google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Alergie na pyl „alergická senná rýma“ - zbavte se jí v naší solné jeskyni.

alergická rýma léčbaZáchvaty kýchání a intenzivní slzení očí během teplého slunného dne - to jsou příznaky alergie na pyl, tzv. alergické senné rýmy. Po několika návštěvách solné jeskyně Letňany se příznaky alergie významně zmírňují.

Projevuje se tak chybná reakce obranného systému těla na látky normálně neškodné. U alergické senné rýmy jsou to právě pyly, které uvolňují rostliny do vzduchu a ty dráždí dýchací cesty postiženého. Bylo zjištěno, že u  dětí narozených v pylové sezoně je vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyvine sezonní alergie na pyl.

Na alergickou sennou rýmu se nejčastěji užívají léky způsobující dekongesci (stažení krevních cév zásobujících nosní sliznici). Jejich účinek je rychlý, ale bohužel krátkodobý. 
Jelikož tělo uvolňuje při alergické reakci nadměrné množství histaminu, který způsobuje otoky a svědění, užívají se antihistaminika (tablety nebo sirup), které blokují jeho zánětlivé účinky. Antihistaminika lze využít též jako zklidňující prostředek. Protože se histamin účastní mechanismů vedoucích ke zvracení, lze antihistaminika využít například při prevenci mořské nemoci.
Pozor na užívání Aspirinu a dalších podobných léků, které alergické příznaky pylové alergie spíše zhoršují. Jejich užívání se proto při senné rýmě nedoporučuje.

Jak pomáhá pobyt v naší solné jeskyni při alergii na pyl (senné rýmě)? 
Do vzduchu uvnitř solné jeskyně se nedostanou žádné alergeny (prach, pylové částice) z venku, díky účinné filtraci a také díky průchodu čerstvého vzduchu skrz stěny postavené ze solných briket, které působí jako druhá filtrace (pobyt je právě proto vhodný pro tzv. pylové alergiky). 
Ve vzduchu naší solné jeskyně je díky tomu koncentrovaný obsah soli a minerálů obsažených v mořské vodě. Ty se uvolňují prostupem vzduchu mikroštěrbinami v solných stěnách jeskyně. Mořský vzduch pomáhá uklidňovat zduřelé nosní sliznice pouhým dýcháním a zmírňuje příznaky alergie na pyl. 
Ve vzduchu jeskyně je také obsaženo vysoké množství záporných iontů vzduchu, což má naše jeskyně jako jediná v ČR potvrzeno atestem Státního zdravotního ústavu. Počet záporných iontů ukazuje na čistotu vzduchu. Čím více jich je, tím vzduch obsahuje méně nečistot a lépe se dýchá.

Spojením vysokého obsahu minerálů, soli z Mrtvého moře a záporných iontů, se vzduch v naší solné jeskyni stává pravou oázou pro alergiky, a to nejenom ty pylové.

"Senný alergik" odchází po seanci se zklidněnými sliznicemi, bez slzení očí a tekoucí rýmy.

Jak často navštěvovat naši solnou jeskyni při alergické senné rýmě? Při silné reakci mohou postižené osoby navštěvovat naši solnou jeskyni každý den. Při mírných obtížích doporučuji dvě návštěvy týdně.