google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Kokosový olej - zázrak z ořechu pro celou rodinu.

Kokosový olej panenskýProč a kde používat kokosový olej

Když jsem zjišťoval možnosti využití kokosového oleje, trochu mi to připomínalo lektvary potulných ranhojičů, kdy se jedna mast mohla použít na léčení všelijakých neduhů u lidí i koní a pak se s ní ještě daly zalepit boty.
Kokosový olej má ale opravdu mnohostranné využití. Při pohledu na něj si řeknete, že to přece není olej, ale máslo. Ano, opravdu tak vypadá. Jeho teplota tání je totiž okolo 26 °C a tak je při nižší teplotě tuhý. Pokud si ho ale vezmete do dlaně, ihned se rozpustí a stane se z něj olej.

Olej, který nádherně a přitom jemně a nevtíravě voní po kokosu, si můžete rozetřít po rukou i celém těle. Rychle se vsákne a pokožka zůstane vláčná a hladká. Máte popraskané, suché rty, odřený nos od rýmy? Namažte si je a uvidíte, jak rychle se vám praskliny zacelí a ještě si budete užívat vůni kokosu. 

Máte suché a poškozené vlasy? Vetřete si do nich trochu kokosového oleje a zabalte je do ručníku. Nechte alespoň 30 minut a pak vlasy umyjte šamponem. Získají nový lesk a vitalitu, jakou znáte od bronzových krásek z jižních zemí.

Panenský kokosový olej v kuchyni

Panenský kokosový olej je lisovaný za studena, je neparfémovaný, nedehydrovaný a neztrácí proto svoje původní vlastnosti. Neobsahuje cholesterol a na rozdíl od jiných tuků se neusazuje v těle a neucpává tepny. Výborně se hodí na vaření - smažení i pečení. Je lehce stravitelný a bohatý na mastné kyseliny, stejně jako konopné semínko. Díky složení z nasycených mastných kyselin je odolný proti oxidaci – žluknutí. Tráví se pomaleji než sacharidy, a tak dodává organizmu energii postupně. Tělo vydrží bez pocitu hladu mnohem delší dobu.
Kokosový olej doporučují dietologové cukrovkářům a lidem, kteří mají problémy s hypoglykemií a diabetem. Olej totiž vyrovnává náhlé kolísání hladiny cukrů v krvi a stabilizuje jeho hladinu. Jelikož pár lžiček oleje dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin, je ideální také při redukčních dietách.

Kokosový olej  na těle

Při použití jako "mazadlo" hydratuje a zjemňuje suchou pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu a  zklidňuje citlivou pokožku poškozenou ekzémem. Je také vhodný jako masážní olej, což znali již v prastaré Asii. Nebo si ho přidejte do koupele a na chvilku se zasněte že ležíte na pláži v Karibiku.
Spálili jste si v létě záda? Namažte si je kokosovým olejem. Jeho složení je totiž blízké tukům v pokožce, která proto olej ochotně přijímá a využívá.

Přírodní antibiotikum

Kokosový olej obsahuje zhruba 45% kyseliny laurové, zbytek tvoří hlavně kyseliny kaprová, kaprylová a myristová. Všechny mají schopnost narušit ochranné membrány kvasinek, bakterií a virů. Fungují tedy jako přírodní antibiotika a to jak na povrchu těla, tak i uvnitř. Na pokožce dokáží zlikvidovat plísně, v žaludku, střevech, močovém měchýři a u žen v pochvě zase úspěšně ničí kvasinky, které způsobují mykózu.

V ložnici můžete použít olej jako lubrikant při pohlavním styku, čímž díky jeho antimykotickým vlastnostem zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nesmíte ale zároveň použít kondom, protože olej rozpouští latex.

A co zuby?

Také byste chtěli mít tak bílé zuby, jako exotické krásky? Čistěte si je kokosovým olejem! Po vyčištění běžnou zubní pastou si naneste olej na prst a potírejte si zuby. Nebo si dejte do úst lžičku oleje a převalujte ho tam alespoň 5 minut, můžete i déle. Během této procedury olej zabije bakterie v ústní dutině, odstraní zápach z úst a zuby budou bělejší již po prvním použití.

Kokosový olej najde díky jeho vlastnostem a všestrannému využití uplatnění v celé rodině. Ten panenský a ještě v Bio kvalitě, můžete zakoupit v naší solné jeskyni. BIO PANENSKÝ KOKOSOVÝ OLEJ 400 ml >>>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >