Novinky a články o solné jeskyni Letňany, Strana 3

Vaginální (poševní) mykóza - jak ji účinně léčit

Nejčastěji se mykóza u žen projevuje jako pálení nebo svědění pochvy, zarudlá vnější rodidla a bílý, tvarohovitý poševní výtok

Multi-Gyn Kompletni nabidkaČasto je mykóza způsobena používáním nevhodných mýdel a kosmetických přípravků, které nejsou přímo určeny na intimní hygienu. Další možnou příčinou mykózy u žen je koupání v bazénech. Chlór obsažený ve vodě, stejně jako nevhodné mýdlo, vysušuje sliznici v pochvě, ta neplní svoji funkci a dovoluje infekci dostat se dále do těla. Výsledkem je přemnožení kvasinek a bílý, tvarohovitý poševní výtok.

Vaginální mykóza se také může objevit po užívání antibiotik.Ty vyhubí přirozenou mikroflóru ve střevech (Lactobacily) a rozmnoží se tam kvasinky. Krevním oběhem se rozšíří do celého těla a tím i do vagíny. Jako prevenci před mykózou se proto doporučuje spolu s antibiotiky užívat 3x denně Lactobacily v tabletách. Užívejte je raději ještě o týden déle než antibiotika, aby se srovnala střevní mikroflóra.
Pokud již mykózou trpíte, užívejte vždy ráno a večer 3 tablety Lactobacilů, můžete i 5 tablet. Čím víc, tím líp. Nebojte se, Lactobacily se nepředávkujete. I kdybyste snědli 50 tablet, jedině dobře pro střevní mikroflóru.

MÁTE DOMA VÍŘIVKU? Přečtěte si >>> Jak ušetřit při provozu domácí vířivky.

Femigel - novinka v boji s mykózou pro ženy i pro muže.

Když už se mykóza objeví, vyzkoušejte přípravky Australian Bodycare s Tea Tree olejem.
Jsou to přírodní produkty s mimořádným účinkem při odstraňování příznaků a příčin poševních obtíží u žen  a mykózy u mužů.
Všechny produkty obsahují přírodní antibakteriální Tea Tree Olej, který pomáhá ženám i mužům při problémech v intimní oblasti, zmírňuje svědění, suchost případně mokvání, opruzení nebo nežádoucí zápach v intimní oblasti, který způsobují bakterie. Přírodní Tea Tree Olej účinně bojuje proti těmto bakteriím a chrání pokožku.

Poskytují okamžitou úlevu od příznaků mykózy, jako jsou: svědění, pálení, nepříjemný zápach, výtok, podráždění, u mužů popraskaná nebo zarudlá předkožka a žalud. Napomáhají obnovit přirozenou bakteriální mikroflóru, zabraňují množení a rozvoji patogenních bakterií a kvasinek.
Jsou vhodné pro dívky a ženy v každém věku a také pro muže. Těhotné a kojící matky by se měly před užíváním poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Jak probíhá léčba mykózy produkty Australian Bodycare? Rychle a účinně!

Pochvu je důležité nejdříve omýt. K tomu slouží Intim Wash pro každodenní hygienu intimních oblastí žen i mužů. Jeho výhodou, kterou oceňují všechny ženy je to, že vůbec nepálí a je příjemný na pokožku.

S mykózou by měli vždy bojovat oba sexuální partneři společně. Proto přípravek pro vnější omytí pochvy a partner pro omytí žaludu používejte oba. Omytí provádějte každý den ráno a večer.

Po omytí potřete poševní vchod a žalud u muže Femigel krémem. Muži by si měli umývat a potírat žalud také vždy před pohlavním stykem.
Na potlačení růstu přemnožených kvasinek uvnitř vagíny, doporučuji také každý den před spaním vymáčknout do vagíny 1 tubu Femigel krému. Banner do clanku 7 mytu zluty

Při dodržení tohoto postupu by měla mykóza do jednoho týdne ustoupit jak u ženy, tak i u muže. 

Mykóza u mužů se většinou projevuje jako červené flíčky na žaludu a předkožce, případně pálením při močení. Flíčky mohou být hladké nebo hrubé. O mykóze u mužů si přečtěte zde >>.

Mykóza u mužů často probíhá v tzv. asymptomatické, bezpříznakové formě, a ti ji tak přenášejí na svoji sexuální partnerku znovu a znovu, aniž o tom vědí. Pokud se partner neléčí zároveň s partnerkou, nepříjemné svědění a bílý poševní výtok jí znepříjemňují život stále, i když se sama léčí.
Při mykóze by měl partner potírat žalud a předkožku slabou vrstvičkou krému každý den, alespoň po dobu jednoho týdne, i když nemá žádné vnější příznaky.

Jako lubrikant doporučuji používat Intim Glide Lubrikant u obou partnerů. Působí proti vaginální suchosti u žen, zvlhčuje penis a žalud u muže a zároveň omezuje přenesení mykózy, bakteriální nákazy, mezi partnery během sexu.

Femi Daily gel jak už název napovídá, je určený ke každodennímu použití u žen i mužů. Pomáhá proti vaginální suchosti u žen, zvlhčuje penis a žalud u muže a zároveň omezuje přenesení mykózy a bakteriální nákazy mezi partnery během sexu. Femi Daily obsahuje přírodní antibakteriální Tea Tree Olej, který chladí a zklidňuje intimní oblast a udržuje ji hydratovanou po celý den.

