Jste zde: Úvodní stránka » Články » Jak využít léčivé účinky soli a bahna z Mrtvého moře.

Novinky

Jak využít léčivé účinky soli a bahna z Mrtvého moře.

7. 01. 2009

Na celotělové koupele, na ekzémy a lupénku, inhalace...

Mrtvé mořeMrtvé moře

Mrtvé moře je nejníže položené místo na světě. Nachází se 400m pod úrovní moře, mezi hranicemi Jordánska a Izraele, je považováno za nekonečný zdroj zdraví a krásy. Vzduh je zde suchý a čistý, bohatý na bromid a kyslík. Sluneční paprsky jsou „přírodně filtrovány“ a chrání pokožku před spálením.
Celková délka je 75 km a rozloha přes 1 000 km². Vzniklo zhruba před 3 mil. lety na rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Mrtvé moře je 10x slanější než jiná moře a oceány, obsahuje 21 minerálů, z nichž 12 není v žádné jiné vodě. Jsou zde i místa, kde voda vytvořila nánosy bahna.

Sůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře je doporučena pro chronické bolesti zad a pohybového aparátu, únavu svalů, revmatismus a zároveň příznivě ovlivňuje průběh kožních onemocnění. Bahno i sůl mají blahodárné účinky na lidský organismus, léčebné i relaxační. Hrají velkou roli při léčbě nemocí jako jsou lupénka, ekzém, akné, revmatismus, akutní a chronické záněty či bolesti pohybového aparátu, péče o vlasy a celé tělo.

Jak se využívají účinky soli z Mrtvého moře nejčastějiSůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře se často používá na celotělové koupele. Do vany nasypte 100g soli a relaxujte 20 minut. Po ukončení koupele je nejlépe zabalit se do ručníku, nebo si vzít župan a nechat na sobě sůl zaschnout. Teprve po hodině se osprchujte a ošetřete tělo hydratačním krémem s aloe vera nebo tělovým máslem.

Sůl z Mrtvého moře se však může využít i jinak!

Na ekzémy a lupénku 
Na oblasti s ekzémem nebo lupénkou použijte silný roztok soli (dvě polévkové lžíce rozmíchejte ve čtvrt litru vlažné vody). Tímto roztokem potřete postižená místa (roztok při styku s pokožkou může pálit, zejména děti)a nechte zaschnout. Nechte působit alespoň hodinu. Pokud není potřeba, nechte působit celý den a smyjte až večer. K následnému potření postižených míst použijte krém proti lupénce a ekzémům.

Na akné
Na oblasti s akné použijte silný roztok soli (dvě polévkové lžíce rozmíchejte ve čtvrt litru vlažné vody). Tímto roztokem potřete postižená místa a nechte zaschnout. Pozor při aplikaci na čele, aby voda nevtekla do očí. Nechte působit co nejdéle. Potom omyjte vlažnou vodou. K následnému potření postižených míst použijte emulzi proti akné.

Na inhalace při rýmě, zánětu dutin, zastydlé rýmě.
Na inhalaci si ohřejte v hrnci litr vody. Před dosažením varu vodu vypněte, nasypte a rozmíchejte 3 - 4 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře. Přes hlavu si dejte ručník a inhalujte. Nejdřívě, když je voda hodně horká, nechte ručník volně a opatrně nadechujte nosem a vydechujte ústy. Vydechujte nad vodu tak, aby teplý vzduch z vody směřoval na vaše čelo, obzvláště pokud máte zastydlou rýmu. Jak voda chladne, ručník si dejte těsně kolem hlavy a stále nadechujte nosem a vydechujte ústy. Inhalace by měla trvat 10 - 15 minut.

Těžba soli z mrtvého mořeNa vlasový přeliv.
Na vlasy použijte roztok se solí z Mrtvého moře (čtyři polévkové lžíce rozmíchejte v litru vlažné vody). Tím přelijte v předklonu vlasy a jemně vmasírujte. Držte si přitom ručník na čele, nejlépe oběma rukama (někdo z rodiny Vám vlasy přelije), protože roztok v očích děsně pálí. Nechte působit alespoň hodinu, znovu platí, čím déle tím lépe. Vlasy poté umyjte šamponem. Pokožku hlavy tak zregenerujete, odstraníte lupy, pomůžete při odstranění ekzémů a vlasy budou krásně lesklé. 

