google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Je voda v Mrtvém moři slaná?

Mrtvé mořeJak jsem se dočetl v jednom článku, je prý 10 x slanější než v normálním moři.

Bohužel bylo z toho článku vidět, že v životě vodu z Mrtvého moře nechutnali(y) a sůl z Mrtvého moře neviděli(y). Voda v Mrtvém moři sice obsahuje 10 x více soli než normální moře, ale jak si může každý návštěvník naší solné jeskyně vyzkoušet, voda i sůl z Mrtvého moře NENÍ SLANÁ, ale HOŘKÁ a na chuť je tak, promiňte mi to slovo, hnusná, že jí okamžitě vyplivnete. 
Je to právě díky vysokému obsahu minerálů (až 80%, z toho 50% hořčíku), které tato sůl obsahuje.
Právě proto tak účinkuje na různé ekzémy, akné a další kožní problémy. Hořčík totiž pomáhá v obnově kožních buněk.

PŘEČTĚTE SI: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? - VÍCE ZDE >>

Další popis, který mne "zvedl ze židle" je to, že musíme (protože je naše jeskyně postavena výhradně z mořské soli) udržovat vlhkost pod 40%. Jinak by se nám prý jeskyně rozpustila!!!!
Přijďte k nám ráno než spustíme ventilaci, která tam nažene čerstvý vzduch a můžete se přesvědčit, že vlhkost vzduchu v jeskyni je často i 60% a přesto se nám nerozpouští ;-)
Pokud bychom nechali vlhkost přes 50%, bylo by v jeskyni nedýchatelno, stejně jako v botanické zahradě v Troji, která udržuje vysokou vlhkost kvůli motýlům a tropickým rostlinám. Dýchat se tam ale moc nedá a všichni návštěvníci si oddychnou (byl jsem tam), když vyjdou ven, na čerstvý vzduch. Tam ale vysoká vlhkost patří a tropickým rostlinám a motýlům prospívá, ne však návštěvníkům solné jeskyně.

Jak se říká, všeho moc škodí a my se snažíme vytvářet v naší solné jeskyni takové prostředí, které Vám bude příjemné a hlavně léčivé. Vlhkost v jeskyni udržujeme mezi 40 % - 50%, tak jak to doporučují lékaři. Proto k nám chodíte a já jsem rád, že Vám pobyt prospívá.
V naší solné jeskyni si (a myslím že jako v jediné v republice) můžete vnitřní vlhkost a teplotu vzduchu kdykoliv zkontrolovat, protože máme uvnitř teploměr s vlhkoměrem. Pokud to najdete i v jiné solné jeskyni, rád si tento názor poopravím. 
Děkuji Jaroslav Málek

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma