google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Zadní rýma a kašel u dětí a léčba zastydlé rýmy.

Trápí vás nebo vaše děti zadní rýma? Přečtěte si, jak léčit zastydlou rýmu.

Zastydlá zadní rýmaZánět vedlejších nosních dutin, zastydlá zadní rýma je výsledkem otoku nosní sliznice. Úplné ucpání nosu vede k bolestem hlavy (zejména při předklonu), poruchám spánku a dýchání ústy, při němž vysychá sliznice v ústech.

Při otoku nosní sliznice snadno dojde k uzavření dutin, v nichž může vzniknout bakteriální infekce, čímž vzniká zánět dutin. Akutní sinusitida, tzv. zastydlá zadní rýma, je bolestivé onemocnění provázené horečkou a celkovými příznaky infekce.

Můžete zkusit babské rady při zadní rýmě:
- lokte do horké, opravdu horké vody (vydržte)
- teplý, suchý obklad na čelo (do bavlněného pytlíku dejte lněné semínko a ohřejte ho v mikrovlnné troubě - 2 min.) - pomáhá to pro spouštění rýmy a uvolňování dutin.

Moje rady:
- proplachování nosu solným roztokem. Do hrnku s vlažnou vodou dejte půl kávové lžičky mořské soli. Rozmíchejte. Do dlaně si nalijte slaný roztok, trochu se předkloňte a nosem nasajte vodu z dlaně. Párkrát popotáhněte a vodu nechte volně vytéct z nosu. Slaný roztok nechte minutu až dvě působit. Pak se vysmrkejte.
- nebo slaným roztokem naplňte injekční stříkačku (bez jehly) a v předklonu nad umyvadlem si jemně stříkněte vodu do každé nosní dírky. Nechte vytéct a minutu až dvě působit. Vysmrkejte se.
Slaný roztok v nose vždy zkuste popotahovat, aby se dostal co nejdále v nosních dutinách.

Napařování dutin solným roztokem nad hrncem nefunguje a proč?

Možná jste slyšeli účinnou radu jak se zbavit zastydlé zadní rýmy - napařování dutin nad horkým slaným roztokem. 
Bohužel to nefunguje. Sůl se totiž s párou neodpařuje. Odpařuje se pouze čistá voda. Pokud by se sůl odpařovala, padal by u moře slaný déšť!!! 
Takže jediná možnost jak dostat sůl do nosních dutin, aby je vyčistila a zklidnila, je stříknout slanou vodu do nosu nebo dýchat slaný vzduch. Kde ale ten slaný vzduch vzít a kde ho dýchat?

Jak pomáhá naše solná jeskyně při zastydlé zadní rýmě?

Solná jeskyně Letňany, ve které je sůl ve vysoké koncentraci obsažena ve vzduchu, Vám pomůže tak, že při dýchání slaného vzduchu se Vaše zduřelé sliznice zklidní a uvolní tak průchod vzduchu do vedlejších nosních dutin. Tím dojde k uvolnění tlaku, který způsobuje bolesti hlavy a zastydlá rýma se spustí. 
Sliznice, kterou vysušuje klimatizace v kancelářích nebo suchý panelákový vzduch, nemůže plnit svoji funkci a tím se dostává do dýchacích cest vše, co by se tam normálně nedostalo. Slaný vzduch naší solné jeskyně pomáhá nosní sliznici tuto funkci vrátit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Chcete se za noc zbavit rýmy? Vyzkoušejte noc v solné jeskyni Letňany! - více zde >>>>

Proč použít na bazén průhlednou solární plachtu? Ohřeje bazén ZDARMA! více zde >>>>