google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Jak se účinně chránit před koronavirem a co použít do dýchacích cest?

Sůl je, díky osmóze, účinný a rychlý zabiják virů a bakterií. Jakmile se dostanou do blízkosti soli, jako každá buňka začnou ze sebe vylučovat vodu a tím se vysuší a zahynou. Tuto vlastnost soli již dlouhá léta využívám při uzdravování dětí i dospělých s atopickým ekzémem v naší solné jeskyni.

Sterimar s medi

Koronavirus se do těla dostává dýchacími cestami.

Sůl zabíjí viry i bakterie rychle a účinně. Takže pokud budou slané, zabráníte jeho vniknutí do těla. Další zabiják virů a bakterií je měď. Na viry funguje podobně jako sůl, jen o něco pomaleji.

Chraňte si dýchací cesty, pečujte o sliznice v nose. 

Proto doma využíváme solný roztok s mědí, který je možno koupit v každé lékárně. Jmenuje se Sterimar - s mědí (je jich více druhů). Už to slyším, ale NE nejsem jeho výrobce, ani prodejce.
Jen Vám chci doporučit, vždy když jdete ven, prostříknete si nos solným roztokem, nechte vytéct a nevysmrkávejte, spíš popotahujte dovnitř. Budete mít slané sliznice a budou tak mnohem odolnější proti nákaze. Můžete použít samozřejmě i pro děti, dlouhodobě a třeba i 5x denně!

Jdete někam, kde je hodně lidí? Použijte ActiMaris.

Další účinná alternativa je ActiMaris gel. Běžně v lékárnách není, ale je možné ho objednat a druhý den ho máte. Je běžně prodejný, není na předpis.
Obsahuje aktivní kyslík a používá se na rány, ve kterých zabíjí viry a bakterie. Vzhledem k jeho dlouhé účinnosti a trvanlivosti na sliznicích, by se měl používat právě u sestřiček a lékařů v první linii. Gel "smrdí" stejně, jako vzduch u veřejného bazénu, takže není nepříjemný. Gel si nanesete na prst nebo na tyčinku s vatou a promažete si pořádně nosní dírky kam až dosáhnete. Je čirý, dobře se roztírá, nepálí, takže ho také můžete používat u dětí.

Actimaris gel

Sterimar nebo Actimaris gel - ten zvlášť, používáme všichni v rodině vždy, když jdeme někam, kde je hodně lidí - nákupy, městská hromadná doprava atd.. Udělají totiž v nose bariéru, přes kterou jen tak něco škodlivého neprojde.

Snad to bude pro Vás inspirace.

Malek rouska_1
Držte se! Jaroslav Málek