Řada přípravků MultiGyn obsahuje:

MultiGyn Douche CombiPack - vaginální irigátor a tablety na poševní výplach - k bezpečnému výplachu pochvy, účinně a rychle odstraňuje poševní obtíže
MultiGyn ActiGel 50 ml - vaginální krém - používá se k potírání poševního vchodu ženy a žaludu u muže

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Senná rýma (pylová alergie) - příznaky a její léčba

Vzhledem k tomu, že tzv. senná rýma není způsobena senem a nejde o rýmu, používá se dnes spíše termín „sezonní pylová alergie“.
Senná rýma - sezonní pylová alergie, je nejrozšířenější skutečně alergické onemocnění, kterého v posledních letech výrazně přibylo – nyní postihuje asi pětinu populace. Netrpí při něm však pouze nos. Nejnepříjemnější příznak je neustálé slzení očí při zánětu spojivek alergického původu.

Příznaky sezonní pylové alergie.
Hlavním příznakem senné rýmy bývá svědění v ústech, uších a hrdle. Svědění v ústech je důsledkem zavlečení pylových zrn z dýchacích cest přes nosohltan do úst. Někteří pacienti si stěžují na svědění v uších, jehož příčinou je nervové propojení zadní stěny nosohltanu s uchem.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: JAK LÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? VÍCE ZDE >>

Alergická senná rýma
Nosní sliznice normálně produkuje hlen, který pomáhá udržet nosní dírky v čistotě. Při alergické reakci na pyl je sekrece tolik, že vodnatá tekutina volně vytéká, takže postižený neustále popotahuje a posmrkává.

Plný ucpaný nos
Nejobtížnější ze všech příznaků obtěžuje asi polovinu postižených. Je výsledkem otoku nosní sliznice po uvolnění histaminu. Úplné ucpání nosu vede k bolestem hlavy (zejména při předklonu), poruchám spánku a dýchání ústy, při němž vysychá v ústech.
 
Zánět vedlejších dutin nosních (sinusitida)
Vedlejší nosní dutiny neboli sinusy jsou vzduchem naplněné dutiny v lebečních kostech, které jsou propojené s nosní dutinou. Při otoku nosní sliznice snadno dojde k uzavření komunikujících otvorů a k uzavření dutin, v nichž může vzplanout bakteriální infekce, čímž vzniká zánět dutin, zvaný sinusitida. Akutní sinusitida je bolestivé onemocnění provázené horečkou a celkovými příznaky infekce.
 
Svědění a slzení očí
Pylová zrna se mohou snadno dostat do očí, kde reagují s žírnými buňkami v oční spojivce (konjunktivě), která kryje oční bělmo a vnitřní povrch očních víček. Zánět spojivky se projevuje svěděním, zčervenáním a slzením očí. Následkem toho dochází ke zvýšené tvorbě slz, které se snaží vymýt dráždivou látku. 

Jak omezit kontakt s pylovými alergeny
- nechoďte ven v podvečer, kdy je množství pylových zrn v ovzduší nejvyšší
- ve dnech s vysokými počty pylu pokud možno vůbec nevycházejte
- spěte při zavřeném okně, aby za tiché, bezvětrné noci nevnikal pyl do místnosti
- noste sluneční brýle, které brání pylu, aby se dostal do očí
- informujte se na pylový filtr ve větrání v autě
- ideálním místem pro dovolenou jsou pobřežní oblasti, kde mořské vánky udržují pyl ve vnitrozemí
- večer se osprchujte a umyjte si vlasy, abyste se zbavili pylu, který se na vlasy nachytal

Jak pomáhá solná jeskyně Praha Letňany při pylové alergii
-  ve vzduchu naší solné jeskyně je koncentrovaný obsah soli a minerálů obsažených v mořské vodě, mořský vzduch pomáhá uklidňovat zduřelé nosní sliznice, tím i otok očí a slzení
- do vzduchu uvnitř solné jeskyně se nedostanou žádné alergeny z venku (prach, pylové částice) díky účinné filtraci a také díky průchodu čerstvého vzduchu skrz stěny postavené ze solných briket, které působí jako druhá filtrace (pobyt je tak obzvláště vhodný pro pylové alergiky na jaře a v létě)
- teplota i vlhkost vzduchu je udržovaná na optimálních hodnotách (20 - 22 C, vlhkost 40 - 50 %) takže během pobytu dochází u alergiků k okamžité úlevě

Od našich klientů, kteří k nám chodili pravidelně alespoň jednou týdně během zimy, máme potvrzeno, že se jim alergická senná rýma během jarních měsíců již neobjevila nebo měla o hodně slabší průběh. Bylo to způsobeno uklidněním sliznic díky dýchání slaného vzduchu, obsaženém v naší solné jeskyni. Sliznice se pročistily a přestaly alergicky reagovat na pily a nečistoty.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >


Pupínky, vyrážka na žaludu, popraskaná a rudá předkožka = mykóza u mužů.

