Jste zde: Úvodní stránka » Články » Probiotika pro kojence i větší děti - Swiss Laktobacílky a Laktobacílky Baby.

Novinky

Probiotika pro kojence i větší děti - Swiss Laktobacílky a Laktobacílky Baby.

27. 01. 2013

Pomoc z Kanady při průjmu, zácpě i atopickém ekzému.

Laktobacílky BabyTelevize je plná reklam na nápoje Activia (Activia soutěž trhá rekordy ve sledovanosti :-) a jogurty s laktobacily, které Vám upraví zažívání, ale ta je určená spíše pro dospělé. Problémy se zažíváním však mají i kojenci, batolata a větší děti. Většinou se tak děje po léčbě antibiotiky, infekcích dýchacích cest nebo po alergických reakcích. Maminky pak pracně shánějí různé probiotické kapky pro kojence, aby se jejich stolice dostala znovu zpátky do normálu.

Kojenecká výživa totiž většinou probiotika ani laktobacily neobsahuje a když, tak v nedostatečném množství. V mateřském mléce nejsou, kupovaná kojenecká výživa je také neobsahuje. Jogurty kojencům dávat nemůžete, cucací pastilky s laktobacily jsou určeny až dětem od 3 let a tak se při průjmu dětem vaří rýže s mrkví nebo mixují borůvky.
Co ale s 2 měsíčním kojencem, který má průjem? Stolice u kojenců by měla mít hnědou nebo žlutou barvu, pokud jí začne mít zelenou, je něco s jeho zažíváním v nepořádku.

NÁŠ TIP: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI LETŇANY.
Laktobacílky dětské cucací

Do nedávné doby byl problém zařadit do výživy kojenců laktobacily ve větším množství. Nyní však přišla švýcarská firma Swiss Natural Sources na český trh s novinkou - Laktobacílky Baby. Po uvedení Laktobacílků, cucacích pastilek pro děti od tří let, se tak dostalo i na ty nejmenší, kojence od 1 měsíce věku.

Maminky tak již nemusí shánět probiotické kapky. Stačí jim jedna kapsle Laktobacílků Baby, kterou vysypou přímo do kojenecké výživy nebo odsátého mateřského mléka a miminko dostane zvýšenou dávku laktobacilů stejně, jako dospělí snědí svůj živý jogurt. Zažívání se upraví a stolice kojenců dostane opět svojí pěknou hnědou barvu :-)

Laktobacílky Baby nepomáhají pouze při průjmu a nadýmání. Samozřejmě se mohou použít také při zácpě nebo jako podpůrná léčba při atopickém ekzému u kojenců. Jak je to možné? Co má atopický ekzém u kojenců a nejenom u nich společného se zažíváním?

Legoland Německo - vstupenky a ubytování v bungalovech V článku o atopickém ekzému, který u nás v jeskyni s úspěchem léčíme, jsem psal, že kůže je obrazem toho, co se děje uvnitř těla. A atopický ekzém je právě jeden z takových obrazů. Ukazuje, že je něco v nepořádku s imunitním systémem, jehož 70% je soustředěno právě v zažívacím traktu. Proto je tak důležité, udržovat přirozenou mikroflóru v žaludku a ve střevech. Tím, že se posílí činnost imunitního systému, urychlí se také léčba atopického akzému a omezí se možnost jeho návratu.

Laktobacílky Baby obsahují  5 kmenů probiotických bakterií speciálně vybraných pro nejefektivnější osídlení střev kojenců a batolat : Lactobacillus rhamnosus 45 %, Bifidobacterium infantis 15 % (nejdůležitější specifický kmen přítomný pouze u dětí do 3 let), Bifidobacterium bifidum 10%, Lactobacillus casei 15 %, Lactobacillus acidophilus 15 %, - minimálně 1 miliarda živých buněk v kapsli.
Přípravek obsahuje prebiotickou vlákninu inulin, která podporuje množení a růst kolonií bakterií ve střevním traktu dítěte.

