google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Zánět vedlejších nosních dutin (zastydlá rýma) - sinusitida

dívka rýmaMáte ucpaný nos, špatně se Vám dýchá, ale přitom vysmrkat nejde nic?

Pak trpíte sinusitidou - zánětem vedlejších nosních dutin (tzv. zastydlá rýma). Ten je výsledkem otoku nosní sliznice po uvolnění histaminu. Úplné ucpání nosu vede k bolestem hlavy (zejména při předklonu), poruchám spánku a dýchání ústy, při němž vysychá v ústech.
Vedlejší nosní dutiny neboli sinusy, jsou vzduchem naplněné dutiny v lebečních kostech, které jsou propojené s nosní dutinou. Při otoku nosní sliznice snadno dojde k uzavření dutin, v nichž může vzplanout bakteriální infekce, čímž vzniká zánět dutin, zvaný sinusitida. Akutní sinusitida je bolestivé onemocnění provázené horečkou a celkovými příznaky infekce.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: JAK LÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? VÍCE ZDE >>

Jaká je pomoc při zánětu dutin (zastydlé rýmě)?

Můžete zkusit "babské" rady:
Lokte do horké, opravdu horké vody (vydržte) - pomáhá to pro spouštění rýmy a uvolňování dutin.

Dále spray Stérimar (přírodní roztok slané vody - koupíte v lékárně) stříká se do nosu, uklidňuje sliznice stejně jako slaný vzduch v naší solné jeskyni a pomáhá k uklidnění sliznice a uvolňování dutin.Lze ho použít již u miminek.

Napařování nosních dutin Tea Tree olejem.
Další pomoc je napařování s Tea Tree olejem (velice účinné přírodní antiseptikum). V hrnci ohřejte vodu, před varem ji vypněte a kápněte do ní 3 (opravdu pouze tři) kapky Tea Tree oleje. Pozor při prvním nádechu (nosem), kdy je horká voda a páry oleje mají největší účinek - inhalujte nejdříve bez zakrytí hlavy. Když je voda chladnější, zakryjte si hlavu ručníkem a inhalujte až do jejího vychladnutí. Při inhalaci se nadechujte nosem a vydechujte ústy.

MÁTE DOMA BAZÉN? Mohlo by vás zajímat >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

Jak pomáhá naše solná jeskyně při zastydlé rýmě?

Solná jeskyně Letňany, ve které je sůl ve vysoké koncentraci obsažena ve vzduchu, Vám pomůže tak, že při dýchání slaného vzduchu se Vaše zduřelé sliznice zklidní a uvolní tak průchod do vedlejších nosních dutin. Tím dojde k uvolnění tlaku, který způsobuje bolesti hlavy a zastydlá rýma se spustí. 
Sliznice, kterou vysušuje klimatizace v kancelářích nebo suchý panelákový vzduch, nemůže plnit svoji funkci a tím se dostává do dýchacích cest vše, co by se tam normálně nedostalo. Slaný vzduch naší solné jeskyně pomáhá nosní sliznici tuto funkci vrátit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>>