Mykóza netrápí pouze ženy, i muži mají své dny....

mykoza u muze vyrazka na zaluduZačíná to jemným svěděním při močení. Někdy je to příznak zánětu močových cest, ale ten se v dalším vývoji projeví jen zčervenáním kolem vyústění močové trubice na žaludu. Potom se objeví pupínky na žaludu, kterých je čím dál tím víc, předkožka zrudne a někdy i popraská. Ani se nedá přetáhnout, jak to bolí. Tak se projevuje mykóza penisu u mužů.

Stejně jako vaginální mykóza u žen je to pohlavní nemoc, která však má u mužů rozdílné příznaky. Někdy muži ani netuší, že mykózou trpí, protože ji mají ve skryté formě. Pak se partnerka sice léčí, ale mykóza se jí stále vrací.

Prvním znamením nákazy u mužů, je jemné pálení při močení. Pak se objeví červené pupínky nebo vyrážka na žaludu. Nemusí to svědit, nemusí to bolet, prostě to tam je. Někteří "pánové" si řeknou, nic to nedělá, ono se to ztratí a pokud nemá partnerka zájem o jejich pohlavní zdraví, nikdy se to ani nemusí dozvědět. Jen si pořád léčí tu "svou" vaginální (poševní) mykózu...

Ono je totiž ještě stále mnoho "chlapů", kteří se před pohlavním stykem nemyjí (a nemyslím tím jenom penis) a během sprchy nebo koupele si nepřetahují předkožku, aby si omyli žalud, kolem kterého se ukládá tzv. smegma. To že se tam vytváří, je zcela normální (skládá se z odloupnuté buněčné tkáně a z výpotku mazových žláz pohlavního orgánu - u mužů i u žen), ale pokud se neomyje delší dobu (2 dny a více), začne se rozkládat a zapáchat. Pokud se poté dostane při pohlavním styku do pochvy, partnerka se může rovnou objednat u gynekoložky.

MÁTE DOMA VÍŘIVKU? Přečtěte si >>> Jak ušetřit při provozu vířivky a ještě levně ohřát vodu?

smegma okolo žaludu

Takže, každý muž, i ten největší "chlapák", by měl dodržovat základní pravidla hygieny a ještě víc před pohlavním stykem. Měl by si v každém případě omýt penis, přetáhnout předkožku a vymýt smegma (viz obrázek vpravo) které se tam neustále tvoří (a je to správně!) přípravkem Intim Wash pro každodenní hygienu intimních oblastí. 
Pokud chlap objeví na žaludu červené pupínky nebo flíčky (mohou být hladké i drsné), i když jinak nemá žádné problémy, měl by začít léčit mykózu a informovat o tom partnerku, aby se léčili současně pomocí krému s Tea Tree olejem Femigel. Mykóza se jinak ve svém průběhu může rozšířit i do okolí pohlavních orgánů, kde se vytvoří mokvavé fleky a pak už se šíří po celém těle.

Příznaky mykózy u mužů:
- svědění nebo pálení při močení 
- zarudlé vyústění močové trubice 
- citlivý, začervenalý žalud na dotek 
- červené skvrny na žaludu 
- červené vystouplé skvrny (hrbolky) na žaludu 
- červená vyrážka kolem spojení žaludu a předkožky 
- suchá, popraskaná předkožka 
- pálení předkožky
- světlé mokvající skvrny na předkožce a žaludu

Pro léčbu mykózy u mužů, pokud se objeví svědění, vyrážka nebo pupínky na žaludu, by měli oba partneři alespoň 2x denně používat k potírání pohlavních orgánů Australian Bodycare Femigel. Postižená místa přestávají svědit a vyrážka (případně výtok u ženy) se postupně vytrácí. 
V potírání je nutné pokračovat alespoň 7 dní. Při pohlavním styku se doporučuje používat kondom nebo alespoň potřít penis a žalud krémem Intim Glide, který funguje výborně také jako lubrikační gel.
Pokud se oba partneři spojí v boji proti pohlavní mykóze a pánové nebudou tvrdit, že to je pouze ženská záležitost, budou si oba brzy znovu užívat milování bez toho, že "tam něco drhne, bolí, svědí, vadí, zapáchá nebo je nepříjemné".

Pupínky na žaludu a vyrážka na předkožce

Kdy se může objevit mykóza u mužů:

- při nedostatečném omývání žaludu od nahromaděného smegma
- po sexu s partnerkou, která má mykózu
- při zánětu močových cest
- po užívání antibiotik - antibiotika zabijí všechny laktobacily ve střevech a přemnoží se v nich kvasinky
- při oslabení imunitního systému

Jak účinkuje Femigel krém při mykóze u mužů:
- po potření žaludu a předkožky má mírně chladivý účinek
- již po dvou dnech je žalud na dotek méně bolestivý
- třetí den mizí popraskání předkožky
- čtvrtý až pátý den se zmenšují červené flíčky
- po týdnu pravidelného potírání (vždy po předchozím omytí žaludu a předkožky) flíčky většinou zcela vymizí
- doporučuje se v potírání pokračovat ještě alespoň další tři dny

ALE HLAVNĚ, je nutné obnovit mikroflóru ve střevech a přebít kvasinky, které mykózu způsobují, velkým množstvím Lactobacilů. Doporučuji alespoň 3 tablety ráno a večer. Jinak sice léčíte následek, ale neléčíte příčinu!

Lactobacily i Femigel můžete objednat v našem e-shopu: Swiss Lactobacily "5" pro dospělé nebo přímo zakoupit v naší solné jeskyni.