Neobsahují umělé příchutě, barviva, sladidla, konzervanty, lepek ani pšeničné složky. Je možno je podávat dětem s bezlepkovou dietou i alergií na kravské mléko.
Lactobacílky a Lactobacílky Baby najdete zde >>>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta CorniSun s nylonem transparentní

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Málek - solná jeskyně Letňany | 18. 01. 2018 14:02:02

Některé Lactobacily jsou upravené tak, že v lednici být nemusí. Pokud by měly být v lednici, je to v příbalovém letáku napsáno.
Podávat je můžete celý život a to i ve větším množství. Např. při průjmu nebo ekzému 3 - 5 tablet denně.

Lucie | 18. 01. 2018 06:48:46

Dobrý den,
Uvádíte,že laktobacilky se musí uchovávat po otevření v lednici.
Bylo by fajn kdyby tento fakt byl napsaný na přibalovém letáku nebo krabičce, nikde jsem to nenašla 😦 ani mě to nenapadlo🤔 teď mám strach že jsem něco zanedbala. Bereme je 1,5 měsíce. Jak dlouho je můžu podávat? Dceři jsou dva měsíce. Dávám ji jeden denně do mateřského mléka. Děkuji za odpověď.

Věra | 08. 02. 2017 08:47:22

dobrý den. vnučka užívá cefzil sirup. máme k tomu koupit probiotika? Existují nějaké kapky. Prášky do ní nedostaneme. Můžete mě napsat co ještě existuje? Díky za odpověď. Přeji pěkný den.

marketa | 25. 08. 2016 13:29:50

Dobrý den, mohu laktobacílky baby dvouměsíčnímu miminku rozpustit ve vodě(popřípadě v jakém množství), plně kojím a mléko neodstříkávám. A je lepší dávat před jídlem nebo po jídle?
Předem díky za odpověď

Terezie K. | 04. 03. 2016 09:55:00

Dobrý den, já jsem začala dávat synovi cucavé višňové pastilky asi před rokem a půl a to jako prevenci, protože začal chodit do školky a když jsem všude kolem sebe slyšela, jak začali děti kamarádek být nemocné po nástupu do školky tak jsem tomu chtěla nějak předejít a myslím, že se mi to povedlo, malý je zdravý jak řípa. A co se týká tech laktobacilů tak skoro od narození jsem dávala probiotické kapky a neměli jsme s kolikou žádné potíže, ještě dnes je synovi občas dám, když si naříká, že ho bolí bříško a nemůže se vykakat, ale to je jen zřítka kdy...Espumisan nám nepomáhal, ale je to různé...

Málek - solná jeskyně Letňany | 18. 02. 2016 15:20:57

Dobrý den,

Lactobacílky Baby můžete dávat i desetkrát denně a to od narození. Čím vic jich ve střevech je, tím lépe a užívat je můžete stále.
Tvoří přirozenou mikrofloru ve střevech a proto je můžete doplňovat pořád. Jogurty také můžete jíst každý den a třeba i pětkrát denně.
Přeji Vám hezký den.

Barbora | 16. 02. 2016 08:14:00

dobrý den můžu měsíčnímu miminku podávat laktobacyly swiss 2 krát denně ráno a večer a jak dlouho děkuji

aneta | 04. 10. 2015 18:13:38

dobry vecer chci se zeptat co mam kdyz moje dite 3lety melo pondeli prujem a od uterka nemela stolici az dodnes

Málek - solná jeskyně Letňany | 27. 08. 2015 11:49:11

Probiotika můžete užívat podle potřeby. Pokud přestanete, tělo již bude mít vytvořenou potřebnou mikrofloru ve střevech a udrží si jí, dokud se nějak neporuší její rovnováha (např. podáním antibiotik, vysokou teplotou atd.) Pak pro její vyrovnání znovu nasadíte probiotika a Lactobacily.