Osolení polévky solí z Mrtvého moře?
Sůl z Mrtvého moře je díky vysokému obsahu minerálních látek velice hořká na chuť. Raději ji ani nechutnejte a na osolení polévky, pokud ji nechcete vylít, raději hned zapomeňte :-)

Reference
Profesor Zalmanovič – přední americký dermatolog testoval na třiceti ženách různého věku a různého typu pleti bahenní masku z Mrtvého moře a došel k závěru, že bahenní maska stimuluje, vypíná, čistí a osvěží pleť.
Profesor Paz z Izraele a Dr. Arndt z Německa předvedli, že koupel se solí z Mrtvého moře 2x až 4x týdně zlepší kondici u více než 80% pacientů trpících psoriázou.
Dr. Machtey z Izraele upozornil na efekt soli z Mrtvého moře u degenerativních onemocnění u věkové kategorie nad 60 let.
Dr. Engel z Německa oznámil výborné výsledky u 88% pacientů s osteoartritidou páteře.
Prof. Sukenik z Izraele zvýraznil efektivnost soli z Mrtvého moře u revmatické artritidy.

Hodně zdraví přeje Jaroslav Málek

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :

TRÁPÍ VÁS RÝMA, KAŠEL, ASTMA? Domácí solná jeskyně CorniSalt - mořský vzduch doma i v kanceláři. >

JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >

Solární plachta Cornisun solární ohřev bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Komentáře k článku

Miluše Štouračová | 09. 04. 2017 08:54:00

Po delším pátrání jsem zjistila příznivé účinky soli z mrtvého moře. Jen se nemohu
dovědět, jak často mohu tuto koupel provádět. Pro porozumění mého dotazu- každý den? Vidím že již se na tento dotaz ptala paní , ale v roce 2009. Obdržela odpověď není znát. Nějak se mi nelíbí, že na hledání o této léčivé možnosti si mohu přečíst informace o lázních, kde si koupit atd. Ale tak důležitou zprávu se nedovím.
Snad budu úspěšná Děkuji Štouračová

Lucie | 19. 11. 2009 21:41:44

Dobrý den, koupila jsem si přípravek Sůl z Mrtvého moře s minerály a ráda bych věděla jak jí nejlépe ppužít, aby měla největší účinek. děkuji za odpověď

Málek - solná jeskyně Letňany | 23. 04. 2009 18:40:00

Vážená paní Svobodová,

koupele v soli z Mrtvého moře doporučuji spíše při kožních problémech, než na pohybový aparát.
Na bolesti zad bych vám doporučil zábaly s bahnem z Mrtvého moře, které také nabízíme v naší solné jeskyni. Bahno se zahřeje na teplotu těla (např. v mikrovlnné troubě) a potřou se jím ve slabé vrstvě postižené oblasti. Místo se překryje igelitem a zabalí do ručníku, aby se udržela teplota. Nechá se 30 minut působit. Pak se smyje.
Jedno balení bahna by mělo vystačit na tři zábaly zad nebo na jeden zábal celé tělo.

Přeji Vám hezký den.
Jarda Málek

Jiřina Svobodová | 22. 04. 2009 13:00:44

Dobrý den,
chtěla bych vědět jak často provádět koupele v soli z Mrvého moře při bolesti zad a pohybového aparátu.
Děkuji. Svobodová

Přidat komentář
 

Zaokrouhlete a sečtěte (24.2 + 27.5) *

Solný chrám

Bludovická 400
199 00 Praha 9 Letňany

Otevírací doba

Po - Pá: 9 - 19
So: 9 - 15, Ne: 9 - 13
začátek vždy v celou hodinu
(1 pobyt = 45 minut)

Rezervace online

Darujte permanentku

Využijte naši nabídku dárkových poukazů a udělejte radost svým blízkým a zároveň i něco pro jejich zdraví. Více

Poukazy do Solného chrámu

Vybíráme z eshopu

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

Aloe vera multifunkční krém 250 ml z Mrtvého moře DSM Mon Platin

275 Kč

Aloe vera multifunkční krém na atopický ekzém

Vyživující, obnovující a uklidňující celotělový krém. Zvlhčuje pokožku, po použití je jemnější a krásnější. Právě pro tento zjemňující a příjemný účinek je krém doporučován i pro miminka a malé děti.

Má antibakteriální a protiplísňové účinky, vhodný i na opruzeniny. Díky obsahu soli a minerálů z Mrtvého moře pomáhá při léčbě atopického ekzému. Zamezuje únavě pokožky. Dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Vhodný na obličej i na tělo, na den i na noc.

Aplikace: Užijte po koupeli nebo dle potřeby. Tenkou vrstvičku krému něžně roztírejte do pokožky, až se zcela vstřebá.

Navštivte e-shop řada kvalitních výrobků

Články