google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Atopický ekzém u miminek - co Vám o něm lékaři neříkají.

Atopická dermatitida - Atopický ekzém u miminekKdyž někdo přijde do naší solné jeskyně s atopickým ekzémem a já se začnu vyptávat, všichni se diví, že na to, co se ptám já, se jich nikdy kožní lékař neptal. Většina lékařů se totiž neptá na možnou příčinu ekzému, pouze léčí následek a to, proč ekzém vznikl, je nezajímá. Kůže s ekzémem je totiž takový monitor, který se všichni snaží čistit a leštit, ale neuvědomují si, že pokožka ukazuje na to, že je něco špatného v počítači (v těle) a že se musí začít tam.

Co většinou způsobuje atopický ekzém

Ono totiž stačí, a u miminek zvlášť, když se zvýší teplota, proběhne viróza, užijí se antibiotika nebo jako u roční holčičky, se kterou za mnou přišla maminka, proběhne očkování a ze střev zmizí Lactobacily, tak potřebné pro přirozenou a zdravou střevní mikroflóru a rozmnoží se tam kvasinky. Ty se ze střev rozšíří do celého těla a zanechávají všude nečistoty, které vylučují.  Pokud se s tím nic nedělá a kvasinek je již opravdu hodně, tělo je vyplavuje nejenom močí (tak vzniká mykóza) ale i pokožkou a tím vzniká ekzém. A jelikož ekzém vzniká uvnitř těla a prostupuje pokožkou na povrch, musíme ho také zevnitř těla léčit. Proto nestačí potírat pokožku kortikoidy a různými mastmi, protože jakmile přestanete, ekzém znovu vyleze na povrch. Je to stejné, jako kdybyste nastříkali zrezivělé auto novým lakem, rez znovu vyleze na povrch.

Co udělat jako první, při léčbě ekzému

Proto první věc, kterou doporučuji při ekzému a doporučil jsem to i mamince s roční holčičkou, užívat alespoň 3 tablety Lactobacilů denně (pro miminka máme vysýpací, které se vysypou do pití nebo do jídla). Samozřejmě první její dotaz zněl, jestli to holčičce neuškodí, když na balení je napsaná 1 tableta denně. Vůbec ne. Čím víc jich užije, tím lépe. I kdyby snědla celou tubu s 30 tabletami najednou, tak jedině dobře pro střeva.

Zklidnili jsme střeva, začneme čistit pokožku

Pokud uklidníme střeva a obnovíme v nich přirozenou mikroflóru, můžeme uzdravovat pokožku. Mamince jsem doporučil koupele ve slané vodě (se solí z Mrtvého moře) a potírání tělovým mlékem s obsahem soli. Varoval jsem, že se může ekzém zhoršit, protože začne vylézat na povrch pokožky. Po třech týdnech však maminka přišla nadšená, že je holčička bez ekzému a že se pouze zlepšovala, že fáze zhoršení neproběhla.

Atopický ekzém

Budou lékaři více informovat o důležitosti Lactobacilů?

V současné době již někteří lékaři a lékárníci (sláva jim) doporučují při užívání antibiotik, užívat také tablety s Lactobacily. Bohužel ne všichni a už vůbec ne pediatři, i když miminka tím trpí nejvíc. Schválně, doporučil Vám pediatr užívat po očkování, po viróze, po antibiotikách VYŠŠÍ množství probiotik - Lactobacilů?

Co když máte atopický ekzém několik let

Horší to bylo u pětileté holčičky, kterou přivedla babička, protože si přečetla můj článek o tom, jak léčit atopický ekzém a chtěla moji terapii, i proti vůli rodičů, vyzkoušet.
Protože holčička trpěla ekzémem již několik let a i přes stálou léčbu kortikoidy se nelepšil, věděl jsem, že to nebude jednoduché. Celé tělo bylo ekzémem prolezlé skrz naskrz. Začali jsme velkým množstvím lactobacilů (3 x denně 2 tablety - pro větší děti máme cucací), koupelemi ve slané vodě, potíráním tělovým mlékem se solí a hlavně varováním, že se ekzém na pohled hodně zhorší.

