google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Solná jeskyně Praha 9 Letňany. Je vhodná v těhotenství?

tehotenstvi briskoPoznala to skoro každá nastávající maminka. Jakmile otěhotněla, ucpal se jí nos, nemohla dýchat a nejhorší to bylo v noci, kdy se kvůli tomu nemohla vyspat. V těhotenství se totiž víc prokrvují všechny sliznice (aby se do těla miminka dostal dostatek kyslíku a mělo v děloze veškeré pohodlí). Někomu se prokrvují hodně i nosní sliznice a pak je z toho ucpaný nos.

Není to klasická rýma ani sinusitida (zánět nosních dutin). Je to hormonálně způsobená vasomotorická "rýma" a měla by znovu po porodu odeznít. Co ale dělat do porodu, aby se maminka alespoň vyspala?

Nejrychlejší pomoc je použití spraye se slaným roztokem (Sterimar), který se stříká do nosu. Vzhledem k tomu, že obsahuje pouze zředěnou mořskou vodu, můžete ho použít kdykoliv, jak často chcete a jak dlouho potřebujete. Prostě si při obtížích stříknete do obou nosních dírek, přebytek necháte vytéct a zbytek jemně vysmrkáte. 

ČTĚTE: JAK LÉČÍME ATOPICKÝ EKZÉM V SOLNÉ JESKYNI PRAHA 9 LETŇANY.

Další pomocí pro těhotné je pravidelná (alespoň 1 týdně) návštěva solné jeskyně. O tom, jak má správná solná jeskyně vypadat a co v ní máte cítit, jsem zde již psal. Vysoká koncentrace soli, obsažená ve vzduchu naší solné jeskyně, pomáhá těhotným uklidňovat zduřelé sliznice, čistit je a uvolňovat ucpaný nos. A nejen to. Pobyt ve slaném vzduchu odčerpává přebytečnou vodu z těla a zmírňuje otoky svalů a kloubů.

Naši solnou jeskyni mohou těhotné navštěvovat každý den, aniž by se nějak předávkovaly , vždyť i těhotné ženy žijí u moře ;-)

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma