google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Jak zbavit miminko rýmy? Pomůže slaný vzduch.

Do naší solné jeskyně Letňany přišla maminka s miminkem, že se už týden pořádně nevyspala. Její miminko má ucpaný nos, nemůže dýchat a v noci se neustále budí. Sami víte, jak je to nepříjemné a jak se špatně spí s ucpaným nosem. Dospělák se může alespoň vysmrkat, ale miminko?
Maminku jsem uvedl do jeskyně, a když jsem jí po hodině šel upozornit, že je konec seance, požádala mě, jestli by si to mohla o hodinu prodloužit, protože miminko po deseti minutách v jeskyni usnulo a ona si konečně může odpočinout.

Jak se rychle zbavit rýmy u miminkaCo se v solné jeskyni s miminkem stalo?

Pokud má miminko rýmu, největší problém je, že se nemůže samo vysmrkat a uvolnit si dýchací cesty. Maminky používají různé odsávačky, které to však spíše ještě zhoršují, protože dráždí nosní sliznice a ty produkují hlen ještě víc. Navíc jak miminko neustále leží, hlen z nosních dutin jim stéká do krku a do průdušek. To je nutí ke kašli.
Jakmile miminko začalo dýchat slaný vzduch v jeskyni, sůl zklidnila nosní sliznice, jejich zduření splasklo a uvolnily se dýchací cesty. Sliznice na sůl reagují opravdu rychle, a proto již po chvilce miminko spalo jako na obláčku, protože mohlo volně dýchat.

Jak pomáhá solná jeskyně Letňany při zastydlé rýmě.

Tuto reakci sliznic na sůl vidíme i u větších dětí, které k nám chodí se školkou a přijdou se zastydlou rýmou. Když vycházejí po seanci z jeskyně, některým teče nudle až po bradě. Dýchaná sůl totiž zklidní nosní sliznice, tím se uvolní nosní dutiny a nahromaděný hlen z nich volně vytéká.
Pán se zastydlou rýmou to popsal tak, že mu po několika minutách v jeskyni začalo jakoby jemně praskat v nose (otok sliznic splaskával) a najednou se mu spustila rýma. Po vysmrkání měl volný nos.

Přijďte strávit noc v solné jeskyni a zbavte se rýmy a kašle.

Efekt splasknutí nosních sliznic viděla i maminka, která přišla se sedmiletým synem přespat do naší solné jeskyně. Doma syn vždy ráno začal kašlat. Celý den ani v noci nic, až vždy ráno po probuzení. Byl to přesně ten případ, kdy hleny ze zduřelých nosních dutin stékají při spaní do průdušek a jakmile se ráno vstane, začnou se jich plíce zbavovat a začnete kašlat.
Po přespání v jeskyni, kdy celou noc dýchal slaný vzduch, vůbec nekašlal. Zduřelé sliznice splaskly, přestaly produkovat hlen a průdušky byly čisté.

Máte Vy nebo Vaše děti problém s rýmou? Přijďte relaxovat a pohrát si s nimi do solné jeskyně Letňany!
Zavolejte na tel.: 736 701 422
nebo si přímo rezervujte pobyt v rezervačním systému zde >>>

Přečtěte si také článek >> Atopický ekzém u miminek - co Vám o něm lékaři neříkají.

Proč solná jeskyně Letňany získala jako jediná v ČR Certifikát státního zdravotního ústavu? Sledujte video.