Tak co "chlapi", postavíte se mykóze jako chlap?

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.


Miminka - rýma a kašel u miminek a pomoc v solné jeskyni Praha Letňany

IMG_1129 800_smallPro muže je to smrtelná nemoc ;-), pro miminka je nepříjemná, pro maminky jedna z nejhorších nemocí jejich drahoušků.

Mluvím o rýmě, prostém nachlazení, které nás chlapy dokáže vyřadit z normálního života. Ano, dokážeme chodit se zlomenou nohou 14 dní a nejdeme k doktorovi, protože TO nic není, ale jakmile nás přepadne rýma, umíráme a dožadujeme se plné podpory okolí, manželky nebo přítelkyně ;-(.
Když nám nikdo není nápomocen, pomůžeme si sami, ne však miminko. To bohužel neumí smrkat, napařovat si obličej, nemůže samo chodit do solné jeskyně :-) atd... a hlavně, pokud má ucpaný nos, nemůže se ani pořádně najíst (nakojit).

Stejně jako pro chlapy, je pro miminka rýma velice nepříjemná nemůcka.
Jak na ní a jak pomoci miminkům?

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? VÍCE ZDE >>>

Miminka nemohou sedět a tak jim rýma stéká do hrtanu a tam je trápí (proto taky kašlou). Jako první pomoc jim zvedněte pod hlavou matraci, na které leží. Dejte tam třeba tlustou velkou knihu (pod hlavu) a středně tlustou knihu pod tělo. Prostě aby byla matrace rovná, ale měla mírný sklon. (My jsem to řešili různým počtem časopisů....)
Miminka neumějí smrkat a tak se jim musí pomáhat. Použít můžete různé odsávačky, ale to je pro miminko dost nepříjemné.
Proto je lepší rýmě předcházet.
Důležité při boji s rýmou, je udržovat doma správnou vlhkost. Ta by se měla pohybovat mezi 40 - 50%, stejně jako v naší solné jeskyni. Pod 30% je již velmi suchý vzduch a ten vysušuje sliznice, nad 50% přispíváte k rozmnožování plísní a roztočů v bytě (nad 60% je to už jako v tropickém pralese). Některé solné jeskyně uvádí, že je u nich vlkost 60-70%. Tam bych opravdu nechtěl relaxovat :-(((( Pokud jste byli někdy v botanické zahradě, víte o čem mluvím....

S vlhkostí souvisí teplota vzduchu. Pro spaní miminek se doporučuje teplota 20-21°C. Raději jim dejte teplejší dupačky, na ně Miminka v solné jeskyni Letňanyponožky, než abyste spoléhali na peřinku, tu stejně odkopou.
Pro větší děti, 2 roky a více, již zkuste při spaní 18°C. Hlavně před spaním vypněte topení, to hrozně vysušuje vzduch a tím i sliznice v nose. Pokud opravdu musíte při spaní topit (ale neměli byste), dejte na topení mokrý ručník, abyste zvýšili vlhkost vzduchu. A před spaním pořádně vyvětrejte.

Z mé vlastní zkušenosti vím (mám 3 dcery), že byly přikryté až k nosu, když byla v pokoji nízká teplota, třeba i 15°C. Jakmile byla teplota vyšší než 18°C, neustále se odkopávaly. 
Naše třetí dcera spala mezi námi na manželské posteli a neustále se také odkopávala. V ložnici máme někdy i 15°C (nikdy tam netopíme) a ona přesto není téměř nemocná, jen minimálně (většinou to chytne od jiných dětí). Samozřejmě jsme ji v průběhu noci přikrývali, ale ona se stejně během pár vteřin odkopala. Proč?
Protože děti mají rychle pracující metabolismus (látkovou výměnu) a je jim prostě pořád teplo. Proto se odkopávají, je jim vedro!!!!
Proč se neodkopou, když je dáte pořádně zabalené v kočáře ven na mráz? Protože dýchají studený vzduch a ten odvádí přebytečné teplo, které produkuje jejich tělíčko!!!!
Netrapte je teplem, dopřejte jim studený a vlhký vzduch na spaní. Pak se nebudete trápit s jejich rýmou a nebudete muset používat odsávačku, kapky do nosu atd...

A jak pomáhá naše solná jeskyně miminkům při rýmě?
Při pobytu u nás miminka dýchají slaný vzduch, zvlhčují si tím nosní sliznice, uklidňují si je a tím se jim lépe dýchá. Přirozeně, lehce a nenásilně. Zbavují se tak nejenom rýmy, ale také ekzémů a alergií. Přesvědčilo se o tom již hodně maminek, zkuste to také!

Zdravá a silná miminka Vám přeje Jaroslav Málek

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
JAK OHŘÁT BAZÉN ZDARMA? Solární plachta s nylonem CorniSun to dokáže. Ověřte si to! >>>

Odkopávají se neustále Vaše děti ve spaní?

Pak máte při spaní v pokojíčku nebo v ložnici (pokud spí s Vámi) vysokou teplotu!

"Já už nevím co mám dělat. Tomášek se pořád při spaní odkopává. Koupila jsem mu flanelové pyžamo, topení dávám na noc raději na čtyřku, aby nenastydl. Já mu snad koupím spacák." 
"Anička se taky pořád odkopává, topení máme v ložnici taky naplno. Já kvůli tomu nemůžu spát, jaké mi je vedro."