Lenka | 25. 08. 2015 13:23:00

Dobrý den
osobně mám s užíváním probiotik velice dobré zkušenosti zejména před dovolenou kdy je užíváme s manželem a taky na podzim kdy chceme posílit imunitu, ale zaké bych měla jednu otázku. Je opravdu vhodné dávat probiotika dětem trvale?
Já dávám synkovi probiotické kapky a to kvůli úpravě zažívání, jelikož kojím, tak to používáme na místo espumizanu a musím říct, že nás žádné potíže netrápí, ale zajímá mě jak dlouho mu je mohu dávat, abych mu pak třeba nějak nenarušila přirozený koleběh zařívacího traktu, aby je pak nemusel užívat do nekonečna....

Málek - solná jeskyně Letňany | 09. 01. 2015 13:44:00

Nikde jsem ve složení Lactobacílků ani Lactobacílků Baby od firmy Swiss nenašel, že by obsahovaly kravské mléko. Pouze je na nich napsáno, že mohou obsahovat mléčné složky.
Lactobacily např. produkují kyselinu mléčnou, ale tu tělo obsahuje normálně a s kravským mlékem nemá nic společného. Také se v mléku rozmnožují (např. živý jogurt). Proto mohou tablety obsahovat zbytky složek mléka.
Můžete vyzkoušet konopné semínko, které napomáhá obnově střevní mikroflóry a ke zvýšení počtu Lactobacilů ve střevech. Zároveň střeva pročišťuje. To by mohlo také pomoci při léčbě atopického ekzému.

Mičková | 07. 01. 2015 23:24:16

Dobrý den,
chci se zeptat na jednu věc. V článku máte napsáno, že laktobacílky je možno užívat i při alergii na kravské mléko, ale ve složení na obalu je jako alergen zvýrazněno právě odtučněné kravské mléko. Jak tomu mám tedy rozumět? Dcera má atopický ekzém a podle všeho by jí laktobacílky mohly pomoci. Zároveň má ale silnou alergii na bílkovinu kravského mléka, tak nevím, jestli jí tím spíše neublížím. Děkuji.

Málek - solná jeskyně Letňany | 28. 03. 2014 13:00:54

Lactobacílky Baby působí právě PROTI zelené stolici. Vyrovnávají mikrofloru v žaludku a ve střevech, kde se přemnožily kvasinky, způsobující průjem a zelenou stolici.
V obsahu Lactobacílků Baby není ani žádná přísada, která by mohla způsobit alergii nebo zvracení. Problém bych hledal spíše v podávané stravě.

darina | 26. 03. 2014 19:58:00

Dobrý večer..
mám otazecku, zda jsou nežádoucí účinky na lactobacilky baby...moje 2mesicni princezna jak je začala brát tak dost zvraci a ma zelenou stolici.. děkuji za odpověď

Lucka | 01. 03. 2014 18:13:45

děkuji za odpověď. :-((((

Málek - solná jeskyně Letňany | 14. 02. 2014 16:03:00

Lactobacílky v tabletách můžete podávat i když jsou již obsažené v umělé výživě. Není jich tam zase tolik a hlavně se jimi není možné předávkovat. Musela byste sníst celou krabičku, a ani to by Vám (resp. Vašemu dítěti) rozhodně neublížilo. Čím víc Lactobacilů ve střevech je, tím líp.

Veronika | 11. 02. 2014 18:13:30

Dobrý den. Chci se zeptat, zda neublíží miminku, když budu dávat laktobacilíky i když je na UM a dávám mu Hipp bio combiotic 1, který už obsahuje pro a prebiotika. Děkuji za odpověď.

Málek - solná jeskyně Letňany | 24. 09. 2013 17:10:00

Lactobacily můžete podávat každý den, v případě průjmů i 3x denně 1 tabletu. U miminek se Lactobacílky Baby sypou do mléka. Nemusíte se bát, že by se "přemnožily". Čím víc jich ve střevech je, tím lépe, žijí tam běžně.
Zabíjejí je však antibiotika, takže pokud je po jejich užívání neobnovíte, rozmnoží se ve střevech kvasinky a ty pak způsobují nadýmání, průjem a při přemnožení mohou způsobit i ekzém. Proto při léčbě atopického ekzému doporučuji intenzivnější užívání Lactobacilů.

