně pomáhá při atopickém ekzému.
 
Je určené k dlouhodobé ochraně a k zjemnění pokožky. Tělové mléko je nasycené minerály a solí z Mrtvého moře, přidaná je aloe vera a heřmánek. Chrání pokožku před popraskáním a vysycháním, zaceluje ranky a jizvy.

Při aplikaci po koupeli se solí z Mrtvého moře hydratuje pokožku s atopickým ekzémem. Díky své konzistenci a snadnému roztírání je vhodné při atopickém ekzému zejména u miminek a malých dětí.
Pokožka po nanesení mléka může zčervenat. Je to přirozená reakce na sůl. Pokožka se jejím působením čistí zevnitř a nečistoty (ekzém) vystupují na povrch. Proto se ekzém může v prvním týdnu používání zhoršit. V dalších týdnech se postupně zlepšuje až do úplného vymizení. Pročištění celé vrstvy pokožky trvá minimálně 30 dní.
Mléko se okamžitě vstřebává a nezanechává na ní mastný film.

Aplikace: Na pokožku nebo na místo, kde je atopický ekzém, naneste krém. Po koupeli se solí z Mrtvého moře se vždy osprchujte čistou vodou a rozetřete tělové mléko. Atopický ekzém potírejte několikrát denně a kdykoliv se Vám zdá suchý.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články