Tento rozhovor jsem vyslechl od maminek v naší solné jeskyni. Jejich děti měly rýmu a kašel a tak si ji k nám přišly vyléčit. Bohužel ale maminky netušily, že právě noční vytápění ložnic a dětských pokojíčků je ta pravá příčina nemoci jejich dětí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: ATOPICKÝ EKZÉM A JEHO LÉČBA SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE - VÍCE ZDE >>

Děti se totiž odkopávají kvůli teplu, které jim je pod peřinou. Jelikož se ale po odkopání neumí znovu přikrýt, když jim je znovu zima, musíme je přikrývat my. A tak to je pořád dokola. Zkuste vypnout na noc topení, dejte  na něj mokrý ručník abyste zvlhčili vzduch a řádně vyvětrejte. Doporučovaná teplota pro spaní je kolem 18 stupňů.
Ne nebojte se, děti určitě nenastydnou. Jelikož budou dýchat chladný, čerstvý vzduch, nebude jim pod peřinou horko a nebudou se odkopávat. Jejich nosní sliznice nebude vysušovaná teplým vzduchem, bude správně vlhká a bude plnit svojí základní funkci - zachytávání alergenů, prachu, pylu a bakterií a bude bránit jejich vniknutí do těla.

A jakou má souvislost odkopávání dětí s naší solnou jeskyní? Při pobytu v naší solné jeskyni se nosní sliznice miminek a dětí zvlhčuje a tím se zlepšuje její funkce, kterou při spaní v přetopené místnosti ztrácí. Také se uklidňuje její zduření při rýmě a spouští se zastydlá rýma.
Proto nezapomeňte, čtyři z pěti lékařů doporučují v ložnici a dětském pokojíčku v noci netopit, větrat před spaním a udržovat vlhkost vzduchu v bytě mezi 40 - 50 % (například namočeným ručníkem na topení).


Alergie na pyl „alergická senná rýma“ - zbavte se jí v naší solné jeskyni.

alergická rýma léčbaZáchvaty kýchání a intenzivní slzení očí během teplého slunného dne - to jsou příznaky alergie na pyl, tzv. alergické senné rýmy. Po několika návštěvách solné jeskyně Letňany se příznaky alergie významně zmírňují.

Projevuje se tak chybná reakce obranného systému těla na látky normálně neškodné. U alergické senné rýmy jsou to právě pyly, které uvolňují rostliny do vzduchu a ty dráždí dýchací cesty postiženého. Bylo zjištěno, že u  dětí narozených v pylové sezoně je vyšší pravděpodobnost, že se u nich vyvine sezonní alergie na pyl.

Na alergickou sennou rýmu se nejčastěji užívají léky způsobující dekongesci (stažení krevních cév zásobujících nosní sliznici). Jejich účinek je rychlý, ale bohužel krátkodobý. 
Jelikož tělo uvolňuje při alergické reakci nadměrné množství histaminu, který způsobuje otoky a svědění, užívají se antihistaminika (tablety nebo sirup), které blokují jeho zánětlivé účinky. Antihistaminika lze využít též jako zklidňující prostředek. Protože se histamin účastní mechanismů vedoucích ke zvracení, lze antihistaminika využít například při prevenci mořské nemoci.
Pozor na užívání Aspirinu a dalších podobných léků, které alergické příznaky pylové alergie spíše zhoršují. Jejich užívání se proto při senné rýmě nedoporučuje.

Jak pomáhá pobyt v naší solné jeskyni při alergii na pyl (senné rýmě)? 
Do vzduchu uvnitř solné jeskyně se nedostanou žádné alergeny (prach, pylové částice) z venku, díky účinné filtraci a také díky průchodu čerstvého vzduchu skrz stěny postavené ze solných briket, které působí jako druhá filtrace (pobyt je právě proto vhodný pro tzv. pylové alergiky). 
Ve vzduchu naší solné jeskyně je díky tomu koncentrovaný obsah soli a minerálů obsažených v mořské vodě. Ty se uvolňují prostupem vzduchu mikroštěrbinami v solných stěnách jeskyně. Mořský vzduch pomáhá uklidňovat zduřelé nosní sliznice pouhým dýcháním a zmírňuje příznaky alergie na pyl. 
Ve vzduchu jeskyně je také obsaženo vysoké množství záporných iontů vzduchu, což má naše jeskyně jako jediná v ČR potvrzeno atestem Státního zdravotního ústavu. Počet záporných iontů ukazuje na čistotu vzduchu. Čím více jich je, tím vzduch obsahuje méně nečistot a lépe se dýchá.

Spojením vysokého obsahu minerálů, soli z Mrtvého moře a záporných iontů, se vzduch v naší solné jeskyni stává pravou oázou pro alergiky, a to nejenom ty pylové.

"Senný alergik" odchází po seanci se zklidněnými sliznicemi, bez slzení očí a tekoucí rýmy.

Jak často navštěvovat naši solnou jeskyni při alergické senné rýmě? Při silné reakci mohou postižené osoby navštěvovat naši solnou jeskyni každý den. Při mírných obtížích doporučuji dvě návštěvy týdně.


Je voda v Mrtvém moři slaná?