Při průjmu u miminek, ale i větších dětí a dospělých, doporučuji k Lactobacilům užívat ještě roztok Hylak Forte. Zakoupíte v lékárně - dávkování podle příbalového letáku. Funguje velmi dobře, chutná trochu jako ocet, ale děti i miminka ho dobře snášejí.

Kombinovat Lactobacily např. s Espumisanem nebo Hylakem samozřejmě můžete. Jogurt nebo mléko dětem taky dáváte. V tabletách je jen Lactobacilů asi tisíckrát větší množství, což je jen dobře a střevům to prospívá.

Ještě k těm jogurtům. Než dávat dětem sladké ovocné jogurty, oslaďte jim bílý jogurt polovinou nebo celou (podle velikosti jogurtu) lžičkou moučkového cukru. Bude stejně sladký jako ovocný jogurt, ale v něm je lžiček cukru 5!!! A místo rádoby ovocné kaše v jogurtu, jim raději nastrouhejte jablko.
Zdravé děti přeje Jaroslav Málek

Lucka | 23. 09. 2013 17:37:48

Hezký den mohu dítěti 4 týdny podávat současně laktobacílky a espumisan či jiné kapky na nadýmání? Již několik matek se tu na to ptalo,ale odpověď na to tu nevidím. Děkuji předem za odpověď.

alice | 05. 04. 2013 15:31:01

dobrý den
davam male laktobacilky, nemuzou se premnozit ve strevech a dojit tak k problemum?mala je na UM mela problemy s kakanim, ma sice tuzsi stolici ale vykaka se, jen je divne ze co jsme nasdadily laktobacilky je prvni cast vytlacene stolice tmave zelena, pak uz oranzovo zluta, je to v poradku?
a posledni co me zajima zda se mohou kombinovat s kapkami na prdiky (espumissan) a jak dlouho je treba brat mohu je po tydnu na tyden vysadit, aniz bych tim male ublizila?

Verča | 04. 09. 2012 12:07:52

Dobrý den jak dlouho mužou byt otevřený laktobacilky

ivana | 05. 02. 2012 16:33:38

Dobrý den chci se zeptat jak dlouho po otevření mužu použivat laktobacilky děkuji.

Málek - solná jeskyně Letňany | 23. 01. 2012 08:51:08

Dobrý den, Jano,
Lactobacílky nemusíte dobrat najednou, ale doporučuji jako prevenci užívat 1x denně. Hlavně je po otevření skladujete v lednici.

Jana | 20. 01. 2012 09:40:00

Dobrý den, chci se zeptat jestli musíme laktobacílky dobrat celé? děkuji za odpověd.

Málek - solná jeskyně Letňany | 17. 10. 2011 10:15:00

Dobrý den Šárko,
pokud Vaše dcera umí cucat, můžete jí lactobacílky dát. V návodu je to napsané, aby se chránil výrobce při případném vdechnutí a aby je nedávaly maminky malým, ležícím dětem, kdy je riziko vdechnutí veliké.

Málek - solná jeskyně Letňany | 17. 10. 2011 10:12:00

Dobrý den Verčo,
lactobacílky musí být po otevření skladovány v lednici. Pak vydrží do data expirace. Pro podporu imunity by ale měla být užívána 1 tableta denně, takže 30 tablet vydrží na měsíc.

šárka | 16. 10. 2011 00:37:25

dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli může moje 2letá holčička brát cucací třešnové pastilky četla jsem že to je až od 3 let dítěte ale my už umíme krásně cucat tak si myslím jestli ten věk je daný podle toho.Děkuji Šárka

Eva Vávrová | 19. 09. 2011 21:51:33

Dobry den, rada bych se zeptala na Laktobacilky. Mam temer 3 mesicni miminko momentalne nema chvabohu zadny problem co se tyce prdiku nebo koliky. ale mel asi 3 tydny. Jiz od mesice jsem mu zacl adavat Infants Dophilus jednu odmerku do mleka denne. Chtela bych ted zkusit i laktobacilky myslite ze je to dobry napad nebo mam zustat u tech starych. Probiotika chci nadale davat i kvuli imunite aby ji mel dobrou myslite ze delam spravne? Dale se chci zeptat jestli je take nutne davat laktobacilky do lednici. Dekuji moc