Hrůza po prvním týdnu léčby

Po týdnu přijely do jeskyně a holčička vypadala hrozně. Místo rudých skvrn ekzému byly po celém těle hnědé a i tam, kde předtím nebyly. Jelikož ekzém vylézá zespodu pokožky na povrch, není nejdříve ve spodní vrstvě vidět a až sůl ho vytáhne na povrch. Tím se ale pokožka čistí. Babička byla zoufalá, ale holčička byla velká hrdinka, přestože koupele v soli i potírání krémem jí hodně pálily. Krém naštěstí po několika minutách přestane pálit a hlavně zklidní pokožku, takže ta přestane svědit. Odjely s další dávkou soli a krému s vírou, že už to za týden bude lepší.Atopický ekzém a léčba v solné jeskyni Letňany

Druhý týden ještě horší

Nebylo. Koupaly, mazaly, a když přijely po dvou týdnech, ekzém byl ještě horší. Na těle holčičky snad nebylo místo, které by nebylo hnědé. Babička už chtěla přestat v léčbě, že už je to moc dlouho a stále se to jenom zhoršuje. Musel jsem ji dlouho přesvědčovat, že když se ekzém tvořil několik let, nemůže se ho tělo zbavit za týden a aby ještě týden pokračovaly v koupelích a mazání.

Ekzém po třech týdnech léčby

Po třech týdnech přijely znovu do solné jeskyně v Letňanech a stal se zázrak. Holčička byla až na pár skvrn úplně čistá.

MÁTE DOMA BAZÉN? Mohlo by vás zajímat >>> Jak vybrat správný solární ohřev bazénu?

Příběh se šťastným koncem u dospělého atopika

Volala mi paní z Liberce, že si přečetla o mé léčbě atopického ekzému a že to chce vyzkoušet. Celotělový ekzém se jí objevil po úspěšně ukončené chemoterapii a už rok s ním neúspěšně bojuje u kožní lékařky. Ten samý případ. Chemoterapie zcela vybila mikroflóru ve střevech a rozmnožily se tam kvasinky. To jí ale, bohužel, žádný lékař neřekl.
Doporučil jsem jí známý postup, poslal sůl z Mrtvého moře a krém a varoval, že se ekzém může zhoršit. Za týden mi paní volala, že se na sebe ani nemůže podívat do zrcadla, jak hrozně vypadá. Prosil jsem ji, ať pokračuje a hlavně nepřestává, protože jinak ekzém zaleze zpět. Bude to sice vypadat, že se zlepšil, ale nikdy se ho nezbaví. Poslal jsem jí další dávku soli a krému.
Po měsíci přišly dvě paní k nám do jeskyně a jedna z nich se představila, že je ta z Liberce s ekzémem. Byla úplně čistá. Vyprávěla mi, jak se šla, už vyléčená, ukázat ke své kožní lékařce. Ta radostně volala, že je skvělé, jak ta poslední kortikoidní mast, co jí předepsala, pomohla. Paní jí vysvětlila, díky čemu je bez ekzému a lékařka jí řekla, že je to sice hezké, ale že je to alternativní medicína a tu že nemůže podporovat.

Máte problémy s pokožkou, trápí Vás nebo Vaše děti atopický ekzém?

1. Začněte s tím, že se „předávkujete“ Lactobacily.
2. Každý den se koupejte v soli z Mrtvého moře
3. Po koupeli a alespoň vždy znovu ráno (můžete ale vícekrát denně) potírejte pokožku krémem se solí a avokádem (pokud je hodně suchá) nebo tělovým mlékem se solí z Mrtvého moře.
Vše objednáte v e-shopu Solné jeskyně Letňany.

Pročištění pokožky trvá minimálně měsíc, tak dlouho by měla trvat i terapie.

Máte k léčbě atopického ekzému dotaz? Zavolejte na tel.: 736 701 422

nebo napište info@solnajeskyneletnany.cz

Podívejte se na video, proč solná jeskyně Letňany získala jako jediná v ČR Certifikát státního zdravotního ústavu.


Přečtěte si také článek o možných příčinách atopického ekzému >>>