google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře?

Asi si řeknete, ten chlap se úplně zbláznil. Jsou přece stejné, jaký by mezi nimi měl být rozdíl?
Jsou obě získané vysušením vody z Mrtvého moře, jsou stejně bílé a jsou také stejně slané a obsahují stejně minerálů.......NEBO SNAD NE????

Jaký je rozdíl mezi solemi z Mrtvého moře?

                  Sůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře

               

 

 

 

 

              Sůl z Mrtvého moře
Sůl z Mrtvého moře
Mezi solemi na obrázcích není žádný viditelný rozdíl. Kromě ceny a...
Ta horní se prodává za cca 100 - 150 Kč za 1 kg a můžete ji koupit v supermarketech i lékárnách. Sůl dole zakoupíte pouze u nás, za cca 260 Kč za 1 kg. Obě jsou z Mrtvého moře, tak proč je v ceně tak velký rozdíl?
Ten hlavní je v množství minerálů, které sůl z Mrtvého moře obsahuje a kvůli kterému si ji kupujete. Rozdíl, který nevidíte, ale cítíte, pokud sůl ochutnáte. Po ochutnání je sůl nahoře slaná (jak jinak, řeknete si), sůl dole je však HOŘKÁ.

Přečtěte si: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE >>>

Je voda v Mrtvém moři 10x slanější než ostatní moře, jak tvrdí i věhlasné televizní stanice?

Ano i ne. Voda v Mrtvém moři obsahuje více než 80% různých minerálů (nejvíce obsahuje magnezia (hořčíku) - 47% z celkového objemu minerálů) a pouze 20% soli, zatímco voda v běžném moři obsahuje pouze 3% minerálů a 97% soli. Právě díky vysokému obsahu hořčíku, je sůl z Mrtvého moře tak léčivá.
Voda v Mrtvém moři není slaná, ale hořká!

Pravá sůl z Mrtvého moře, ze které NEJSOU odstraněny minerály,je na chuť hořká, až si dovolím říct, že je odporná a nedá se spolknout, stejně jako voda z Mrtvého moře. Z toho důvodu také v Mrtvém moři nic nežije. Tzv. demineralizovaná sůl z Mrtvého moře (jsou z ní odstraněny minerály) je na chuť slaná, stejně jako běžná mořská, nebo kuchyňská sůl.

Kdo chce využívat léčivé účinky soli z Mrtvého moře, měl by kupovat hořkou sůl, která obsahuje vysoké množství minerálů. Pokud je sůl z Mrtvého moře slaná nebo jen mírně hořká, tyto minerály neobsahuje a její účinek se rovná účinku běžné mořské soli.
NENECHTE SE NAPÁLIT, KUPUJTE POUZE SŮL Z MRTVÉHO MOŘE, KTERÁ OBSAHUJE MINERÁLY!!! 

NÁŠ TIP: SOLÁRNÍ PLACHTA CORNISUN S NYLONEM - OHŘEJE VÁŠ BAZÉN ZDARMA!

Jaký je rozdíl mezi kamennými solemi?

      Kamenná sůl - těží se v dolech v Polsku
              obsahuje pouze 3% minerálů
Sůl kamenná

 

 

 

 

 

Kamenná sůl - těží se u Mrtvého moře 
              obsahuje 80% minerálů
Sůl kamenná mrtvé moře
Rozdíl v množství minerálů je vidět na barvě soli. Kamenná sůl, která se těží v horách kolem Mrtvého moře je šedá, díky vysokému obsahu hořčíku a dalších minerálů. Sůl z Polska, Himáláje, Pákistánu je červená, protože obsahuje většinou nejvíce železa.

Minerální sůl z Mrtvého moře - pomáhá při léčbě atopického ekzému, lupénky, plísni nehtů, ....

Sůl z  Mrtvého moře, kterou u nás můžete zakoupit (a zdarma dostáváte k 10. vstupové permanentce), nakupujeme přímo od izraelského dovozce. Obsahuje 47% hořčíku a další minerály, stejně jako voda z Mrtvého moře. Sůl je pouze vysušená, není rafinovaná, takže obsahuje všechny látky, které obsahuje voda v Mrtvém moři. Jakost soli je potvrzena certifikátem, vydaným izraelským institutem jakosti.
Objednat ji můžete v našem e-shopu >>>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>