Jste zde: Úvodní stránka » Články » Deodorant či antiperspirant bez aluminia (hliníku). Proč ho používat?

Novinky

Deodorant či antiperspirant bez aluminia (hliníku). Proč ho používat?

12. 05. 2009

Hodně se o tom mluví, ale jaké jsou důvody?

Antiperspiranty s obsahem soli omezují poceníLidské tělo využívá k vylučování škodlivin (toxinů) kromě jiných cest také kůži. Škodliviny jsou kůží vylučovány ve formě potu neboli perspirací. Nejvíce se člověk potí v nejslabších částech kůže: v podkoleních a loketních jamkách, za ušními boltci, v oblasti třísel a v podpaží. 

V podpaží se vylučuje stejně potu jako např. v podkoleních jamkách. Jelikož je ale většinu času podpaží uzavřeno spuštěnýma rukama, pot se neodpařuje a hromadí se. Proto se nám zdá, že se nejvíc potíme v podpaží. Po chvíli se začne nahromaděný pot rozkládat a zapáchat.

Proč se přidává do antiperspirantů sloučeniny hliníku?

Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, mají pocení bránit. Aby opravdu fungovaly, obsahuje většina z nich chemickou látku chlorohydrát hliníku, která vstupuje do těla přes citlivé podpažní tkáně, a  snaží se blokovat naše potní kanálky. Studie však prokazují, že nepřetržité působení toxických chemikálií při osobní hygieně, zejména z antiperspirantů, může souviset s alergickou reakcí, Alzheimerovou chorobou, a dokonce i rakovinou prsu u žen.
Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek, zvyšují riziko ještě víc.Používání antiperspirantů s aluminiem může podporovat vznik rakoviny prsu Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlejší pronikání do těla.

Použitím antiperspirantů s obsahem hliníku se snižuje schopnost těla vylučovat toxiny přirozeným způsobem. Tyto toxiny však sami nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je do nejbližších lymfatických uzlin a v podkoží. Stojí ale snížení pocení a neutralizace tělesného pachu za neustálý vysoký denní příjem hliníku?

Studie poukazuje také na to, že rakovinné nádory se nejčastěji objevují v té části ženského prsu, která je nejblíže místu, kde se používají antiperspiranty, u podpaží. U sledovaných žen měly cysty v podpaží 25x větší obsah hliníku, než byl jeho obsah v krvi.

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.

Jak omezit příjem hliníku do těla?

- nepoužívejte antiperspiranty s obsahem sloučenin hliníku (ve složení je uveden jako aluminium)
- používejte deodoranty nebo antiperspiranty, které obsahují krystalky soli (jejich působení také stahuje potní žlázy a zamezuje pocení)
- nepijte nápoje z hliníkových plechovek
Tuhý deodorant bez aluminia, s obsahem soli z Mrtvého moře- kontrolujte složení i u ostatních hygienických prostředků, sloučeniny hliníku mohou obsahovat také zubní pasty, rtěnky, masti na hemoroidy, vaginální roztoky, nosní spraye, ale i kuchyňské nádobí

Kde sehnat antiperspirant bez hliníku?

Jelikož v naší solné jeskyni nabízíme pouze přírodní kosmetiku, která neobsahuje žádné chemické přísady, najdete u nás samozřejmě jak dámský antiperspirant bez obsahu hliníku tak i pánský antiperspirant bez obsahu hliníku. Již si získal mnoho příznivců nejenom z řad našich návštěvníků, kteří mnohdy neváhají a jezdí si pro něj i z druhého konce Prahy.

 

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

 JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Alergie | 17. 10. 2009 14:14:39

Tyto toxiny však samY nezmizí.

Jinak zajímavý článek.

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (28.6 + 0.5) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

 Kč

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články