google-site-verification=Zo63IpH42PPursLYuNcTm1j2f-P-7lkD8bPo5L7Dvts

Jak využít léčivé účinky soli a bahna z Mrtvého moře.

Mrtvé mořeMrtvé moře je nejníže položené místo na světě. Nachází se 400m pod úrovní moře, mezi hranicemi Jordánska a Izraele a je považováno za nekonečný zdroj zdraví a krásy. Vzduch je zde suchý a čistý, bohatý na bromid a kyslík. Sluneční paprsky jsou „přírodně filtrovány“ a chrání pokožku před spálením. 

Celková délka je 75 km a rozloha přes 1 000 km². Vzniklo zhruba před 3 mil. lety na rozsedlině po velkém vrásnění zemské kůry. Mrtvé moře je 10x slanější než jiná moře a oceány, obsahuje 21 minerálů, z nichž 12 není v žádné jiné vodě. Jsou zde i místa, kde voda vytvořila nánosy bahna.

Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře je doporučena pro chronické bolesti zad a pohybového aparátu, únavu svalů, revmatismus a zároveň příznivě ovlivňuje průběh kožních onemocnění. Bahno i sůl mají blahodárné účinky na lidský organismus, léčebné i relaxační. Hrají velkou roli při léčbě nemocí jako jsou lupenka, ekzémy, akné, revmatismus, akutní a chronické záněty či bolesti pohybového aparátu, péče o vlasy a celé tělo.

Jak se využívají účinky soli z Mrtvého moře nejčastěji Mrtvé moře sůl

Sůl z Mrtvého moře se nejvíce používá na celotělové koupele. Do vany nasypte 100 - 200 g soli a relaxujte 20 minut. Po ukončení koupele je nejlépe zabalit se do ručníku, nebo si vzít župan a nechat na sobě sůl zaschnout. Teprve po hodině se osprchujte a ošetřete tělo hydratačním krémem nebo tělovým máslem.

Sůl z Mrtvého moře se však může využít i jinak! Připravte si doma vodu z Mrtvého moře a využijte ji na ekzémy, lupenku a další potíže s pokožkou!

Jak na to? Do zavařovací láhve nalijte 2 dcl teplé vody a přidávejte sůl z Mrtvého moře, dokud se bude rozpouštět. Jakmile na dně zůstanou krystaly soli a již se nerozpouští, máte hotovou vodu z Mrtvého moře. Voda Vám vydrží roky, protože se nezkazí. Nepřežije v ní vůbec nic, ani plísně, kvasinky, bakterie, viry, prostě nic.
Tímto roztokem potřete postižená místa (roztok při styku s pokožkou může pálit) a nechte zaschnout. Pro děti doporučuji dát do skleničky 2 lžíce vody z Mrtvého moře a dolít čistou vodou. Až tímto slabším roztokem potírejte dětskou pokožku.
Nechte působit alespoň 30 minut až hodinu. Pokud se nemusíte oblékat, aby oblečení nedřelo ošetřená místa, nechte působit celý den a smyjte až večer. K následnému potření postižených míst použijte krém proti lupence a ekzémům.

Na akné

Na oblasti s akné použijte vodu z Mrtvého moře. Potřete postižená místa a nechte zaschnout. Pozor při aplikaci na čele, aby voda nevtekla do očí. Nechte působit co nejdéle. Potom omyjte vlažnou vodou. K následnému potření postižených míst použijte emulzi proti akné.

Mrtvé moře odsolováníNa vlasový přeliv.

Na vlasy použijte roztok se solí z Mrtvého moře (2 - 3 polévkové lžíce rozmíchejte v litru teplé vody). Tím přelijte v předklonu vlasy a jemně vmasírujte. Držte si přitom ručník na čele, nejlépe oběma rukama (někdo z rodiny Vám vlasy přelije), protože roztok v očích může pálit. Nechte působit alespoň hodinu, znovu platí, čím déle tím lépe. Vlasy poté umyjte šamponem. Pokožku hlavy tak zregenerujete, odstraníte lupy, pomůžete při odstranění ekzémů a vlasy budou krásně lesklé. 

Osolení polévky solí z Mrtvého moře? 

Sůl z Mrtvého moře je díky vysokému obsahu minerálních látek (47% hořčíku) velice hořká na chuť. Raději ji ani nechutnejte a na osolení polévky, pokud ji nechcete vylít, raději hned zapomeňte :-)

Reference
Profesor Zalmanovič – přední americký dermatolog testoval na třiceti ženách různého věku a různého typu pleti bahenní masku z Mrtvého moře a došel k závěru, že bahenní maska stimuluje, vypíná, čistí a osvěží pleť. 
Profesor Paz z Izraele a Dr. Arndt z Německa předvedli, že koupel se solí z Mrtvého moře 2x až 4x týdně zlepší kondici u více než 80% pacientů trpících psoriázou. 
Dr. Machtey z Izraele upozornil na efekt soli z Mrtvého moře u degenerativních onemocnění u věkové kategorie nad 60 let. 
Dr. Engel z Německa oznámil výborné výsledky u 88% pacientů s osteoartritidou páteře. 
Prof. Sukenik z Izraele zvýraznil efektivnost soli z Mrtvého moře u revmatické artritidy.

Sůl z Mrtvého moře, která je nerafinovaná, pouze vysušená z vody Mrtvého moře objednáte v našem e-shopu >>>

PŘEČTĚTE SI TAKÉ :
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>>