Mrtvé mořeJak jsem se dočetl v jednom článku, je prý 10 x slanější než v normálním moři.

Bohužel bylo z toho článku vidět, že v životě vodu z Mrtvého moře nechutnali(y) a sůl z Mrtvého moře neviděli(y). Voda v Mrtvém moři sice obsahuje 10 x více soli než normální moře, ale jak si může každý návštěvník naší solné jeskyně vyzkoušet, voda i sůl z Mrtvého moře NENÍ SLANÁ, ale HOŘKÁ a na chuť je tak, promiňte mi to slovo, hnusná, že jí okamžitě vyplivnete. 
Je to právě díky vysokému obsahu minerálů (až 80%, z toho 50% hořčíku), které tato sůl obsahuje.
Právě proto tak účinkuje na různé ekzémy, akné a další kožní problémy. Hořčík totiž pomáhá v obnově kožních buněk.

PŘEČTĚTE SI: JAK VYLÉČIT ATOPICKÝ EKZÉM SOLÍ Z MRTVÉHO MOŘE? - VÍCE ZDE >>

Další popis, který mne "zvedl ze židle" je to, že musíme (protože je naše jeskyně postavena výhradně z mořské soli) udržovat vlhkost pod 40%. Jinak by se nám prý jeskyně rozpustila!!!!
Přijďte k nám ráno než spustíme ventilaci, která tam nažene čerstvý vzduch a můžete se přesvědčit, že vlhkost vzduchu v jeskyni je často i 60% a přesto se nám nerozpouští ;-)
Pokud bychom nechali vlhkost přes 50%, bylo by v jeskyni nedýchatelno, stejně jako v botanické zahradě v Troji, která udržuje vysokou vlhkost kvůli motýlům a tropickým rostlinám. Dýchat se tam ale moc nedá a všichni návštěvníci si oddychnou (byl jsem tam), když vyjdou ven, na čerstvý vzduch. Tam ale vysoká vlhkost patří a tropickým rostlinám a motýlům prospívá, ne však návštěvníkům solné jeskyně.

Jak se říká, všeho moc škodí a my se snažíme vytvářet v naší solné jeskyni takové prostředí, které Vám bude příjemné a hlavně léčivé. Vlhkost v jeskyni udržujeme mezi 40 % - 50%, tak jak to doporučují lékaři. Proto k nám chodíte a já jsem rád, že Vám pobyt prospívá.
V naší solné jeskyni si (a myslím že jako v jediné v republice) můžete vnitřní vlhkost a teplotu vzduchu kdykoliv zkontrolovat, protože máme uvnitř teploměr s vlhkoměrem. Pokud to najdete i v jiné solné jeskyni, rád si tento názor poopravím. 
Děkuji Jaroslav Málek

MÁTE DOMA BAZÉN? Přečtěte si článek >>> 7 mýtů o solární plachtě a ohřevu bazénů.

Solarni plachta CorniSun ohřeje bazén zdarma


Zadní rýma a kašel u dětí a léčba zastydlé rýmy.

Trápí vás nebo vaše děti zadní rýma? Přečtěte si, jak léčit zastydlou rýmu.

Zastydlá zadní rýmaZánět vedlejších nosních dutin, zastydlá zadní rýma je výsledkem otoku nosní sliznice. Úplné ucpání nosu vede k bolestem hlavy (zejména při předklonu), poruchám spánku a dýchání ústy, při němž vysychá sliznice v ústech.

Při otoku nosní sliznice snadno dojde k uzavření dutin, v nichž může vzniknout bakteriální infekce, čímž vzniká zánět dutin. Akutní sinusitida, tzv. zastydlá zadní rýma, je bolestivé onemocnění provázené horečkou a celkovými příznaky infekce.

Můžete zkusit babské rady při zadní rýmě:
- lokte do horké, opravdu horké vody (vydržte)
- teplý, suchý obklad na čelo (do bavlněného pytlíku dejte lněné semínko a ohřejte ho v mikrovlnné troubě - 2 min.) - pomáhá to pro spouštění rýmy a uvolňování dutin.

Moje rady:
- proplachování nosu solným roztokem. Do hrnku s vlažnou vodou dejte půl kávové lžičky mořské soli. Rozmíchejte. Do dlaně si nalijte slaný roztok, trochu se předkloňte a nosem nasajte vodu z dlaně. Párkrát popotáhněte a vodu nechte volně vytéct z nosu. Slaný roztok nechte minutu až dvě působit. Pak se vysmrkejte.
- nebo slaným roztokem naplňte injekční stříkačku (bez jehly) a v předklonu nad umyvadlem si jemně stříkněte vodu do každé nosní dírky. Nechte vytéct a minutu až dvě působit. Vysmrkejte se.
Slaný roztok v nose vždy zkuste popotahovat, aby se dostal co nejdále v nosních dutinách.

Napařování dutin solným roztokem nad hrncem nefunguje a proč?

Možná jste slyšeli účinnou radu jak se zbavit zastydlé zadní rýmy - napařování dutin nad horkým slaným roztokem. 
Bohužel to nefunguje. Sůl se totiž s párou neodpařuje. Odpařuje se pouze čistá voda. Pokud by se sůl odpařovala, padal by u moře slaný déšť!!! 
Takže jediná možnost jak dostat sůl do nosních dutin, aby je vyčistila a zklidnila, je stříknout slanou vodu do nosu nebo dýchat slaný vzduch. Kde ale ten slaný vzduch vzít a kde ho dýchat?

