google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Očkování miminka a atopický ekzém

Očkování miminek a atopický ekzém
Často k nám do jeskyně přichází maminky s miminkem, které má atopický ekzém. Nic na něj nezabírá a kortikoidy od kožního lékaře používat nechtějí a když je použijí, stejně nepomohou. Co s tím?

Když se zeptám, kdy se ekzém objevil a jak dlouho jsou po očkování, většina odpoví, že se objevil 2 - 3 měsíce po očkování. A tam může být ta příčina.

Očkování a rozmnožení kvasinek ve střevech

Očkování je skvělá a velmi důležitá věc, ale bohužel, očkovací látka může někdy zničit mikroflóru ve střevech, to velmi citlivé prostředí zvláště u miminek, které udržuje imunitu celého těla. A pokud ho neobnovíte, rozmnoží se ve střevech a po celém těle kvasinky, které pak způsobují ekzém (obrázek vlevo).

Zaléčení střev a obnovení mikroflóry

První věc, kterou je nutné udělat pokud se ekzém objeví, je nasadit velké množství Lactobacilů. Ničím jiným mikroflóru ve střevech neobnovíte.
Pro miminka do 2 let doporučuji alespoň 3x denně 1 sáček Lactobacílků Baby. Tím se zaléčí střeva a můžete se věnovat ekzému.
Pro starší děti od 2 let doporučuji přejít na Lactobacílky cucací, protože mají jiné složení, vhodně pro odlišné prostředí střev u větších dětí. Pokud se bojíte, že by je nespolkly, můžete jim je nadrtit, např. mezi dvěma lžičkami.

Jak na atopický ekzém

Na odstranění ekzému a vyčištění pokožky, doporučuji každý den koupel v soli z Mrtvého moře (2 lžíce do vaničky). Po koupeli osprchujte čistou vodou a namažte krémem nebo mlékem.

Na promazávání pokožky doporučuji tělové mléko se solí z Mrtvého moře. 

Postižená místa mažte alespoň 3 denně, můžete i celé tělo. Krémy se krásně vstřebávají do pokožky, udržují ji vláčnou a hlavně nezůstává mastná. Jestliže je pokožka opravdu hodně suchá, použijte multifunkční krém s avokádem.
___________________________

JE MOŽNÉ SE ZBAVIT ATOPICKÉHO EKZÉMU U MIMINKA?
Zde je konverzace s maminkou a průběh ekzému u 11 měsíčního batolete, kterému se objevil právě po očkování a byla využita výše popsaná kůra.

Atopický ekzém na začátku

Maminka
Dobry den,

syna asi od 4 měsíce trápí atopický ekzém. Nyní má 11 měsíců. Jsme již asi půl roku na kortikoidech ale bez výsledku. Narazila jsem na Váš článek a koupila Vaše produkty: sůl, krém a laktobacily vysýpací. Syn má ekzém už pouze na zádech viz foto a trochu na hrudi. Okoupala jsem ho ve vaně prvně sprchovým gelem, opláchla a napustila vodu se 2 polevkovýma lžícema soli. Nechala jsem ho tam necelých 10 minut a mezitím potírala houbičkou ty záda, pak opláchla čistou vodou. Pak namazala celé tělo krémem se soli. Chtěla jsem se zeptat, zda to dělám správně? A laktobacily mohu dávat 3x denně? 
Předem děkuji za odpověď.

Jeskyně
Dobrý den,

děláte to správně. Ve vaně ho klidně nechte půl hodiny i déle, jak chcete. Je to jedině lepší. Pak opláchněte a natřete krémem. Lactobacílky dávejte 3x denně.
___________________________

Atopický ekzém po 1 týdnu koupání v soli a mazání

Maminka
Dobrý den,
tak posílám fotku po týdnu koupání v soli. S výsledkem jsem moc spokojena, má to mnohem lepší. Za týden pošlu další fotku.
Hezky den.
___________________________

Atopický ekzém miminka po 2 týdnech

Maminka
Dobrý den,
posílám další fotku po 14 dnech užívání. Po 8 dnech jsem malého koupala obden v soli, je to v pořádku nebo mám každý den?Jinak výsledek je úžasný, takhle hezké to nikdy neměl. 
Ještě bych se chtěla zeptat, až to malému zmizí úplně jak dlouho ho mám ještě koupat v soli a dávat laktobacily? Jinak krém mohu používat nadále i když bude syn bez ekzemu? Je super a strašně krásně voní. 
Předem děkuji za odpovědi.

Jeskyně
Dobrý den,
Lactobacílky můžete dávat dokud to nezmizí úplně, hlavně potom 14 dní před a po očkování. Koupat v soli a mazat krémem můžete také pořád, ale záleží na vás. Krém se běžně používá na hydrataci pokožky, není to žádné léčivo a naše rodina se s ním maže pořád.
___________________________

Atopický ekzém miminko po 3 týdnech

Maminka
Dobrý den,
posilám fotku po 3 týdnech koupání v soli. Zda se mi, ze se to malému zhoršuje. Má to víc vystouple a cervene. Po 8 dnech koupání v soli jsem ho začala koupat obden, muže to byt tím?

Jeskyně
Dobrý den,
to se může stát, ale pokračujte dál, přejde to a zlepší se to. Teď v těch vedrech se to může zase zhoršit.
Koupejte v soli každý den a hlavně promazávejte krémem.
___________________________

Atopický ekzém minka po 4 týdnech

Maminka
Dobrý den,
tak stal se zázrak. Posílám fotky po 4 týdnech, ekzém už nemá, až na 1 flíček dole a druhý na rameni. Koupala jsem pak tedy každý den. Jen na slunci jde poznat, kde měl ten ekzém, kůže tam je tenká.
Ještě poslední otázka, ten krém muže být i na obličej nebo pouze tělo? 

Jinak moc děkuji za vyřešený nekonečný boj! Po půl roce kortikoidech a všelijakých krémů jsme se toho konečně zbavili.

Dnes jsem byla u doktorky na prohlídce, nevěřila svým očím a bude vás doporučovat ostatním maminkám, které mají stejný problém.
S očkovanim ještě chvíli počkame, když je to čerstvé, co to má hezké. Bude se poprvé očkovat v září, tak doufám, ze se mu to nevrátí. 

Každopádně moc děkuji za vaše produkty, ochotu a budu vás určitě doporučovat dal. Kam se hrabe kožní... Obrovská spokojenost! Krásný den.

Jeskyně
Super, tak to má fungovat ;-)
Alespoň týden před očkováním doporučuji dávat zase větší množství Lactobacilů a pak ještě 14 dní po očkování a nemělo by se to vrátit.
Krém lze používat na celé tělo i obličej. Já jsem třeba používal krém na ruce na oční víčka po operaci a jizvy krásně změkly a nejsou téměř vidět.
Děkuji za fotky a přeji Vám hezký zbytek léta. Kdyby něco, ozvěte se.
Ing. Jaroslav Málek
________________________

Trápí vás atopický ekzém u miminka a chcete se poradit? Napište nám e-mail info@solnajeskyneletnany.cz nebo zavolejte tel.: 736 701 422

MÁTE DOMA VÍŘIVKU? ČTĚTE >>> Jak ušetřit při ohřevu vody ve vířivce?