google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Pozitivní výsledky u atopického ekzému v solné jeskyni Praha 9 Letňany.

Protože k nám chodí mnoho návštěvníků s atopickým ekzémem, vyhlásili jsme, že kdo se přihlásí a bude pravidelně chodit do jeskyně a využije léčbu ekzému pomocí soli a krémů z Mrtvého moře, bude mít vše zdarma. Naši nabídku využilo 14 klientů.
U některých se nám podařilo získat i fotodokumentaci a popis průběhu léčby.

Klienti ve věku od 2 měsíců do 72 let přicházeli do solné jeskyně Praha 9 Letňany s různým stavem atopického ekzému, od drobných pupínků na různých částech těla, drsných nahnědlých oblastí (tzv. hroší kůže), až po mokvající rudé skvrny.

Jak probíhala léčba atopického ekzému.

1.) Každý den nebo obden návštěva solné jeskyně Praha 9 Letňany. 
V průběhu pobytu v naší solné jeskyni se díky vysokému obsahu soli ve vzduchu zklidňují nosní sliznice, uvolňují se ucpané dutiny a zlepšuje se průchodnost průdušek. Zároveň se sůl usazuje na pokožce celého těla.

atopický ekzém Hana I 300          atopický ekzém Hana II 300     
         Stav atopického ekzému na počátku léčby                              Stav po 7 dnech léčby

2.) Každý den koupel ve vodě se solí z Mrtvého moře. 
Koupel pro dospělé - 4 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře rozpustit ve vaně, koupat 20 - 30 minut, poté osprchovat.
Koupel pro děti od 2 měsíců věku - 2 polévkové lžíce soli z Mrtvého moře rozpustit ve vaničce, koupat 20 - 30 minut (postižená místa by měla být potopena, nebo oplachována pomocí žínky), poté osprchovat.
Doporučuji ještě do každé koupele (miminka i dospělí) přidat 0,25 kg - 0,5 kg obyčejné mořské soli (mořské ne kamenné), kterou zakoupíte v supermarketu.

Použitá sůl z Mrtvého moře musí obsahovat všechny minerály. Jak poznáte pravou sůl z Mrtvého moře? Přečtěte si: Jaký je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře. 

3.) Každý den potírání postižených míst vodou z Mrtvého moře.
V případě, že se nemůžete koupat, potírejte postižená místa vodou z Mrtvého moře pomocí namočeného tampónu. Nechte působit alespoň 30 minut. Pokud jsou postižená místa volná (nejsou pod oblečením) nemusíte hned omývat, jinak omyjte vlažnou vodou.
Vodu z Mrtvého moře máme v naší solné jeskyni pro návštěvníky k vyzkoušení zdarma. Přečtěte si: Jak si doma vyrobit vodu z Mrtvého moře.

Atopický ekzém Benedikt II 300   Atopický ekzém Benedikt I 300
           Stav atopického ekzému na počátku                                Stav po 9 dnech            

4.) Po koupeli nebo potření vodou z Mrtvého moře a opláchnutí, se postižená místa promazávají krémem s obsahem soli a minerálů z Mrtvého moře. Krém se používá pro zvláčnění pokožky, protože ji sůl vysušuje. Používá se krém na ruce od izraelské firmy Mon Platin. Pro děti doporučuji tělové mléko. Na velmi suchou pokožku se používá krém na nohy. 
Všechny tyto krémy mají stejný obsah minerálů a soli z Mrtvého moře. Proti krému na ruce je krém na nohy mastnější (vhodnější na suchou pokožku), tělové mléko se zase lépe roztírá (vhodnější na jemnou dětskou pokožku). 
Krém na ruce je v naší solné jeskyni možno vyzkoušet zdarma.

Co se děje s atopickým ekzémem během potírání vodou z Mrtvého moře a krémem.

Při styku se solí mohou postižená místa pálit a dochází k jejich zarudnutí. To je běžný jev, který je bohužel nutno přetrpět. Po 5 - 10 minutách od potření (koupeli) pálení odezní a dochází zároveň k úlevě od svědění ekzému.
Atopický ekzém, zvláště u těžších forem, se na počátku léčby na pohled zhorší, protože dochází ke zmenšování ložisek, ale zároveň k jejich ztmavnutí. Mokvající místa se vysuší a zesvětlají. Mohou se vytvořit i stroupky. Po několika dnech stroupky odpadnou a ložiska zesvětlají. V dalším průběhu ekzém dál světlá, pupínky se vyrovnávají a pokožka se vyhlazuje. 
Prvotní procedura trvá 10 - 14 dní. V koupelích a potírání ekzému je nutno pokračovat dál (i když se již na pohled zdá jako vymizelý), aby došlo k jeho úplnému vymizení a nedošlo k návratu. Krém se solí z Mrtvého moře doporučuji používat každý den jako běžný zvláčňující krém.

 


           Stav atopického ekzému na počátku                                       Stav po 6 dnech

Výsledky pobytu a potírání při atopického ekzému.

Kombinací pobytu v solné jeskyni Praha Letňany, koupelí ve vodě s přídavkem soli z Mrtvého moře a potírání krémem se solí z Mrtvého moře dochází k účinnému vymizení atopického ekzému bez jakéhokoliv použití kortikoidů. 

U několika klientů, kteří využili naši nabídku na procedury zdarma (sůl do koupele zdarma, vstup do solné jeskyně zdarma) se nám bohužel stalo, že po několika seancích a prvních známkách zlepšení ekzému, přestali do jeskyně docházet. U těchto klientů tak nemůžeme potvrdit výsledky.

U ostatních došlo buď k výraznému zlepšení nebo k celkovému vymizení ekzému. Někteří dochází do jeskyně stále, alespoň jednou týdně a ekzém se jim již nevrátil. U většiny klientů se udržuje v přijatelné formě, nesvědí je a hlavně nejsou nuceni používat kortikoidy. 
U klientů se sennou rýmou došlo při pravidelné návštěvě solné jeskyně Praha Letňany k úplnému odstranění příznaků a květnovou pylovou sezónu přešli zcela bez opuchlého nosu a oteklých očí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :
JAK OHŘÁT VENKOVNÍ BAZÉN ZDARMA? Solární čirá plachta CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>