Jak pomáhá naše solná jeskyně při zastydlé zadní rýmě?

Solná jeskyně Letňany, ve které je sůl ve vysoké koncentraci obsažena ve vzduchu, Vám pomůže tak, že při dýchání slaného vzduchu se Vaše zduřelé sliznice zklidní a uvolní tak průchod vzduchu do vedlejších nosních dutin. Tím dojde k uvolnění tlaku, který způsobuje bolesti hlavy a zastydlá rýma se spustí. 
Sliznice, kterou vysušuje klimatizace v kancelářích nebo suchý panelákový vzduch, nemůže plnit svoji funkci a tím se dostává do dýchacích cest vše, co by se tam normálně nedostalo. Slaný vzduch naší solné jeskyně pomáhá nosní sliznici tuto funkci vrátit.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Chcete se za noc zbavit rýmy? Vyzkoušejte noc v solné jeskyni Letňany! - více zde >>>>

Proč použít na bazén průhlednou solární plachtu? Ohřeje bazén ZDARMA! více zde >>>>


Jak účinně využít sůl proti koronaviru? Je to jednoduché a levné.

koronavirus rouska modraOchraňme naše seniory nejenom v domovech důchodců, zdravotní sestry v nemocnicích, ale i policisty, hasiče a třeba i pokladní v supermarketech, kteří nemají dostatek ochranných pomůcek a musí se setkávat s velkým množstvím lidí!

Prosolte si roušky a ústenky! 
Chcete vědět proč? Čtěte vysvětlení dole.

Co budete potřebovat k prosolení roušky:
100 g soli (kuchyňské, nejlépe mořské)
250 ml horké vody

Nasypte do misky sůl a doplňte horkou vodu, stačí teplota 60 – 80°C. Pro větší počet roušek smíchejte poměr soli a vody – 1 díl soli, 5 dílů vody. Míchejte, až se sůl rozpustí.

Do roztoku vložte roušky a nechte je potopené, dokud voda nevychladne.
Roušky vyndejte, trochu vymačkejte přebytečnou vodu, neždímejte a nechte uschnout (na topení nebo pověste na sušák)

Solný roztok nevylévejte, druhý den ho pouze zahřejte v mikrovlnce nebo na sporáku (nemusí se vařit) a použijte znovu. Měl by vydržet alespoň tři dny.

Po usušení bude rouška jakoby naškrobená. Pokud by Vám to vadilo, jemně ji promačkejte a zjemněte. Můžete ji případně i přežehlit, ale bez páry!, tou byste mohli sůl zase vyplavit.
Ne nebojte se, slaná rouška nedře nos, sůl nemá ani žádný zápach.

coronavirus rouska cervena

Jaké má výhody prosolená rouška nebo ústenka?

Pokud dýcháte, nasáváte z ní do dýchacích cest mikroskopické částečky soli. V dýchacích cestách a na sliznicích pak díky soli zase funguje osmóza, tím se sliznice pročišťují a pokud jsou oteklé, tak splasknou (např. při rýmě) - stejně jako při návštěvě naší solné jeskyně >>>.

1. Jakmile se virus nebo bakterie zvenčí dostane na prosolenou roušku, nejdéle během několika minut se, díky osmóze, (některé studie uvádí i méně než minutu) vysuší a bídně zhyne.

2. Pokud Vám rouška nebo ústenka dechem zvlhne, sůl se ve vlhkosti rozpustí a rouška pořád funguje jako ochrana proti virům.

3. Pokud jste nakažení jakoukoliv virózou, nemusí to být pouze koronavirus, a zakašlete do roušky, sůl okamžitě vykoná svojí práci a viry a bakterie zabije.

Co se díky prosolení roušek a ústenek stane?

1. Nebude možný přenos nákazy tím, že si zvenčí sáhnete na roušku nebo si ji neopatrně sundáte.
2. Pokud se dostanete do nakaženého prostředí, minimalizujete riziko, že se virus dostane do Vašich dýchacích cest.
3. Pokud zakašlete, minimalizuje se riziko, že by se okolí od Vás nakazilo.
4. Nemusíte se bát, že by ztratila účinnost, pokud v roušce budete delší dobu.
5. Levně si pořídíte účinnou ochranu proti virům a bakteriím a ještě si případně vyléčíte rýmu.

Jak je možné, že je sůl tak účinná v boji proti virům a bakteriím ve vzduchu?

V biologie na gymnáziu se učí o osmóze.
Viděli jste někdy psa, který pomočil trávu? Uschla. To je osmóza.
Proč si námořníci na dlouhé plavby brali nasolené maso? Osmóza.
Co se stane s virem, který si „sedne“ na sůl? Okamžitě zahyne. Osmóza!

V hodinách biologie jsme se učili o osmóze a mě to tak zaujalo, že si to pamatuji pořád.  Více o osmóze píšu v článku zde >>> Je to proces, při kterém pokud vložíte jakoukoliv živou sladkovodní buňku (např. kožní buňku člověka, travní buňku, plíseň) do slaného roztoku, začne ředit slané prostředí svojí vlastní vodou a úplně se vysuší. Proto ta uschlá tráva po pomočení psem, proto vysušená pokožka když vyjdeme z moře, proto nasolené maso u starých mořeplavců – nepřežije na něm žádná plíseň.