Málek - solná jeskyně Letňany | 19. 09. 2011 11:18:00

Laktobacílky Baby můžete podávat současně nebo s nimi můžete Nutrilon nahradit. Jsou v kapslích a sypou se do nápoje. Nijak nemění chuť nápoje, protože neobsahují umělé příchutě, barviva, sladidla ani konzervanty.
Laktobacílky baby jsou také vhodné pro alergiky, protože neobsahují lepek ani pšeničné složky.

Eva | 13. 09. 2011 21:32:53

Mohu nahradit Nutrilin laktobacíkly? Moje půlroční dcera má salmonelu? díky

Málek - solná jeskyně Letňany | 31. 08. 2011 17:24:00

Probiotika můžete dávat Vašemu dítěti neustále. Nepřejí se jich, stejně jako může jíst každý den např. živé jogurty.

martina | 31. 08. 2011 13:23:34

dobry den,jak dlouho se mohou uzivat laktobacilky u deti od 2let?a s jakou jinou meducinkou se mohou kombinovat?co bys te mi doporucili?dekuji

Málek - solná jeskyně Letňany | 31. 08. 2011 11:23:00

Pro Ivu: Problém se stolicí byste měla rozhodně řešit s Vaším dětským lékařem a to co nejdříve.

iva | 30. 08. 2011 11:25:29

dobrý den chtěla jsem se zeptat , mám 3 nedělní miminko a máme problémy s kakáním , nekaká mi třeba celý týden laktobacílky bereme , díky za odpověď iva

Blanka | 24. 06. 2011 12:49:23

Dobrý den, mohou se tyto laktobacílky kombinovat s probiotickými kapkami BIO GAIA? Můj 9.týdení syn Matyáš má stále bolesti bříška a ze začátku kakal po každém kojení. (po 3 hodinách i v noci)Asi od 6. týdne kadí jak kdy. Někdy i za dva dny a má pořád bolení a prdíky. Jeho stolice je dosti tmavě hnědá. Bříško masírujeme a plně kojíme.

Málek -solná jeskyně Letňany | 24. 01. 2011 11:04:09

Laktobacílky Baby můžete samozřejmě dávat také starším dětem. Jsou však speciálně určeny pro miminka, protože kromě toho, že obsahují také laktobacily vyskytující se pouze u miminek, jsou ve formě prášku, který se sype do jídla nebo do mléka.
Pro větší děti jsou určeny cucací Lacktobacílky, protože jsou již schopné kousat a žvýkat.

Veronika | 20. 01. 2011 12:55:39

Dobrý den, uvádíte, že Laktobacílky baby obsahují mj. jiné i bakterie, které se vyskytují pouze u dětí do 3let. Znamená to tedy, že pro starší dětí (konkrétně 3,5let), nejsou vhodné. Děkuji za odpověď.

Jana | 07. 09. 2010 19:21:18

může probiotika užívat týdenní dítě, je mu naordinováno,protože pláče,až je v obličeji rudé. Znamená to,že má bolesti nebo hlad nebo žízeň? Je to takový všelék,nebo jen móda? pokud bolí dítěti bříško,nestačí masírování nebo do zadečku slabounká rourka? Obávám se,že takto malému dítěti se může uškodit i do budoucna. Proč se nedávají čajíčky z feniklu nebo jiné jako dřív ? Děkuji Jana

Málek - solná jeskyně Letňany | 10. 08. 2010 10:01:58

Hezký den Petro,
laktobacílky baby můžete podávat i preventivně již od 2 měsíců věku. Zlepšují trávení a upravují stolici, stejně jako u dospělých.

Petra | 09. 08. 2010 21:42:45

Dobrý den,mohou se laktobacílky používat u kojenců i preventivně?děkuji

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (29.1 + 43.1) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články