google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Pupínky, vyrážka na žaludu, popraskaná a rudá předkožka = mykóza u mužů.

Mykóza netrápí pouze ženy, i muži mají své dny....

mykoza u muze vyrazka na zaluduZačíná to jemným svěděním při močení. Někdy je to příznak zánětu močových cest, ale ten se v dalším vývoji projeví jen zčervenáním kolem vyústění močové trubice na žaludu. Potom se objeví pupínky na žaludu, kterých je čím dál tím víc, předkožka zrudne a někdy i popraská. Ani se nedá přetáhnout, jak to bolí. Tak se projevuje mykóza penisu u mužů.

Stejně jako vaginální mykóza u žen je to pohlavní nemoc, která však má u mužů rozdílné příznaky. Někdy muži ani netuší, že mykózou trpí, protože ji mají ve skryté formě. Pak se partnerka sice léčí, ale mykóza se jí stále vrací.

Prvním znamením nákazy u mužů, je jemné pálení při močení. Pak se objeví červené pupínky nebo vyrážka na žaludu. Nemusí to svědit, nemusí to bolet, prostě to tam je. Někteří "pánové" si řeknou, nic to nedělá, ono se to ztratí a pokud nemá partnerka zájem o jejich pohlavní zdraví, nikdy se to ani nemusí dozvědět. Jen si pořád léčí tu "svou" vaginální (poševní) mykózu...

Ono je totiž ještě stále mnoho "chlapů", kteří se před pohlavním stykem nemyjí (a nemyslím tím jenom penis) a během sprchy nebo koupele si nepřetahují předkožku, aby si omyli žalud, kolem kterého se ukládá tzv. smegma. To že se tam vytváří, je zcela normální (skládá se z odloupnuté buněčné tkáně a z výpotku mazových žláz pohlavního orgánu - u mužů i u žen), ale pokud se neomyje delší dobu (2 dny a více), začne se rozkládat a zapáchat. Pokud se poté dostane při pohlavním styku do pochvy, partnerka se může rovnou objednat u gynekoložky.

MÁTE DOMA VÍŘIVKU? Přečtěte si >>> Jak ušetřit při provozu vířivky a ještě levně ohřát vodu?

smegma okolo žaludu

Takže, každý muž, i ten největší "chlapák", by měl dodržovat základní pravidla hygieny a ještě víc před pohlavním stykem. Měl by si v každém případě omýt penis, přetáhnout předkožku a vymýt smegma (viz obrázek vpravo) které se tam neustále tvoří (a je to správně!) přípravkem Intim Wash pro každodenní hygienu intimních oblastí. 
Pokud chlap objeví na žaludu červené pupínky nebo flíčky (mohou být hladké i drsné), i když jinak nemá žádné problémy, měl by začít léčit mykózu a informovat o tom partnerku, aby se léčili současně pomocí krému s Tea Tree olejem Femigel. Mykóza se jinak ve svém průběhu může rozšířit i do okolí pohlavních orgánů, kde se vytvoří mokvavé fleky a pak už se šíří po celém těle.

Příznaky mykózy u mužů:
- svědění nebo pálení při močení 
- zarudlé vyústění močové trubice 
- citlivý, začervenalý žalud na dotek 
- červené skvrny na žaludu 
- červené vystouplé skvrny (hrbolky) na žaludu 
- červená vyrážka kolem spojení žaludu a předkožky 
- suchá, popraskaná předkožka 
- pálení předkožky
- světlé mokvající skvrny na předkožce a žaludu

Pro léčbu mykózy u mužů, pokud se objeví svědění, vyrážka nebo pupínky na žaludu, by měli oba partneři alespoň 2x denně používat k potírání pohlavních orgánů Australian Bodycare Femigel. Postižená místa přestávají svědit a vyrážka (případně výtok u ženy) se postupně vytrácí. 
V potírání je nutné pokračovat alespoň 7 dní. Při pohlavním styku se doporučuje používat kondom nebo alespoň potřít penis a žalud krémem Intim Glide, který funguje výborně také jako lubrikační gel.
Pokud se oba partneři spojí v boji proti pohlavní mykóze a pánové nebudou tvrdit, že to je pouze ženská záležitost, budou si oba brzy znovu užívat milování bez toho, že "tam něco drhne, bolí, svědí, vadí, zapáchá nebo je nepříjemné".

Pupínky na žaludu a vyrážka na předkožce

Kdy se může objevit mykóza u mužů:

- při nedostatečném omývání žaludu od nahromaděného smegma
- po sexu s partnerkou, která má mykózu
- při zánětu močových cest
- po užívání antibiotik - antibiotika zabijí všechny laktobacily ve střevech a přemnoží se v nich kvasinky
- při oslabení imunitního systému

Jak účinkuje Femigel krém při mykóze u mužů:
- po potření žaludu a předkožky má mírně chladivý účinek
- již po dvou dnech je žalud na dotek méně bolestivý
- třetí den mizí popraskání předkožky
- čtvrtý až pátý den se zmenšují červené flíčky
- po týdnu pravidelného potírání (vždy po předchozím omytí žaludu a předkožky) flíčky většinou zcela vymizí
- doporučuje se v potírání pokračovat ještě alespoň další tři dny

ALE HLAVNĚ, je nutné obnovit mikroflóru ve střevech a přebít kvasinky, které mykózu způsobují, velkým množstvím Lactobacilů. Doporučuji alespoň 3 tablety ráno a večer. Jinak sice léčíte následek, ale neléčíte příčinu!

Lactobacily i Femigel můžete objednat v našem e-shopu: Swiss Lactobacily "5" pro dospělé nebo přímo zakoupit v naší solné jeskyni.

Tak co "chlapi", postavíte se mykóze jako chlap?

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.