Využijte sůl, která je nad zlato i v boji s koronavirem!

Prosolená rouška a ústenka je díky soli stále hygienicky čistá.
Každý večer ji v solném roztoku prosolte, usušte a ráno je znovu připravena k použití.

Pokud byste měli obavy, že se viry stejně dostanou do dýchacích cest kolem roušky a ústenky, a jdete někam, kde je větší množství lidí (MHD, supermarket...), přečtěte si - co používat k ochraně přímo v dýchacích cestách >>>

PROMOŘIT? NE!  PROSOLIT? ANO! 
Proto chraňte se a prosolte se.

Malek rouska
       Držte se! Jaroslav Málek

Solární ohřev vody v zastřešeném bazénu CorniSun NOVINKA

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSunSOLÁRNÍ OHŘEV VODY V ZASTŘEŠENÉM BAZÉNU

Patentovaný solární ohřev zastřešených bazénů CorniSun, s nízkými pořizovacími i provozními náklady.

Už jste někdy vešli do chladné sprchy a začali se sprchovat teplou vodou? Co se stalo s okolním vzduchem? Ohřál se. Obrácený proces využUložitívá patentovaný solární ohřev vody v bazénu CorniSun. Patent č. 2009-21416

Pokud máte zastřešený bazén s posuvným zastřešením, pak víte, že v letních dnech pod ním dosahuje teplota vzduchu až 80°C. Abyste se mohli koupat, zastřešení odsunete a vypustíte horký vzduch. Někdo má dokonce z tohoto důvodu zastřešení odtažené celý den a zasouvá ho pouze na noc! Solární ohřev vody pro zastřešené bazény CorniSun využívá tento horký vzduch k ohřevu vody.

JAK FUNGUJE SOLÁRNÍ OHŘEV VODY PRO ZASTŘEŠENÉ BAZÉNY?

Voda z bazénu je čerpadlem čerpána do potrubí (u pevných, neposuvných zastřešení) nebo do hadice (u posuvných zastřešení). Potrubí i hadice je vyvedena nad prostředkem bazénu po celé jeho délce, po vnitřní straně zastřešení. Potrubí i hadice jsou nad bazénem děrované. Voda je z nich rozstřikována do horkého vzduchu a padá zpátky do bazénu. Pádem skrz horký vzduch se voda ohřívá. Zároveň se vzduch pod zastřešením ochlazuje na příjemných 40°C. Při běhu ohřevu celý den, se voda v bazénu ohřívá až o 3°C za den.

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSun nakresBoční pohled na zastřešení

REGULACE A OVLÁDÁNÍ SOLÁRNÍHO OHŘEVU VODY V BAZÉNU.

Aby byl využit horký vzduch pod zastřešením co nejlépe a zároveň nedocházelo při běhu čerpadla při nižší teplotě vzduchu k ochlazování vody, je k čerpadlu napojeno čidlo, snímající teplotu vzduchu pod zastřešením. Čidlo spíná čerpadlo při dosažení teploty vzduchu 45°C a vypíná ho po snížení teploty vzduchu na 35°C. Pokud zajde slunce a teplota pod zastřešením se sníží na nastavenou teplotu, ohřev se vypne. Pokud slunce znovu zahřeje vzduch, čerpadlo se znovu spustí. Vše probíhá automaticky. Pokud se budete chtít koupat, vypnete čerpadlo přímo vypínačem.

Ohrev vody zastresenych bazenu CorniSun nakres celni pohledČelní pohled na zastřešení

NÁKLADY NA OHŘEV VODY PŘI VYUŽITÍ OHŘEVU CORNISUN?

Solární ohřev CorniSun již v našem bazénu funguje 5 sezón. Teplota vody v bazénu je udržována od května do září mezi 27°C až 31°C (měřeno u dna), bez využití jakéhokoliv dalšího ohřevu (tepelné čerpadlo, solární panely). Náklady na běh čerpadla jsou do 2000 Kč / sezónu.
Pořizovací náklady se pohybují od 12.000 Kč  (bazén o délce 6 m) bez montáže a dopravy.

JAK ZABRÁNIT OCHLAZOVÁNÍ VODY V BAZÉNU?solarni plachta cornisun bazen pruhledna I 320

Před patentováním solárního ohřevu vody v zastřešeném bazénu CorniSun jsme měřili jeho účinnost. Při tom jsme zjistili, že ačkoliv voda byla večer vyhřátá na 28°C, ráno měla pouze 25°C (měřeno samozřejmě u dna). K rychlému ochlazování vody totiž dochází i pod zastřešením. Je to způsobeno odpařováním vody, kterému zastřešení nezabrání. 
Po použití solární plachty CorniSun, položené na hladinu, došlo k omezení odpařování a k ochlazení vody pouze o 0,5 °C za noc. Tím se významně snižuje nutnost dohřívání vody po noci nebo po několika zatažených dnech.

Máte zájem o další informace, týkající se solárního ohřevu vody v zastřešených bazénech CorniSun?
Volejte na tel.: 774 37 64 64 nebo pište na malek@cornisun.cz

SOLARNI PLACHTA CORNISUN BANNER


Stránka 3 z 6 - 51 položek celkem